Aktualności

24 mar

Nowości produktowe 2020

KABLE KATEGORII 6A – F/FTP w klasie CPR – B2ca

Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 określa kryteria i wymagania, które muszą spełnić produkty budowlane w zakresie bezpieczeństwa pożarowego, aby zapewnić większe bezpieczeństwo osób przebywających w budynku. Pozwala to na lepszą ocenę wyrobów pod kątem ich bezpieczeństwa zgodnie ze zharmonizowaną normą EN 50575.

Szczegóły znajdą Państwo w poniższym materiale:

W obliczu rosnącego ryzyka i w celu zapewnienia bezpieczeństwa, w miejscach krytycznych np: obszarach wyjść ewakuacyjnych zalecamy stosowanie kabli trudnopalnych, które zapewniają spełniają wysokie wymagania przeciwpożarowe. Ograniczając tym samym ilość osób mogących stracić życie lub zdrowie w pożarach.

Mamy przyjemność przedstawić Państwu produkt z naszej oferty, który sprosta powyższym wymaganiom - Kabel MMC F/FTP kat.6A 555MHz LSZH (F5554SB25) zapewniający wysoką euroklasę: B2ca s1 d1 a1.

Charakteryzuje go:

 • Wysoka wydajność i właściwości polegające na nierozprzestrzenianiu płomienia , nierozprzestrzenianiu ognia (1,5m) oraz uwalnianiu ciepła małym stopniu
 • Mała ilości produkowanego dymu i wolna propagacja
 • Brak płonących cząsteczek dłużej niż 10 sek.
 • Małe przewodnictwo (<2.5μS/mm) niska kwasowość (PH > 4.3)
 • Doskonała ochrona przed zakłóceniami elektromagnetycznymi, dzięki podwójnemu ekranowaniu F/FTP
 • Przystosowanie do aplikacji PoE, PoEP, 4p PoE


Euroklasa potwierdzona została badaniem w niezależnym laboratorium, co potwierdza Deklaracja Właściwości Użytkowych (DoP):

DOP N 3-B2-D27-00455

 Parametry techniczne znajdą Państwo w umieszczonej poniżej karcie katalogowej:

Karta katalogowa

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Państwa opiekunem handlowym lub Kierownikiem produktu ds. okablowania: Sebastianem Stokłosa: s.stoklosa@ccpartners.pl

12 mar

Wydarzenia 2020

Wysypiska śmieci chronione przez kamery termowizyjne OPGAL

W ostatnich latach niebezpiecznie nasila się liczba pożarów zarówno składowisk, jak i dzikich wysypisk. Zachodzi obawa, że przyczyną części pożarów są umyślne podpalenia, jednak miejmy na uwadze fakt, że nie wszystkie pożary są prowokowane, a w ich skutek do środowiska dostają się substancje niebezpieczne dla zdrowia.

Wadą ogólnie dostępnych systemów przeciwpożarowych jest to, że zaczynają działać dopiero wtedy, gdy pożar już istnieje. Opgal posiada serię kamer wykrawających niewielkie różnice temperatur, co pozwala na szybką reakcję jeszcze przed wystąpieniem pożaru.

Kamery mogą wykryć niewielki wzrost temperatury, a gdy dany punkt przekroczy ustalony próg temperatury, alarm zostanie wysłany do centrum sterowania. Alarmy mogą być również wysyłane do każdego, kto ma zdalny dostęp i można zaprogramować je tak, aby ostrzegały także lokalną straż pożarną, znacznie skracając czas reakcji i oszczędzając miliony na stratach spowodowanych zniszczeniem mienia. Taka inwestycja znacznie zmniejsza ryzyko poważnych pożarów, stanowiących obecnie największe zagrożenie. Może również obniżyć koszty ubezpieczenia dla właścicieli i zarządców obiektów.

Liczba możliwych zastosowań kamer termowizyjnych obejmuje ochronę m.in. własności prywatnej, miast, zakładów recyklingu, obiektów gospodarki odpadami, magazynów, obszarów leśnych, infrastruktury krytycznej. W rzeczywistości każda branża, w której przechowywane są towary lub materiały, jest narażona na ogromne ryzyko samozapłonu. 

Ponadto, dzięki wykorzystaniu analizy obrazu VDG Sense ObjectR,  kamery Opgal pełnią podwójna funkcję tzn. zapewniają automatyczną detekcję pożaru, a także detekcję intruza zbliżającego się do składowiska. System może być zintegrowany z tubami interkowymi Commend, które po wykryciu intruza przez analizę ObjectR, automatycznie wygeneruje komunikat np. „Uwaga jesteś obserwowany. Proszę się oddalić” .Tym samym otrzymujemy autonomiczny, samo-ochraniający  się system.

 

14 lut

Publikacje 2020

Raport „Security 50”
TKH Group rośnie w siłę na rynku branży security!

A&S International już od 17 lat publikuje raport „Security 50” prezentujący listę największych firm w branży zabezpieczeń. Zgodnie z aktualnym rankingiem „Największych firm branży bezpieczeństwa na świecie”, TKH Group w 2019 roku zajęło 12 miejsce, awansując o 4 miejsca w porównaniu do roku poprzedniego.

https://aspolska.pl/top-50-rok-2019-statystyki/ 

Raport 2019

31 sty

Publikacje 2020

Certyfikowane przez Orange Labs kable C&C Partners w projektach POPC w całej Polsce

Korzystając z doświadczenia producenta kabli – firmy TKF, która jest obecna na rynku europejskim od 1930  roku, od ponad 10 lat dostarczamy kable światłowodowe na rynek polski. Ten długi okres pozwolił nam na dokładne rozeznanie rynku i potrzeb klientów, dzięki czemu dostosowaliśmy oferowane przez nas kable do ich potrzeb. Firma C&C, dzięki przynależności do holdingu TKH, jest jedną z 6 firm kontrolujących proces produkcji kabli od preform, poprzez włókno, po gotowy kabel. Dlatego mamy pewność, że produkowane przez nas kable cechują się najwyższą jakością.              


Niezwykle ważnym aspektem jest dla nas potwierdzenie jakości naszych produktów w niezależnym laboratorium. Posiadanie certyfikatu z Orange Labs, jednego z najbardziej cenionych podmiotów badawczych w naszym kraju to cel, jaki stawiamy sobie dla każdej rodziny kabli wprowadzanych przez nas do oferty. Pierwszy certyfikat otrzymaliśmy w roku 2013 na kable kanalizacyjne wzmacniane i niewzmacniane oraz mikrokable. Jako pierwsi w roku 2017 uzyskaliśmy też certyfikat na kabel DAC 2-12J.


W chwili obecnej możemy pochwalić się certyfikatami z Orange Labs w zakresie:

1.      Rodziny kabli LTMC 12-144J – termin otrzymania: 6 luty 2019
2.      Kabla do bezpośredniego zakopania w ziemi SECDACFO – termin otrzymania: 29 sierpnia 2019
3.      Nowej rodziny kabli LTC ADSS 12-144J – termin otrzymania: 25 listopad 2019


Jesteśmy wyjątkowo dumni z posiadania certyfikatu na kable LTC ADSS 12-144J. Pierwszym powodem do zadowolenia jest fakt, że kable te zostały opracowane przez naszych inżynierów przy wsparciu zaplecza technologicznego producenta - firmy TKF. Drugi powód, to sytuacja na rynku projektów POPC 3 i wybór kabli ADSS jako wiodącej technologii do budowy sieci. Będą one wykorzystywane w zdecydowanie większej ilości niż kable do mikrokanalizacji i kable kanałowe. Sama technologia dla większości wykonawców będzie nowym doświadczeniem.

