Budynki administracji państwowej muszą spełniać szereg wymogów, aby podnieść z jednej strony komfort i efektywność pracy urzędników, a z drugiej strony zapewnić bezpieczeństwo zarówno osób, jak i budynków. Ponadto w tym segmencie rynku często pojawia się konieczność redukcji kosztów utrzymania oraz zwiększenia efektywności pracy personelu.

Wieloletnie doświadczenie C&C Partners w zakresie sprostania specyficznym wymaganiom obiektów administracji państwowej pozwala na elastyczne dopasowanie proponowanego rozwiązania do indywidualnych potrzeb klienta oraz obowiązujących przepisów. Dostarczane systemy wspomagają pracę urzędników oraz podnoszą bezpieczeństwo osób przebywających w budynkach, przy jednoczesnej optymalizacji kosztów zarządzania obiektami administracji państwowej. Systemy mogą zostać wdrożone jako pojedyncze rozwiązania lub jako zintegrowany system zarządzania bezpieczeństwem i komunikacją, gwarantujący modularną rozbudowę oraz otwarte interfejsy dla innych urządzeń działających na terenie obiektów. Takie podejście gwarantuje bezpieczeństwo inwestycji oraz możliwość jej rozbudowy w czasie.

Oferujemy szeroką gamę technologicznych rozwiązań, które pozwalają sprostać takim wyzwaniom jak:

  • kontrola osób przebywających i odwiedzających obiekt
  • zarządzanie dostępem do określonych części budynku
  • obsługa gości
  • monitorowanie określonych obszarów
  • zarządzanie parkingiem dla pracowników oraz petentów

Bezpieczeństwo obiektów administracji państwowej jest realizowane za pomocą:

  • systemu kontroli dostępu
  • systemu sygnalizacji włamania i napadu
  • systemu komunikacji interkomowej
  • zintegrowanego monitoringu wideo z inteligentną analizą obrazu
  • systemu parkingowego

Monitorowanie i zarządzanie tymi systemami, a także systemami wykrywania pożaru zainstalowanymi w budynkach jest  niezwykle łatwe i realizowane za pomocą oprogramowania zarządzania bezpieczeństwem fizycznym PSIM+. Oszczędza to koszty i zmniejsza obciążenie pracą. Oszczędza to koszty i zmniejsza obciążenie pracą.

Bezpieczeństwo w budynkach administracji państwowej to w znaczącej mierze kontrola osób wpuszczanych do obiektu lub wydzielonych jego części.  Po pierwsze system kontroli dostępu zabezpiecza przed nieautoryzowanym dostępem do ciągów komunikacyjnych i kluczowych pomieszczeń m.in. archiwum, serwerowni oraz pomieszczeń technicznych. Po drugie rozwiązanie to pozwala na zarządzanie dostępem do poszczególnych pięter budynku już na poziomie wind.  Wdrożenie integracji systemu kontroli dostępu z systemem zarządzania windami skutkuje tym, że system kontroli dostępu przekazuje informacje o uprawnieniach użytkownika do systemu zarządzania windami. Zwrotnie użytkownik otrzymuje na wyświetlaczu informację, do której windy powinien się kierować.

Kolejnymi zaletami tego systemu są funkcje zwiększające jego niezawodność m.in. anty-passback przy bramkach w części wejściowej do budynku oraz zmiana trybu działania czytników, bramek uchylnych i tripodów z poziomu intuicyjnego interfejsu. Uzupełnieniem systemu kontroli dostępu jest opcja kompleksowej obsługi gości poprzez funkcję wcześniejszego przygotowania kart dostępowych dla interesantów, ważnych gości lub stażystów. Dodatkowo rozwiązanie to umożliwia wcześniejszą rezerwację odpowiedniej ilości miejsc parkingowych dla gości. Pełne monitorowanie osób przemieszczających się w ramach obiektu umożliwia usprawnienie ewentualnych działań ewakuacyjnych i weryfikację obecności osób w poszczególnych lokalizacjach (np. w dniu dokonania kradzieży).

Przy dużych obiektach urzędowych, kluczowe jest zautomatyzowanie procesów detekcji i weryfikacji działań alarmowych. Systemem, który stricte odpowiada za bezpieczeństwo danego obiektu jest system sygnalizacji włamania i napadu. Umożliwia on sygnalizację nieautoryzowanego wejścia do danego budynku administracji państwowej. Natomiast aby zwiększyć jego efektywność, przyciski napadowe są instalowane na stanowiskach recepcji, a pracownicy ochrony są wyposażani w bezprzewodowe przyciski sygnalizujące napad. Dodatkowo pomieszczenia są zabezpieczane detektorami ruchu, a ich pełna wizualizacja wraz z ich statusami oraz przypisanymi strefami jest dostępna na stanowisku ochrony.

Operator otrzymuje klarowną informację o typie alarmu oraz lokalizacji źródła alarmu na mapie synoptycznej wraz z podglądem ze skorelowanej kamery IP analizującej obraz. Dodatkowo prezentowana jest jasna instrukcja postępowania w postaci interaktywnych kroków zależnych od typu i lokalizacji alarmu.

