KONTAKT

Zadzwoń: +48 506 547 735
                   +48 506 548 341

Napisz: detnov@ccpartners.pl

System sygnalizacji pożaru

System sygnalizacji pożaru (SSP, SAP) to najważniejszy system bezpieczeństwa instalowany w obiektach. SSP służy do wykrywania, sygnalizowania i powiadamiania o zagrożeniu pożarowym oraz do wykonywania funkcji sterujących.

Sterowania zapewniają płynną ewakuację przebywających w obiekcie ludzi oraz zapobiegają rozprzestrzenianiu się ognia. SSP spełnia także funkcje informacyjne oraz monitorujące, które wykonywane są przez centralę i odpowiednie moduły wejścia/wyjścia. System jest w stanie wykryć pożar w początkowej jego fazie, a w efekcie zapewnia ochronę życia oraz minimalizację strat materialnych.

Systemy marki Detnov znajdują zastosowanie najczęściej w obiektach publicznych oraz komercyjnych. Odpowiednie zaprojektowanie, wybór niezawodnego systemu oraz prawidłowe wykonanie instalacji są niezbędne dla zapewnienia zgodności formalnej i technicznej z obowiązującymi przepisami, co gwarantuje inwestorowi odbiór budynku przez Państwową Straż Pożarną (PSP).

Detnov jest liderem na międzynarodowym rynku systemów sygnalizacji pożaru. Producent posiada 20-letnie doświadczenie przekładające się na szerokie grono zadowolonych klientów. Adresowalny system sygnalizacji pożaru charakteryzuje prostota, niezawodność i intuicyjna obsługa. Design, komplementarność i funkcjonalność są połączone w celu stworzenia idealnych produktów, szczególnie w tych miejscach, w których zachodzi potrzeba zachowania równowagi między bezpieczeństwem, a estetyką.

System  zapewnia:

  • detekcję pożaru za pomocą szerokiej gamy czujek
  • powiadamianie o  zagrożeniu pożarowym za pomocą sygnalizatorów pętlowych oraz konwencjonalnych
  • wykonywanie funkcji sterujących za pomocą modułów wejścia/wyjścia z wbudowanym izolatorem
  • możliwość zastosowania bezprzewodowych elementów pętlowych
  • w pełni cyfrowe i adresowalne elementy pętlowe
  • wizualizację występujących zdarzeń w czasie rzeczywistym