Orange Polska, jako pierwszy duży operator na naszym rynku, podjął strategiczną decyzję, aby budować sieci w sposób możliwie szybki i zarazem niezawodny – czyli stosując kable ADSS przystosowane do klimatu panującego w naszym kraju. Firma C&C uczestniczyła w tym procesie od samego początku. Wygrany w 2012 roku przetarg pozwolił nam wspólnie z Orange Polska budować ich sieci w technologii ADSS, a partnerskie podejście pozwoliło na rozwój i doskonalenie produktu. Efektem tego jest fakt, że do chwili obecnej możemy się pochwalić dostawami ponad 15 tys. km kabli ADSS, co stawia nas w pozycji lidera w tym zakresie na rynku polskim. Warto podkreślić też, że przez cały okres nie zgłoszono ani jednej reklamacji. Uzupełnieniem oferty jest kompletny osprzęt, którego jakość potwierdza fakt uzyskania akceptacji pod zastosowanie w projektach POPC 3.

Chcesz budować sieci światłowodowe w sposób optymalny i efektywny pod kątem czasu oraz kosztów z utrzymaniem najwyższych standardów i jakości? – zapytaj o kompletną ofertę kabli wraz z osprzętem o potwierdzonej niezależnymi badaniami jakości.


Dawid Siebner
Kierownik działu projektów telekomunikacyjnych

https://www.linkedin.com/pulse/certyfikowane-przez-orange-labs-kable-cc-partners-w-popc-siebner/

08 sty

Wydarzenia 2020

Cyberbezpieczeństwo systemów interkomowych

W jaki sposób Commend dba o bezpieczeństwo IT?

Cyberprzestępcy często preferują mniej oczywiste, niepozorne cele ataku. Do tej kategorii mogą również należeć pliki audio, wideo i dane systemów interkomowych. Właśnie dlatego szczególne zaangażowanie w bezpieczeństwo fizyczne i cyfrowe jest nieodłączną częścią procesu rozwoju produktów firmy Commend.

Cel wydaje się prosty: wyeliminować zagrożenia cybernetyczne poprzez zminimalizowanie celu ataku i wykluczenie w jak największym stopniu luk w zabezpieczeniach. Realizacja tego celu jest jednak wyzwaniem. „Oczywiście nie ma prostego rozwiązania jeśli chodzi o bezpieczeństwo cybernetyczne” - mówi Rudi Stockhammer, CTO i szef Commend IT Security Initiative.

Ciągła dbałość o bezpieczeństwo IT i demonstrowanie dobrych praktyk bezpieczeństwa na przykładach, znacznie przyczynia się do zniechęcania do ataków. Chodzi o to, aby atak był tak kosztowny, że cel staje się możliwie nieatrakcyjny. Oznacza to na przykład, że systemy Commend używają bezpiecznych połączeń z silnym szyfrowaniem dla wszystkich strumieni audio, wideo i danych. Inne zabiegi obejmują systematyczne uwierzytelnianie i kontrolowany dostęp do systemu w połączeniu z certyfikatami bezpieczeństwa. Te środki oparte na oprogramowaniu są połączone z mechanizmami stworzonymi, aby chronić sprzęt sieciowy przed atakami. Połączenia Ethernet w zewnętrznych stacjach domofonowych są na przykład chronione przez bezpieczne złącze IP, które w przypadku sabotażu natychmiast przełącza je w tryb offline.

18 gru

Wydarzenia 2019

Rozwiązania TKH Security zabezpieczają wizjonerski budynek nowej siedziby Danone w Hoofdrorp

Budynek nowej siedziby Danone w Hoofdrorp (Holandia) zainspirowany wizją firmy "One Planet. One Health", podkreśla wzajemne powiązania zdrowia ludzkiego i środowiska.

Duże okna powodują przenikanie większej ilości naturalnego światła. Stwarzają również wrażenie stapiania się budynku ze środowiskiem naturalnym. Wnętrze biurowca jest rozmieszczone wokół dużego atrium znajdującego się tuż obok ogrodu. Atrium to duża, pionowa pustka zalana światłem dziennym przenikającym przez szklany dach i fasadę z 20-metrową ścianą pokrytą w całości roślinami - zielone płuco widoczne z każdego poziomu budynku.

Szerokie schody to drugi ważny element charakteryzujący atrium. Klatka schodowa wyznacza początek pieszej trasy łączącej wszystkie piętra w budynku i jest zaprojektowana tak, aby spełniała szereg różnych funkcji. Duże stopnie sprawiają, że jest to idealne miejsce na niezobowiązującą przerwę lub organizację prezentacji i konferencji. „Społeczna” rola klatki schodowej czyni ją bardziej atrakcyjną, zachęcając pracowników do wyboru schodów, a nie windy.

Aby skutecznie zabezpieczyć budynek, wdrożony został kompletny system zarządzania bezpieczeństwem TKH Security:  iProtect i Sense Video Management System. Zainstalowanych zostało łącznie 70 czytników kart Sirius, 23 kamery oraz 6 wandaloodpornych interkomów Commend i stacji głównych. Ponadto w tym projekcie Danone po raz pierwszy wybrał technologię odczytu MIFARE DesFire, która przenosi bezpieczeństwo na znacznie wyższy poziom.

28 lis

Nowości produktowe 2019

Kolejny certyfikat Orange Labs

Ponad 25-letnia współpraca z firmą Orange potwierdza wysoką jakoś certyfikowanych kabli, które dostarczamy na polski rynek.

Początkowo współpracowaliśmy z Orange jako dostawca rozwiązań LSA (dawnej firmy Krone), a z biegiem lat również jako dostawca rozwiązań światłowodowych. W zakresie rozwiązań światłowodowych, po wygraniu w 2012 roku przetargu na dostawę kabli ADSS oraz osprzętu napowietrznego, nasza współpraca nabrała tempa. Jako pierwsi w Polsce przebadaliśmy kabel DAC do bezpośredniego zakopywania w ziemi pod kątem zgodności z normą zakładową Orange, a w kolejnych latach uzyskiwaliśmy zaświadczenia w zakresie kabli kanałowych wzmocnionych oraz niewzmocnionych oraz mikrokabli LTMC.

Tym bardziej cieszy nas zdobycie kolejnego zaświadczenia, tym razem na nową rodzinę kabli LTC ADSS, którą wspólnie z naszą siostrzaną firmą TFO opracowaliśmy na potrzeby firmy Orange, a także projektów POPC. Spełnienie przez kable wymagań określonych w normie ZN-OPL-005-2/17 (Linie optotelekomunikacyjne. Kable światłowodowe. Wymagania i badania.) wiąże się z wykonaniem 15 rożnych testów, m.in. odporność na zmiany temperatury w komorze klimatycznej, odporność kabla na rozciąganie wraz z analizą, jak rozciąganie wpływa na włókno, czy odporność na skręcanie oraz zgniatanie. Samo zaświadczenie to nie wszystko. Warto nadmienić, że sam proces certyfikacji dla nowej rodziny kabli został zrealizowany w oparciu o nowe wytyczne OrangeLabs. Z czego jesteśmy bardzo dumni!

Przypominamy również, że to już drugie zaświadczenie uzyskane na kable w tym roku. Pierwsze, które uzyskaliśmy dotyczyło nowej wersji kabla do bezpośredniego zakopywania w ziemi – kabla SECDACFO, którego jakość została nie tylko zweryfikowana w laboratorium, ale również podczas instalacji na wielu projektach w Polsce.

Nie zwalniamy tempa w naszych działaniach i z pewnością w najbliższej przyszłości poinformujemy o kolejnych uzyskanych zaświadczeniach.

22 lis

Wydarzenia 2019

GIT Security 2020

Z ogromną przyjemnością możemy ogłosić, że na początku listopada rozwiązania TKH Security (KEYPROCESSOR) oraz ADVANCIS zwyciężyły w konkursie GIT Security, który co roku nagradza i wyróżnia produkty, oferujące najwyższy poziom innowacyjności.

