WYBRANE REFERENCJE

Parkingi

Parkingi

Parking w Centrum Handlowym Arkadia

Centrum Handlowe Arkadia rocznie odwiedza około 20 mln klientów. Na około 118 tys. m2 powierzchni handlowej znajduje się około 260 lokali w tym flagowe salony najpopularniejszych marek, bogaty wybór usług oraz kawiarnie i restauracje wielu kuchni świata. Drugie piętro centrum przeznaczone jest na część rozrywkową i mieści się tu multipleks Cinema City z 15 ekranami oraz sala zabaw dla dzieci. Centrum dysponuje parkingiem na 4022 miejsca parkingowe.

Zainstalowany sprzęt:

  • 1162 innowacyjnych sensorów M4 ze świetlną identyfikacją statusu miejsca parkingowego
  • 1850 kamer stale nadzorujących każde miejsce parkingowe
  • 56 znaków zmiennej treści do wspomagania nawigacji parkingowej

Napotkane wyzwania

Jak wynika z badań, dla 84% klientów centrów handlowych parkowanie jest kluczowe. Dlatego tak ważne jest, aby współtworzone przez parking pierwsze i ostatnie wrażenie klienta z wizyty w centrum handlowym pomagało motywować go do szybkiego powrotu. Problem parkowania można podzielić na dwa istotne obszary. Pierwszy wynikający z ilości dostępnych miejsc parkingowych, natomiast drugi powiązany jest ze sposobem odpowiedniego zarządzania miejscami parkingowymi.

Dlaczego System Park Assist?

Dzięki sensorom z z diodmi LED  kierowcy  łatwiej znajdują wolne miejsca postojowe. O liczbie wolnych miejsc informują przy wjeździe na parking specjalne totemy, a wyświetlacze w alejkach wskazują wolne miejsca w poszczególnych częściach parkingu.

Najważniejsze korzyści:

  • wskazywanie wolnych miejsc parkingowych
  • wspomaganie/kierowanie  na wolne miejsce parkingowe (skrócony czas parkowania)
  • pomoc w odnajdywaniu zaparkowanego samochodu po kontakcie z ochroną Galerii
  • analiza danych pozwalająca na wyszukiwanie zdarzeń, aut w danym momencie
  • możliwość zdobycia wiedzy o klientach, analiza zachowań klientów (skąd przyjeżdżają, jak często odwiedzają i ile czasu spędzają w galerii, jakie jest obłożenie parkingu itd.)

Wypowiedź eksperta

Jako doświadczeni eksperci od systemów parkingowych i systemów zabezpieczeń oraz wyłączny przedstawiciel firmy Park Assist w Polsce pokazujemy, jak zwiększać przewagę konkurencyjną w oparciu o rozwiązania parkingowe. Tak, aby współtworzone przez parking pierwsze i ostatnie wrażenie klienta z wizyty w centrum handlowym były jak najlepsze

Damian Dopiera, Dyrektor Działu ds. Inwestycji i Parkingów C&C Partners