WYBRANE REFERENCJE

Budynki biurowe i mieszkalne

Budynki biurowe i mieszkalne

Budynek biurowy klasy A w Warszawie

Otwarty w 2014 roku kompleks biurowy wyznacza nowe kierunki rozwoju nowoczesnych biurowców. Rozwiązania przestrzenne i techniczne pozycjonują ten obiekt wśród najlepszych warszawskich budynków biurowych klasy A+. Kluczową cechą charakterystyczną kompleksu jest zastosowanie ekologicznych rozwiązań, zapewniających wysoką energooszczędność budynku. To nie tylko nowoczesna architektura, ale przede wszystkim komfortowe miejsce pracy. Na 14 piętrach zespołu budynków znajduje się 67 005 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej.

Zainstalowany sprzęt:

  •          Platforma iProtect
  •          System AlphaVision
  •          Platforma VMS - VDG Sense
  •          Kamery Siqura i Grundig
  •          Okablowanie strukturalne MMC

Pełna kontrola dostępu i monitorowanie przepływu osób

Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom kompleksu stanowiło duże wyzwanie dla wykorzystanych systemów zabezpieczeń. W kompleksie biurowym  powierzchnie użytkowe są wynajmowane przez wiele różnych firm i instytucji. Dlatego kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa miała pełna kontrola dostępu do poszczególnych kondygnacji i powierzchni biurowca.

Do zabezpieczenia budynku, ciągów komunikacyjnych oraz holów windowych wykorzystano system kontroli dostępu iProtect Sirius. W ramach systemu na obiekcie zainstalowane zostały różne rodzaje czytników kontroli dostępu, dostosowane do wymogów architektonicznych poszczególnych sektorów budynku. Część czytników została zamontowana bezpośrednio w obudowach systemu interkomowego.

Wykorzystanie systemu kontroli dostępu iProtect Sirius oprócz zabezpieczenia pomieszczeń umożliwia także pełne monitorowanie przepływu osób. Dzięki temu możliwe jest znaczne usprawnienie ewentualnych działań ewakuacyjnych i weryfikacja obecności osób w poszczególnych lokalizacjach.

Inteligentny monitoring wizyjny

Poszczególne kondygnacje kompleksu zostały dodatkowo zabezpieczone za pomocą nowoczesnych kamer CCTV IP Grundig i SIQURA. W zależności od wymogów poszczególnych części obiektu zostały wykorzystane różne typy kamer (stacjonarne, kopułkowe lub obrotowe). Za nagrywanie, podgląd i zarządzanie wszystkimi kamerami odpowiada innowacyjna platforma VMS VDG Sense.

Efektywna obsługa znacznej ilości kamer jest możliwa dzięki wykorzystaniu inteligentnej analizy wideo oraz korelacji nagrywania materiału ze zdarzeniami występującymi w innych systemach (KD, SSWiN). System SMS iProtect współpracując z platformą VMS VDG Sense automatycznie informuje operatora o wystąpieniu zdarzenia alarmowego określając jednocześnie niezbędne do wykonania kroki postępowania.

Najważniejsze korzyści

  •          Pełna integracja systemu kontroli dostępu z systemem zarządzania windami
  •          Kontrola dostępu wjazdu samochodów na teren parkingu, w oparciu o automatyczne rozpoznawanie tablic rejestracyjnych
  •          Maksymalna automatyzacja procesu detekcji i weryfikacji zdarzenia alarmowego
  •          Pełna wizualizacja wszystkich urządzeń na interaktywnej mapie synoptycznej
  •          Efektywna obsługa dużej ilości kamer dzięki funkcjom analitycznym i dostosowaniu widoku do potrzeb operatora

Wypowiedź eksperta

Do największych wyzwań podczas realizacji inwestycji Kompleksu biurowego w Warszawie należało wdrożenie integracji systemu kontroli dostępu z systemem zarządzania windami. System kontroli dostępu oprócz autoryzacji użytkowników na bramkach wejściowych, przekazywał informacje o uprawnieniach do systemu zarządzania windami. Zwrotnie użytkownik otrzymywał na wyświetlaczu do której windy powinien się kierować. Szczególnie istotny był jak najkrótszy czas potrzebny do wymiany informacji między systemami i wysterowania urządzeń. Finalnie opóźnienie działania systemów jest praktycznie niezauważalne dla użytkownika, co maksymalnie zwiększa przepustowość kontrolowanych przejść.

 

Maciej Flis, C&C Partners Sp. z o.o., Kierownik ds. Produktu

Pobierz plik