WinGuard X4 firmy Advancis uzyskał pierwsze miejsce w kategorii „Usługi i rozwiązania w zakresie zarządzania bezpieczeństwem”, natomiast kontroler Juno firmy Tkh Security (KEYPROCESSOR) zdobył podium w kategorii „Kontrola dostępu, systemy alarmowe, ochrona obwodowa"

WinGuard to neutralna i otwarta platforma informatyczna, integrująca wiele nie połączonych ze sobą systemów bezpieczeństwa, kontrolując je za pośrednictwem jednolitego interfejsu użytkownika. Aplikację definiujemy jako oprogramowanie PSIM+ co oznacza, że jest to rozwiązanie wykraczające daleko poza ramy standardowych wizualizacji, oferując możliwość zaawansowanej integracji wszystkich technologii systemów bezpieczeństwa, systemów przemysłowych, aplikacji dziedzinowych, automatyki budynkowej czy komunikacji.

 

JUNO to kontroler łączący funkcję kontroli dostępu oraz systemu monitoringu warunków środowiskowych. Rozwiązanie umożliwia sterowanie i weryfikację stanu urządzeń infrastruktury krytycznej takich jak pasywne szafy instalowane w rozproszonych lokalizacjach. Komunikacja między kontrolerem, a system nadrzędnym odbywa się za pośrednictwem połączenia bezprzewodowego. JUNO to rozwiązanie IoT (Internet of Things ) wspierające system komunikacji bezprzewodowej dalekiego zasięgu o małej mocy LoRa, NB-IoT lub LTE-M, który jest zasilany z baterii przemysłowej.

19 lis

Nowości produktowe 2019

PSIM+ jako platforma integrująca iProtect i VDG Sense

iProtect

Kontrola dostępu iProtect jest niezawodna, wydajna i może składać się tylko z jednego czytnika kart. Jedną z głównych zalet jest to, że wszystkie przydatne funkcje dla użytkownika są również dostępne w małych systemach. Obejmuje rejestrację odwiedzających, oddzielenie poziomej bazy danych, obchód wartownika i klasyfikację osób. Ponadto użytkownik może skonfigurować obszary strzeżone i ograniczone. 

 Podstawowe zalety iProtect:

 • Szyfrowany system kontroli dostępu oparty na bezpiecznych kontrolerach TKH
 • Sterowniki sieciowe przystosowane do integracji z jedną lub wieloma lokalizacjami
 • Integracja z systemami depozytorami kluczy
 • Zgodność z EN 60839-11-1 Grade 3
 • Zintegrowane rozwiązanie bezprzewodowe offline i online
 • Integracja z rozwiązaniami z Active Directory/LDAP

VDG Sense

VDG Sense to bardzo elastyczny system zarządzania wideo o dużej skalowalność systemu oraz elastycznej konfiguracji widoków dającej operatorowi ergonomię pracy i szybki czas reakcji. Integracja z innym systemami bezpieczeństw zapewnia wyniesienie poziomu bezpieczeństwa obiektów na najwyższy poziom. Inteligentna analiza treści wideo (VCA) znacznie zwiększa wartość gromadzonych danych, szybkość reakcji operatorów i ekspresowe wyszukiwanie zdarzeń z wykorzystaniem analizy obrazu post factum.

Podstawowe zalety VDG Sense:

 • Wielopoziomowe dowolnie konfigurowalne zintegrowane mapami i definiowalnymi w pełni układami widoków
 • Wielostrumieniowość , multicast w celu zmniejszenia obciążenia sieci oraz przestrzeni dyskowej
 • Zaawansowany silnik makr zapewniająca rozbudowany scenariusz bezpieczeństwa oraz plany reakcji na zdarzenia
 • Nagrywanie z wykrywaniem ruchu, zdarzeń z analizy obrazy  w celu  optymalizacji zasobów
 • Wielopoziomowa redundancja
 • Serwerowa analiza obrazu : rozpoznawanie tablic rejestracyjnych, twarzy, wykrywanie obiektów  z certyfikatem iLIDS ,koloru ,sabotażu
 • Analiza obrazu post factum
 • Obsługa systemów rozproszonych z funkcjami videowall i przekazywaniem informacji miedzy operatorami w locie
 • Łatwość integracji z systemami  PSIM  (Winguard) ,SKD (np. iProtect ), interkomowym (np. Commend) parkingowymi i wieloma innymi

PSIM+ WinGuard

WinGuard, to otwarta platforma PSIM+, która umożliwia zintegrowanie wiele różnych systemów bezpieczeństwa.  Rozwiązanie jest w pełni zintegrowane także z systemami iProtect i VDG Sense wspierając ich wszystkie zawansowane funkcje w wyniku czego powstaje najnowocześniejsze centrum zarządzania bezpieczeństwem.   

 Podstawowe zalety WinGuard:

 • Otwarte rozwiązanie dla pełnej integracji infrastruktury bezpieczeństwa i IT
 • Elastyczne interfejsy użytkownika, które dostosowują się do wymagań klienta
 • Plany sytuacyjne wspierające operatora w przypadku wystąpienia zdarzenia  
 • Raporty zawierające szybki przegląd istotnych kluczowych informacji
 • Aplikacje mobilne zapewniające wgląd we wszystkie incydenty i operacje w dowolnym momencie
 • Skalowalność od jednego stanowiska roboczego do wielu centrów zarządzania z redundancją  

25 paź

Nowości produktowe 2019

Interkom Commend OD10

Stacje interkomowe OD10 to najnowsze stacje marki Commend, które wyposażone zostały w ekran dotykowy i oferują standardowe menu dla funkcji takich jak książka telefoniczna/lista abonentów oraz graficzny interfejs użytkownika. Opcjonalnie posiadają możliwość utworzenia niestandardowego menu lub zintegrowania interaktywnych elementów ekranowych, takich jak kanały wideo. Dzięki dedykowanemu zestawowi funkcji trybu awaryjnego, stacja interkomowa OD10 pełni dodatkowo funkcję stacji alarmowej do zarządzania zdarzeniami kryzysowymi. #OD10 jest pierwszym tego typu rozwiązaniem zgodnym z normą EN 62820-2 "standard dla systemów alarmowych zaawansowanej ochrony budynku (ASBIS)."

Te wysokiej klasy urządzenia wykonano przy użyciu wysokiej jakości materiałów. Dzięki ich ponadczasowemu wyglądowi idealnie nadają się do wykorzystania jako wielofunkcyjne stacje interkomowe z zaawansowanym trybem bezpieczeństwa w nowoczesnych budynkach biurowych.

Główne cechy:

 • Nadaje się do użytku na zewnątrz i wewnątrz
 • Wysoka ochrona przed wandalizmem (odporność na uderzenia mechaniczne IK07)
 • Mikrofony MEMS
 • Krystalicznie czysty dźwięk o jakości mowy do 20 kHz i wysokim poziomie głośności
 • Wytrzymały i odporny na wiatr i warunki pogodowe, dzięki wysokiej jakości komponentów i stopniu ochrony IP65
 • Solidny i czytelny w świetle dziennym ekran dotykowy 10,1˝ z doskonałym odwzorowaniem kolorów
 • Kamera wideo szerokokątna o wysokiej rozdzielczości
 • Zaawansowana koncepcja obudowy zapewniająca prosty i bezpieczny montaż
 • Zestawy do montażu powierzchniowego i podtynkowego z mechanizmem blokującym
 • OpenDuplex® do naturalnej komunikacji głośnomówiącej z dużą głośnością
 • 3 wejścia cyfrowe dla styków bezpotencjałowych i 2 wyjścia przekaźnikowe
 • Wykrywanie ruchu w celu wyzwalania sekwencji akcji
 • Przednia płyta wykonana ze szkła hartowanego 3 mm

21 paź

Nowości produktowe 2019

Kamery OPGAL

Opgal to izraelski producent specjalizujący się w zaawansowanych systemach termowizyjnych o zastosowaniu w obszarach cywilnych, aż po najbardziej nowoczesne i tajne technologie wojskowe.