Nieodzownym systemem budynkowym poprawiającym bezpieczeństwo i jakość pracy w placówkach administracji państwowej jest inteligentny system monitoringu wizyjnego obiektu z analizą obrazu. W ramach systemu realizowany jest monitoring wizyjny terenu zewnętrznego urzędu (parkingi, wejścia do budynku), a także monitoring wnętrza obiektu zapewniający podgląd ciągów komunikacyjnych i kluczowych pomieszczeń w budynkach. Natomiast wypracowane przez specjalistów C&C Partners zaawansowane rozwiązania bazujące na sztucznej inteligencji umożliwiają obserwację obrazu wysokiej jakości „na żywo” przez pracowników ochrony oraz wykorzystanie algorytmów analizy obrazu m.in. rozpoznawanie twarzy, czy tablic rejestracyjnych.

System komunikacji interkomowej dla obiektów administracji państwowej pozwala na komunikację osób za pomocą interkomów w architekturze punkt-punkt i punkt-wiele punktów, nadawanie komunikatów zbiorowych z podziałem na poszczególne części budynku oraz zainstalowanie stacji nabiurkowych w pomieszczeniach sekretariatu, ochrony oraz recepcji. Ważnym elementem tego systemu jest integracja z monitoringiem wizyjnym, dzięki czemu jest możliwe nagrywanie wybranych rozmów interkomowych w korelacji z obrazem z kamery CCTV.

W zakresie kompleksowej oferty C&C Partners znajduje się rozwiązanie z obszaru zarządzania parkingiem. Pozwala ono na zarządzanie dostępem do parkingu urzędu dla pracowników i petentów oraz zapewnienie odpowiedniej liczby miejsc osobom niepełnosprawnym. Kontrola dostępu na terenie parkingu jest realizowana w oparciu o czytniki dalekiego zasięgu lub analizę tablic rejestracyjnych. Natomiast komunikacja z ochroną i służbą parkingową odbywa się za pomocą systemu interkomowego.

Zaawansowane systemy budynkowe dla sektora administracji państwowej oferowane przez C&C Partners to również monitoring warunków środowiskowych w pomieszczeniach specjalnych, takich jak: archiwa i serwerownie. Rozwiązanie jest wsparciem dla szerokiej gamy mierników m.in.: temperatury, wilgotności, czy zalania. System umożliwia również generowanie alarmów w przypadku stanów określonych, jako krytyczne np. zbyt wysoka temperatura. System pozwala również na automatyczne sterowanie elementami innych systemów (np. włączenie wentylatorów).

Rozwiązania pozwalające na odczyt i wizualizację warunków pogodowych takich jak: temperatura na zewnątrz budynków urzędu, odczyt grubości pokrywy śnieżnej na dachu itp. Istnieje również opcja wysterowania elementów budynkowych (np. okien i drzwi).

W ramach integracji z systemami dostawców trzecich, C&C Partners realizuje integrację z systemami sterowania windami, systemami sygnalizacji pożarowej, systemami zarządzania kluczami. Dzięki temu w znaczący sposób można rozbudować funkcjonalności rozwiązań budynkowych w celu bardziej efektywnego zarządzania budynkami. Szerokie możliwości integracyjne pozwalają, aby w sposób efektywny rejestrować czas pracy. System rejestracji czasu pracy urzędników i pozostałych pracowników administracyjnych umożliwia wsparcie dla specjalnych aktywności np. wyjście prywatne, do lekarza itp. Rozwiązanie C&C Partners posiada zaawansowany system generowania raportów oraz opcję integracji z systemami kadro-płacowymi wykorzystywanymi przez urząd.

Efektywne zarządzanie bezpieczeństwem to przede wszystkim zebranie informacji ze wszystkich zdarzeń w jednym miejscu. Do tego służy rozwiązanie dedykowane do monitoringu i zarządzania wszystkimi systemami z jednego stanowiska operatorskiego w ramach jednego centrum nadzoru. System WinGuard, jest oprogramowaniem klasy PSIM + służącym do zarządzania procesami bezpieczeństwa w obiektach użyteczności publicznej.

Oprogramowanie PSIM+ umożliwia efektywne monitorowanie i zarządzanie procesami bezpieczeństwa. Integruje różnorodne podsystemy, m.in. kontroli dostępu, sygnalizacji włamania i napadu, monitoringu wizyjnego, interkomowy, parkingowy, rejestracji czasu pracy, czy sygnalizacji pożarowej. Dzięki rozbudowanym interfejsom, możliwa jest integracja dowolnego innego systemu wymaganego przez inwestora. 

Rozbudowane narzędzia raportujące zdarzenia w oprogramowaniu PSIM+ pozwalają na odpowiednie raportowanie zdarzeń oraz istotnych informacji o zasobach i funkcjonowaniu poszczególnych systemów. Odpowiednie zarządzanie zgromadzoną wiedzą przekłada się na możliwość optymalnego zarządzania wieloma obiektami oraz porządkowanie obowiązujących w określonym obiekcie procedur, co przekłada się na optymalizację kosztów.