Wyłączność w dystrybucji produktów marki Opgal na terenie Polski pozwala nam oferować najwyższej jakości kamery zapewniające rozwiązania z najwyższej półki, m.in. w systemach ochrony granic, wojskowych czy penitencjarnych, gdzie wymagane są mobilne kamery ręczne oraz dualne kamery obrotowe z zakresem 5, 10, 20 kilometrów zintegrowane z radarami w celu automatycznego śledzenia obiektów takich jak np. osoby, pojazdy, łodzie podwodnedrony.

Przykładem high-end'owych rozwiązań jest seria kamer ACCURACII XR – czyli układów kamer wieloprzetwornikowych na bazie głowicy obrotowej PTZ. Kamery te umożliwiają nadzorowanie obszaru o średnicy 40 000 metrów przy zastosowaniu jednej jednostki kamerowowej. Ponadto przy współpracy z modułem radarowym (dla automatycznego bezobsługowego śledzenie obiektów) oraz z systemem VMS VDG Sense czy PSIM Winguard tworzą system o najwyższym na rynku poziomie bezpieczeństwa.W maksymalnym rozszerzeniu układ kamerowy posiada:

 • Ciągły zoom termowizyjnych w zakresie 48,5 - 700 mm gwaratnujący zasieg prac powyżej 20 km przy czułości termicznej <20 mK
 • Ciągły zoom dla kamery wizyjnej w zakres 6 - 500 mm
 • Dalmierz laserowy o zasięgu 20 kilometrów
 • Moduł GPS

Seria ACCURACII XRU zapewnia bardzo daleki zasięg detekcji o promieniu 6,8 kilometra przy jednoczesnym wykorzystaniu przetwornika niechłodzonego. Rozwiązanie to jest kożystne z uwagi na to, iżnie wymaga czasochłonnych serwisów czynnika chłodzącego jednocześnie zapewniając bardzo optymalne ekonomicznie rozwiązanie, przy dużej żywotności produktu. Unikatowe możliwości ciągłego zoomu dla modułu termowizyjnego w zakresie 25-225 mm zabudowanego na głowicy uchylnoobrotowej 360 stopni, wspomaga przednia kamera wizyjna o równie imponującym przybliżeniu  10-320mm gwarantując ochronę bardzo dużego obszaru z ekspresową orientacją w terenie.

W zakresie projektów cywilnych liderem jest seria kamer SII AT, która idealnie sprawdza się przy detekcji pożarów oraz przegrzewaniu się elementów. Seria ta znajduje zastosowanie w systemach składowania odpadów, materiałów łatwopalnych, magazynach czy ochronie miast z dużej odległości jak w przypadku Norwegii, gdzie detekcja odbywa się z odległości 6-ciu kilometrów.


W produktach „codziennego” użytku kamery Opgal również pozostają bezkonkurencyjne. Przykładem jest seria Sii OP zapewniająca poza modułem termowizyjnym, również kamerę wizyjną dla podwójnej weryfikacji zdarzeń. Seria ta, podobnie jak rozwiązania konkurencyjne zapewnia obiektywy z zakresu 9-35 mm lecz unikatową jej cechą jest możliwość wymiany obiektywów na 50/60/100mm, które umożliwiają detekcję intruza z wykorzystaniem analizy obrazu np. ObjectR VDG Sense na dystansie 300-800 metrów m.in. w ochronie obwodowej portów, zakładów przemysłowych czy więzień.

03 paź

Wydarzenia 2019

Integrowaliśmy się!

Z zapasem nowych sił powróciliśmy do pracy po tegorocznym wyjeździe integracyjnym. Tym razem odwiedziliśmy Starą Łomnicę - niewielką miejscowość w województwie dolnośląskim, otoczoną pięknym górzystym terenem.

Pierwszy dzień integracji, jak co roku, rozpoczęła oficjalna część, podczas której Zarząd podsumował ubiegły rok oraz przedstawił cele na najbliższe miesiące. Przywiązując ogromną wagę do dobrej komunikacji, po prelekcjach mieliśmy przyjemność uczestniczenia w szkoleniu prowadzonym przez Panią Renatę Brukiewicz. Szkolenie przybliżyło nam techniki i zasady skutecznej komunikacji w zespole oraz czynniki, które jej sprzyjają. Nauczyliśmy się, w jaki sposób rozpoznawać i unikać błędów oraz jak eliminować bariery komunikacyjne. Po oficjalnej części i posileniu pysznym posiłkiem przyszedł czas na wieczorny występ stand’up, który rozbawił całe towarzystwo do łez. Pierwszy dzień zakończyła całonocna impreza, w której rytmie dotrwaliśmy do wschodu słońca.

Nie każdy zdążył zmrużyć oko, ale wszyscy w pełnym składzie stawili się przed południem pod Szczelińcem, którego zdobycie było kolejnym punktem programu. Jak się okazuje, 919 m n.p.m. może pokonać niejednego dorosłego, zmęczonego całonocnymi pląsami. Po niewielkiej, ale wystarczającej dawce aktywności zrelaksowaliśmy się w gorących saunach i baliach, a wieczorem przy niepowtarzalnej, polskiej komedii „Chłopaki nie płaczą” i ciepłym grillu zakończyliśmy tegoroczną integrację.

09 sie

Nowości produktowe 2019

VDG Sense 2.6.x
Zakres rewolucyjnych zmian i nowości dostępnych w VDG Sense 2.6.x  uzasadnia czas, jaki należało odczekać do pojawienia się tej wersji. Najnowszą wersję oprogramowania charakteryzuje:

Architektura mikroserwisów - maksymalizacja stabilności i niezawodności. Kompleksowa przebudowa systemu z architektury monolitycznej do rozproszonej mikroserwisów wyspecjalizowanych do wąskiego zakresu działania, zapewnia niespotykaną stabilność i minimalizuje ryzyko wpływu jednego elementu na stabilne działanie systemu. Zapewnia to znacznie większą skalowalność systemu oraz w przyszłości o wiele szybsze wprowadzanie nowych funkcjonalności przez wyspecjalizowane w modułach grupy programistów.

Analiza obrazu VCA  Post Factum 2.0 (Video Miner) rozbudowana o szablony reguł - czyli np. dla jednej kamery możemy zdefiniować dziesiątki różnych szablonów zróżnicowanych pod względem miejsca wystąpienia, typu reguły, wielkości obiektu itp. Dodatkowo zakres analiz, które można wykonać, został rozszerzony o wszystkie dostępne cechy analizy i kalibracji. Ponadto algorytm zapewnia dużo szybsze wyszukanie zdarzeń na nagranym już materiale, który wcześniej nie był wyposażony w analizę obrazu.Zwiększenie bezpieczeństwa danych - szyfrowanie konfiguracji, transmisji danych, autoryzacji do systemu OAuth2 oraz integracja z Active Directory ( LDAP).

Architektura master-slave i serwer redundantny 2.0 – działanie wielu serwerów w trybie clustra powoduje, iż dostępne są rozproszone dane konfiguracyjne. Każdy serwer fizyczny posiada wszystkie kluczowe dane do działania systemu. Nie jest wymagany serwer „zarządzania”, ponieważ klient może zalogować się do dowolnego serwera: 


VDG Sense 2.5


VDG Sense 2.6


Timeline 2.0 – wizualizacja graficzna zdarzeń z możliwością przypisania dowolnego, wybranego przez operatora koloru oraz podgląd na wartość zdarzenia wraz z migawką zapewniają jeszcze szybsze i wygodniejsze odnalezienie zdarzeń w linii czasu odtwarzania materiału video.  


Eksport zdjęć  do formatu JPEG z możliwością zmian jakości oraz wycięciem fragmentu obrazu.Analiza tablic - rozszerzenie biblioteki szablonów o nowe moduły, aktualizacje już istniejących oraz integracja tablic rozpoznawanych przez kamery LPR Tattille.

Nowe API systemu w modelu REST OpenAPI - umożliwia kontrolę nad każdym najdrobniejszym aspektem i parametrem systemu VDG Sense przez systemy zewnętrzne na takim samym poziomie, jak jest to dostępne dla systemów wewnętrznych.  Dzięki temu można tworzyć bardzo głęboko rozbudowane integracje z  systemem SMS iProtect, PSIM+  WinGuard oraz tworzyć nowe usługi i aplikacje raportowe.

Makra Webhook - umożliwiają sterowanie z poziomu interfejsu operatora dowolnym systemem bezpieczeństwa lub IT, np. zestawienie połączenia interkomów SIP, sterowanie automatyką, elementami IT, takimi jak CRM, drukarka itp. porzez moduły HTTP GET/POST.Web GUI - możliwość konfiguracji systemu również z poziomu przeglądarki.

Moduł odczytywania znaków z kontenerów zgodnych z BIC (BIC Container code).

Wprowadzenie języka słowackiego.

05 sie

Wydarzenia 2019

Pasje naszych pracowników sięgają najwyższych szczytów

Wojtek to jedna z naszych sportowych dusz. Wielokrotnie reprezentował firmę, biorąc udział w zawodach biegowych. Uzależnienie od nowych wyzwań i wysokiego poziomu adrenaliny spowodowały, że od ubiegłego roku poświęca dodatkowo wolne chwile wspinaczce wysokogórskiej.

W ubiegłe wakacje wszedł na szczyt Kilimandżaro, a w tym roku za cel obrał sobie góry, na których mógłby nabyć więcej doświadczenia i wypróbować sprzęt przed kolejną wyprawą wysokogórską na Kaukaz.

Wybór padł na stosunkowo łatwy technicznie najwyższy szczyt Austrii (3798 m n.p.m.) – Grossglockner.

Wyprawa była podzielona na dwa etapy i startowała z pensjonatu Lucknerhaus znajdującego się na wysokości 1920 m n.p.m. Pierwszego dnia metą było schronisko Erzh Johann Hutte (3454 m n.p.m.), do którego ekipa dotarła ok. godz.17:00. Początkowo trasa była typowym górskim trekkingiem, jednakże po dotarciu do schroniska Studlhutte (2801 m n.p.m.) czekało podejście szlakiem turystycznym o charakterze wspinaczkowym, a cała wyprawa zaczęła mieć znamiona wysokogórskiej.

Drugiego dnia regeneracja sił zakończyła się pobudką o godz. 5:00 i rozpoczął się kolejny etap wspinaczki. Do podejścia pod główną grań Wojtek musiał pokonać ok. 150 m przewyższenia po lodowcu, a następnie za pomocą lin do asekuracji wspiął się po wymagającej ścianie. Najtrudniejszą częścią okazało się przejście „przełęczą” między małym, a dużym Grossglocknerem, nazywaną Glocknerscharte. Ostatnim etapem była już prosta droga na szczyt, który został zdobyty o godzinie 8:30. Pogoda na czas zdobycia szczytu była idealna, praktycznie bezwietrzna i bezchmurna, co udało się udokumentować na zdjęciach.

Jak wspomina Wojtek: „Sama Grań nie była trudna technicznie, jedynie momentami wąska, co podnosiło poziom adrenaliny. Na pewno nie da się wejść na tą górę bez wcześniejszego przygotowania i choćby podstawowej wiedzy wspinaczki wysokogórskiej. Niemniej góra okazała się idealna na zdobycie doświadczenia.”

Gratulujemy wytrwałości i czekamy na kolejne relacje z wypraw.11 cze

Nowości produktowe 2019

17 kwi

Wydarzenia 2019

Spotkanie inaugurujące rozpoczęcie sprzedaży SSP DETNOV

W dniach 10-11 kwietnia w siedzibie C&C odbyło się historyczne wydarzenie. W spotkaniu inaugurującym  rozpoczęcie sprzedaży Systemu Sygnalizacji Pożarowej DETNOV uczestniczyło blisko 50 klientów.  

Naszymi gośćmi specjalnymi byli przedstawiciele CNBOP-PIB
, zastępca dyrektora bryg. dr inż. Jacek Zboina oraz mł. bryg. mgr inż. Grzegorz Mroczko. Zasadniczego partnera technologicznego, firmę Detnov reprezentowali Eugeni Mulà oraz Jorge Gómez, natomiast naszego partnera w zakresie detekcji aspiracyjnej reprezentował Hanspeter Luedi z firmy Securiton.

Wszystkie prelekcje cieszyły się dużym zainteresowaniem klientów, co stanowiło podłoże do ciekawych rozmów biznesowych toczących się zarówno na forum jaki w kuluarach. Dwudniowe spotkanie pozwoliło uczestnikom zgłębić wiedzę na temat:

- wybranych zagadnień dotyczących wyrobów stosowanych na rzecz bezpieczeństwa pożarowego
- genezy powstania oraz zakres działalności firmy Detnov
- architektury Systemu Sygnalizacji Pożarowej Detnov
- aplikacji WinGuard jako przykładu integracji PSIM z SSP Detnov 
- efektywnych metod detekcji dymu oraz temperatury 
- wymagań technicznych w zakresie klas CPR dla kabli teleinformatycznych

Część integracyjna odbyła się w kompleksie rekreacyjno-wypoczynkowym Pałacu Brzeźno, gdzie głównym punktem programu była nauka gry w golfa. Wszyscy goście mieli okazję poznać historię golfa, profesjonalny sprzęt oraz podstawowe rodzaje uderzeń. Całość części teoretycznej uczestnicy wprowadzili w życie podczas treningu oraz zorganizowanego turnieju.

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym klientom oraz prelegentom, którzy byli z nami tego dnia za obecność, poświęcony czas oraz duży wkład w wydarzenie, które wspólnie stworzyliśmy.

  

  

03 kwi

Nowości produktowe 2019

Komunikacja w obszarach zagrożonych wybuchem - seria EX 7000

Wyobraź sobie, że pracujesz w hali załadunkowej zakładu przetwórstwa spożywczego. Ciężarówki surowych produktów, takich jak cukier, mąka i kakao, są codziennie rozładowywane wśród wirujących chmur pyłu. Kolejna sytuacja, kiedy jesteś kierownikiem zmiany zakładu petrochemicznego, powietrza pełnego lotnych, palnych gazów i oparów paliwa. Wymagania bezpieczeństwa w takich środowiskach są - co zrozumiałe - bardzo rygorystyczne. Oprócz oczywistych zakazów palenia lub jakiegokolwiek otwartego płomienia - nawet elektryczność statyczna lub mała iskra z urządzenia elektrycznego może spowodować eksplozję. Konsekwencje mogą być katastrofalne dla pracowników i własności firmy. Ale co z urządzeniami elektrycznymi, które są absolutnie niezbędne do prowadzenia działalności w tych warunkach? Albo z domofonem, który pozwala na utrzymywanie kontaktu ze współpracownikami lub przełożonym i pozwala wezwać natychmiastową pomoc w nagłych wypadkach?

W odpowiedzi na te zagrożenia i związane z nimi wymagania powstała seria interkomów Commend EX 7000. Została opracowana z dbałością o specyficzne i rygorystyczne wymagania dla środowisk niebezpiecznych i wybuchowych. Oznacza to na przykład, że: 

 • jest w pełni certyfikowana przez ATEX i IECEx dla atmosfer wybuchowych w strefach 1 i 2 (gazy, opary) oraz strefach 21 i 22 (pył) o najwyższym stopniu ochrony przeciwwybuchowej (IIC / IIIC) i najwyższej klasie temperatury (T6 / T80 ° C)
 • obudowa jest wyposażona w wytrzymałą, lekką obudowę o klasie szczelności IP66, która jest doskonale uszczelniona, aby zapobiec przedostawaniu się kurzu, brudu, a nawet strumieni wody
 • interkom jest w pełni odporny na wstrząsy dzięki wytrzymałej, dwuściennej konstrukcji o klasie ochrony IK 10, wykonanej z wysokiej jakości poliwęglanu

Oprócz wysokiego poziomu ochrony przeciwwybuchowej, stacje interkomowe serii EX 7000 są wyposażone we wszystkie funkcje i zalety, których oczekują ich użytkownicy: 

 • dostarczają pełną gamę sprawdzonych funkcji Interkomu Commend do zarządzania połączeniami i kontrolą, a także wyjątkową jakość dźwięku, wzmocnioną przez 20-watowe wzmacniacze klasy D i IVC (inteligentna regulacja głośności), aby zapewnić najwyższą zrozumiałość głosu, nawet przy ekstremalnych poziomach szumów tła 
 • funkcje: w pełni głośnomówiący lub „naciśnij i mów”, inteligentna regulacja głośności, aby automatycznie dostosować głośność do zmieniającego się poziomu szumów otoczenia, monitorowanie głośnika/mikrofonu i wiele więcej innych przydatnych funkcji… 
 • korzyści finansowe w całym cyklu życia produktu: stacje EX 7000 są szybsze w instalacji i uruchomieniu niż inne produkty; eliminacja drogich dławików kablowych Ex d sprawia, że ​​cykliczne kontrole i konserwacja należą do przeszłości  
- uproszczone, oszczędne okablowanie: Stacje serii EX 7000 wykorzystują tylko połączenia 2-przewodowe, co sprawia, ze są barto konkurencyjne cenowo oraz tańsze w użytkowaniu, szczególnie dzięki możliwości ponownego wykorzystania istniejącej infrastruktury 2-przewodowej. EX 7000 działa jako hub z opcjami połączenia dla zewnętrznego głośnika i beacona (zasilanie dostarczane i sterowane przez EX 7000), nie zapominając o możliwościach I/O do monitorowania i sterowania innymi urządzeniami. Dzięki naszym inteligentnym konwerterom IP, EX 7000 wykorzystuje sieć IP i bezproblemowo integruje się z infrastrukturą IP Intercom. 
- otwarta wszechstronność: szeroki wybór modeli i opcji dodatkowych zapewnia niezawodną komunikację w prawie każdym niebezpiecznym środowisku: trzy różne układy klawiatury (pełna klawiatura, przyciski bezpośredniego wybierania lub stronicowanie), z lub bez słuchawki, z wbudowanym głośnikiem lub bez oraz opcją zasilania 100–240 V AC lub 22–60 V DC. 
- dostosowane do warunków niebezpiecznych środowisk: klawiatury mogą być obsługiwane podczas noszenia rękawic ochronnych, a ich obudowa jest dobrze widoczna, dzięki przyciągającemu wzrok pomarańczowemu kolorowi.

Rozwiązania firmy Commend zostały opracowane specjalnie po to, aby zapewnić ZWIĘKSZONE BEZPIECZEŃSTWO PRZEMYSŁOWE, ulepszyć KOMUNIKACJĘ ZESPOŁOWĄ oraz ZWIĘKSZYĆ WYDAJNOŚĆ.


 

29 mar

Nowości produktowe 2019

Pierwszy w 100% beznarzędziowy moduł


Od początku istnienia,
 firma Mulimedia Connect motywuje inżynierów do kreowania nowych, wyjątkowych i innowacyjnych produktów. Dział R&D dba, aby tworzone wyroby charakteryzowała łatwość instalacji oraz wysoka jakość potwierdzona odpowiednimi certyfikatami.  

 Z wielką przyjemnością przedstawiamy serię produktów, która bez dwóch zdań sprosta postawionym wymaganiom: Seria IV (InnoVation). Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy serii IV:
Unikatowy moduł keystone  IV6AFS gotowy na transmisję szybszą niż 10 Gb/s
- Pierwszy w 100% beznarzędziowy moduł, dzięki zastosowaniu specjalnych ceramicznych ostrzy w konstrukcji produktu.
- Świetna kompensacja zakłóceń i ekranowanie 360 stopni.
- Parametry techniczne ponad wymagania kategorii 6A (10 Gb/s) potwierdzone testami (szczególnie dobre wyniki parametru NEXT).
- Zgodność ze standardem PoE+ – potwierdzona badaniami w niezależnym laboratorium (zgodność z normą IEC 60512-99-001) oraz  nowym standardem 4pPoE (zgodność z normą IEC 60512-99-002).
- Zastosowanie ceramiki wewnątrz powoduje, doskonałe właściwości „elektryczne” modułu. Brak zjawiska anteny i bardzo skuteczne tłumienie zakłóceń.
- Szybki i intuicyjny sposób montażu.
- Czterowarstwowa płytka PCB – zaawansowana elektronika, która jest sercem modułu. Gwarantuje to ponadnormatywne parametry oraz pełną zgodność ze standardami PoE+ i 4pPoE – nawet przy wielokrotnym połaczeniu/rozłączeniu.
- Ergonomiczna budowa i niewielka głębokość, pozwala umieścić moduł w standardowych adapterach i puszkach.

Przyjazny użytkownikom i instalatorom panel -  IVPAN1U
- Pozwala na beznarzędziowy montaż (montaż do rack z wykorzystaniem systemu zatrzasków).
- Łatwe i bezpieczne zarządzanie kablami (3 kierunki wprowadzania kabli, nowoczesny system zarządzania umieszczony w tyle panela).
- Szybka instalacja kabli, bez wykorzystania opasek zaciskowych.
- Łatwa identyfikacja portów (zgodna ze standardem TIA606A).

Adapter do montażu modułu IV
- Dostępny również w powłoce antybakteryjnej.
- Blokada wypięcia patchcordu.
- Kompaktowa budowa.

22 sty

Nowości produktowe 2019

Zewnętrzna szafka dystrybucyjna do podłączenia 144 abonentów (144 x SC Simplex)

Zewnętrzna szafka dystrybucyjna o konstrukcji modułowej przeznaczona do budowy sieci FTTH w zabudowie jednorodzinnej rozproszonej. Wykonana została z materiału termoutwardzalnego również w wersji odpornej na promieniowanie UV (wersja Lakier). Opracowana pojemność zapewnia podłączenie do 144 abonentów (144 porty SC Simpex) z wykorzystaniem dodatkowych 12 portów linowych dedykowanych dla spliterów ACE (wersja Black Box). Taka konfiguracja umożliwia operatorom dowolne kształtowanie pasma abonenckiego poprzez instalacje spliterów z podziałem od 1:2 do 1:16. Wyjmowany panel światłowodowy montowany w części naziemnej słupka wyposażony jest z peszle do ochrony tub abonenckich i linowych kabli światłowodowych. Panel ten został opracowany z miejscami na tacki spawów i komutację zapewniającej wygodę uzbrajania w odległości od 3 do 5 metrów od miejsca montażu szafki. Dodatkowo wyjmowany przedni element słupka części nadziemnej fundamentu umożliwia dostęp do wnętrza szafki. W wnętrzu szafki również przewidzi ono miejsce w wersji grzebienia do mocowania kabli światłowodowych. Zapewnienie najbardziej optymalnych warunków eksploatacji zapewnia podłoga oddzielająca wnętrze szafki od podłoża z możliwością instalacji gumowego przepustu dla 14 kabli, mikrorur o maksymalnej średnicy 7,0mm. (możliwość montażu większej ilości przepustów). W podłodze tej zapewniono możliwość instalacji większej ilości przepustów. W części nadziemnej fundamentu, dla kabli zasilających, przewidziano miejsce do instalacji mikrorurek uszczelnieniem kabla. Instalacja odbywa się poprzez montaż zewnętrzny wkopując go w ziemię na głębokość 590mm. Szafka wyposażona w 3 punktowy zamek i wkładkę o niepowtarzalnym kodzie klucza. Wymiary jej to: 1700 x 400 x 250 mm(wys./szer./gł.), oraz całkowita  wysokość szafy po osadzeniu postumentu wynosi 1110mm. W trakcie opracowywania są również wersje pośrednie na 48 czy 72 abonentów. O szczegółach tych rozwiązań dowiecie się wkrótce.

22 sty

Nowości produktowe 2019

Zewnętrzna szafka dystrybucyjna dla 24 abonentów (24 x DAC)

Zewnętrzna szafka dystrybucyjna wykonana jest w wersji modułowej, przeznaczona do budowy sieci FTTH w zabudowie rozproszonej. Jej pojemność to 24 abonentów (podłączenie 24 abonentów przy pomocy kabli DAC (spawanie) lub mikrorur ACEmikro DB 7 mm DB, w których zainstalowane zostaną abonenckie mikrokable CTAC 2J. Wyjmowana taca z kasetą światłowodową ( ochrona maksymalnie 24 spawy) wyposażona jest dodatkowo w uchwyty do kabli DAC lub CTAC 2J. Organizacja zapasów kabli z wyjmowaną tacą zapewnia wygodę jej uzbrajania w odległości od 2 do 5 metrów od miejsca montażu szafki. Dodatkowo wyjmowany przedni panel, w części nadziemnej fundamentu  słupka, zapewnia dostęp do wnętrza szafki. Celem zapewnienia najbardziej optymalnych warunków eksploatacji w szafce zaprojektowano podłogę oddzielającą wnętrze szafki od gruntu z możliwością instalacji kablowego przelotu w wersji gumowego przepustu dla 14 kabli (mikrorur) o maksymalnej średnicy 7,0mm. W podłodze tej zapewniono możliwość instalacji większej ilości przepustów. W części nadziemnej fundamentu, dla kabli „zasilających”, zaplanowano miejsce do instalacji mikrorurek uszczelnieniem kabla. Montaż jej dobywa się poprzez wkopanie w ziemię na głębokość 590mm. Szafka wykonana z materiału termoutwardzalnego włókna szklanego, również może być pokryta lakierem odpornym na promieniowanie UV. Wyposażona jest w 3 punktowy zamek i wkładkę o niepowtarzalnym kodzie klucza. Wymiary jej to 1280 x 400 x 250 mm(wys./szer./gł.), natomiast całkowita wysokość szafy po osadzeniu postumentu wynosi 690mm.

09 paź

Wydarzenia 2018

Shopping Center Forum 2018 CEE

Śmiało możemy powiedzieć, że jesteśmy liderem na rynku rozwiązań parkingowych m.in. dostarczając nowoczesne technologie do branży retail. Dlatego też nie mogło nas zabraknąć na Shopping Center Forum 2018 CEE w Warszawie. SCF 2018 CEE to nie tylko przestrzeń targowa, ale również cześć konferencyjna, która zbiera szerokie grono osób decydujących o kształcie rynku centrów handlowych zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Podczas imprezy zaprezentowaliśmy aplikację Find My Car, która w trybie online pobierała dane z parkingu Galerii Północnej – umożliwiając w sprawny sposób odszukanie samochodu na parkingu. Dodatkowo przedstawiliśmy innowacyjny system oświetlenia BBLightpipe w połączeniu z sensorami Park Assist serii L4. System tub oświetleniowych umożliwia efektywne oświetlenie powierzchni parkingu, a zastosowane oprawy rozpraszają równomiernie światło nie powodując oślepienia kierowcy. Dzięki zastosowanej technologii DALI system umożliwia również regulację oświetlenia w zależności od natężenia ruchu w danym obszarze. Ta innowacyjna technologia posiada potencjał, który bez wątpienia wyznaczy nowe kierunku myślenia o źródłach światła i dotychczasowych stereotypach montażu wielu elementów systemów zabezpieczeń. Już dziś BBL jest jedyną na świecie technologią z branży oświetleniowej, która posiada certyfikat Cradle-to-Cradle, przyłączając się tym samym do ochrony zasobów środowiska naturalnego.

 

 

25 wrz

Wydarzenia 2018

Integrowaliśmy się!

W ubiegłym tygodniu 80 pracowników naszej firmy wzięło udział w tegorocznym wyjeździe integracyjnym. Za nasz cel obraliśmy w tym roku niewielką miejscowość Nowe Worowo na Pojezierzu Drawskim. Już od pierwszych chwil miejsce to ujęło nas swoim pięknem i kameralnym folwarkowym klimatem.

Wyjazd integracyjny rozpoczął się wystąpieniami zarządu podsumowującymi dotychczasowe osiągnięcia oraz najbliższe firmowe plany. Po oficjalnej części programu mieliśmy przyjemność uczestniczyć w wykładzie na temat cyberbezpieczeństwa, który zobrazował nam realne zagrożenia mogące napotkać nas w sieci. Pierwszy dzień został zwieńczony imprezą taneczną, a wszyscy uczestnicy w rytmie muzyki dotańczyli wczesnych godzin porannych.

Mimo tego, iż nie każdy miał wystarczająco czasu na regenerację, większość dzielnie stawiła się o poranku na rozgrzewce przed spływem kajakowym. W tym miejscu należy się ogromne podziękowanie i gratulacje dla osób, które przetrwały ponad cztery godziny ciężkiego wiosłowania. Warunki pogodowe jak się okazało wcale nas nie oszczędziły, co przyczyniło się do tego, iż właśnie ten punkt programu wymagał największego zaangażowania i współpracy między uczestnikami.

Po sporej dawce emocji oraz posileniu się pysznym obiadem czekała na nas ostatnia atrakcja- występ iluzjonisty. Zaangażowanie naszych kolegów i koleżanek do pokazu oraz iluzja z bliska przeprowadzona z większością uczestników wywołała na wszystkich twarzach bardzo dużo uśmiechu i zaskoczenia.

Tegoroczny wyjazd integracyjny bez wątpienia możemy zaliczyć do udanych. Wszyscy uczestnicy wrócili cali i zdrowi z niemałym bagażem wspomnień i wrażeń oraz z nowymi siłami do dalszej pracy.

14 cze

Wydarzenia 2018

Forum Rynku Nieruchomości

 „Forum Rynku Nieruchomości” to konferencja skupiająca każdego roku blisko 600 przedstawicieli top management rynku nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych. Dnia 7 i 8 czerwca odbyła się jej 8. edycja, podczas której gościnnie udział wziął Damian Dopiera, dyrektor ds. inwestycji i parkingów.

Damian Dopiera pierwszego dnia uczestniczył w panelu dyskusyjnym pt. „Future proof shopping centre - czyli jak budować i zarządzać centrami handlowymi, aby były atrakcyjne dziś i jutro?” w trakcie którego przybliżył zakres funkcjonalny i specyfikę działania systemu Park Assist. Podczas rozmowy przedstawił łatwość i intuicyjność systemu oraz to jak szybko i wygodnie dzięki aplikacji mobilnej lub infokiosku klient może znaleźć wolne miejsce czy też odnaleźć zaparkowane auto.

Nie mniej ważny okazał się aspekt projektowy dotyczący tego- kiedy i jak należy zaprojektować systemy parkingowe, aby były nowoczesne i odpowiadały obecnym wymaganiom? Dyrektor poruszając ten temat podkreślił, iż jako producent i dostawca- systemów bezpieczeństwa i systemu parkingowego przykładamy ogromną wagę do tego, aby na wczesnym etapie projektowym powyższe rozwiązania były omówione z inwestorem bardzo dokładnie, a w konsekwencji tego były odpowiednio zaprojektowane. Korelacja i integracja między tymi systemami pozwoli na uzyskanie lepszej funkcjonalności, a w konsekwencji przełoży się na bezpieczniejszy budynek oraz możliwość lepszego zarządzania np. parkingiem.

14 cze

Wydarzenia 2018

KONFERENCJA pt. „Projektuj zgodnie z najnowszymi trendami i normami w okablowaniu strukturalnym”

W dniach 7-8 czerwca zorganizowaliśmy dla projektantów sieci systemów teleinformatycznych konferencję pt. „Projektuj zgodnie z najnowszymi trendami i normami w okablowaniu strukturalnym”.

Zarówno treści merytoryczne konferencji, jak i jej ogólny charakter spotkały się z bardzo pozytywnym oddźwiękiem ze strony uczestników. Po raz pierwszy zorganizowana została konferencja, w której uczestniczyli nie tylko sami zainteresowani, ale również ich najbliżsi.

Podczas dwóch dni, uczestnicy konferencji poznali wiedzę teoretyczną oraz praktyczną z zakresu:

- najnowszych norm i wytycznych dotyczących okablowania strukturalnego,

- nowej- 8 kategorii okablowania,

- norm CPR,

- analizy pomiarów i podstawowych błędów pomiarowych z wykorzystaniem nowoczesnego urządzenia FLUKE,

- dynamicznego rozwoju POE pozwalającego wykorzystać zalety kabla skrętkowego,

- spawania światłowodów.

Poza prelegentami z Naszej firmy, wystąpienie poprowadził również przedstawiciel firmy MMC Pan Massinissa Hamma, który przedstawił wszystkim obecnym trendy i nowości w okablowaniu strukturalnym. Pierwszego dnia po konferencji wszyscy zaproszeni mogli aktywnie wypocząć na świeżym powietrzu podczas zorganizowanego spływu kajakowego. Całodniowy dzień konferencji i atrakcji został uświetniony uroczystą kolacją, po której najwięksi śmiałkowie mogli spróbować swoich sił grając w mobilnym kasynie.

24 maj

Wydarzenia 2018

W zgodzie z RODO

Dnia 25 maja 2018 roku wchodzi w życie „ROZPORZĄDZENIE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)."

Dyrektywa europejska dotyczy wszystkich firm i organizacji, które rejestrują dane osobowe klientów, personelu lub innych osób w UE. Niniejszy dokument zawiera dodatkowe informacje na temat systemów kontroli dostępu iProtect oraz zaawansowanej analityki obrazu VDG Sense w kontekście RODO.

Wszystkie dane osobowe rejestrowane przez systemy iProtect oraz VDG Sense w bazie danych klientów są przetwarzane zgodnie z zasadami ochrony prywatności. Przetwarzanie danych osobowych odbywa się zgodnie z RODO. IProtect jest zgodny z zasadami "Prywatność przez projekt" i "Prywatność domyślnie". Na przykład podczas konfigurowania ról użytkownika należy dokonać konkretnych wyborów w odniesieniu do wszelkich praw do weryfikowania i zmiany danych wrażliwych. Żaden użytkownik nie ma automatycznego dostępu do tych informacji.

Oprócz ról użytkowników korzystających z iProtect, zaleca się dokładne zapoznanie z koniecznymi uprawnieniami „systemów trzecich”, na przykład w celu uzyskania połączenia bazy danych iProtect z innymi systemami. Tutaj również iProtect dostarcza rozbudowaną strukturę uprawnień w zakresie zapewnienia dostosowanego dostępu za pośrednictwem tego łącza.

Dla każdej transakcji i/lub typu danych osobowych można również podać automatyczny okres przechowywania, po którym dane zostaną usunięte. Po zgłoszeniu prośby o usunięcie danych osobowych można to również łatwo zrobić w iProtect.

W przypadku systemu VDG Sense kontrolowany dostęp do systemu możliwy jest za pomocą usługi LDA/Active Directory. Prawo do bycia zapomnianym oraz ograniczony czas przechowywanego materiału przez okres niezbędny, regulowany jest przez funkcjonalność  wyznaczenia przetrzymywanego materiału video indywidualnie dla danej kamery. Zakres ważności danych pozyskiwanych przez analizę obrazu (rozpoznanie numerów tablic rejestracyjnych, rozpoznanie twarzy osób) skorelowanych z identyfikatorem (ID) osoby w bazie danych również podlega prawom do zapomnienia. Wskazywanie zakresu ważności przetrzymywania danych oraz autoryzowanie dostępu jest przeznaczone tylko dla osób posiadających odpowiednie uprawnienia operatorów, administratorów.

 

*Aby zapewnić zgodność systemów z RODO, zalecamy posiadanie tych systemów minimum w wersjach dostępnych na dzień 01.05.2018r.: iProtect 8.04 oraz VDG Sense 2.5

W razie konieczności Dział Wsparcia Technicznego może pomóc w prawidłowym skonfigurowaniu systemu iProtect oraz VDG Sense w celu zapewnienia zgodności z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych (RODO).

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres mailowy support@ccpartners.pl

08 lut

Wydarzenia 2018

07 lut

Nowości produktowe 2018

BB Lightpipe

Wykorzystując szansę rynkową jaką stała się dotychczasowa obecność C&C w gronie firm oferujących technologie parkingowe oraz stale rosnąca liczbę projektów realizowanych w sektorze transportu publicznego, poszerzamy naszą bazę produktową o innowacyjny system oświetlenia produkowany przez firmę BB Lightpipe z Holandii należącą do Grupy TKH.  

Bazująca na koncepcji tuby świetlnej oprawa oświetleniowa gwarantuje inwestorom oraz użytkownikom szereg korzyści, jedną z nich jest bardzo duża efektywność świetlna przy jednoczesnym braku negatywnego wpływu obserwacji źródeł światła. Pojedyncza oprawa zbudowana jest z poliwęglanowej tuby zakończonej aluminiowymi korpusami, które skutecznie odprowadzają energię cieplną wytwarzaną przez moduły LED zwiększając ich żywotność do ponad 10 lat. Kształt profilu nośnego opraw firmy BBL stał się podstawą do osiągniętego efektu synergii, dzięki któremu montaż systemu nawigacji parkingowej Park Assist odbywa się bezpośrednio na profilach nośnych systemu BBL tym samym redukując koszty jak również zapewniając bardzo estetyczny wygląd obu instalacji.  Innymi parametrami cechującymi produkty BBL jest wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne (IK10+) oraz możliwość pracy w ujemnych temperaturach bez konieczności stosowania dodatkowych obudów czy zadaszeń ( IP66 ), co sprawia, że świetnie nadają się do stosowania w szeroko pojętej przestrzeni publicznej wliczając w to perony stacji kolejowych, przejścia podziemne. Dopełnieniem całości  jest inteligencja pracy realizowana za pomocą sterowania DALI, zapewniając tym samym możliwość eksploatacji również w bardzo rygorystycznym środowisku jakim są tunele drogowe.

Ta innowacyjna technologia posiada potencjał, który bez wątpienia wyznaczy nowe kierunku myślenia o źródłach światła i dotychczasowych stereotypach montażu wielu elementów systemów zabezpieczeń. Już dziś BBL jest jedyną na świecie technologią z branży oświetleniowej , która posiada certyfikat Cradle-to-Cradle, przyłączając się tym samym do ochrony zasobów środowiska naturalnego.

18 lis

Wydarzenia 2016

C&C Partners ERASMUS+ Business Project Week

W dzisiejszym globalnym świecie wszystkie strategiczne przedsięwzięcia realizowane są w formie projektów.  Wychodząc na przeciw tym oczekiwaniom wraz z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie oraz SAXION Enschede (Holandia) przygotowaliśmy dla studentów innowacyjny

i unikatowy w skali polskiego rynku edukacyjnego projekt tygodnia biznesowego łączącego wiele zadań.

Holding TKH Group, do którego należymy, ma swoją siedzibę w Haaksbergen - mieście oddalonym zaledwie o 10 kilometrów od Enschede. Co warte podkreślenia, TKH Group od wielu lat współpracuje z uczelnią z Enschede realizując wiele projektów badawczych i biznesowych. Natomiast C&C Partners jest ważnym partnerem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie w zakresie studiów dualnych, łączących studia z realną pracą w przedsiębiorstwie.

W wydarzeniu C&C Partners ERASMUS+ Business Project wzięło udział 18 studentów (9 z Enschede, 9 z Leszna), którzy zostali podzieleni na 3 zespoły. 

Najważniejsze cele C&C Partners ERASMUS+ Business Project Week:

 • rozwój kompetencji miękkich ze szczególnym uwzględnieniem pracy zespołowej w międzynarodowym środowisku, czy umiejętności autoprezentacji,
 • propagowanie kształcenia praktycznego opartego na analizie realnych modeli biznesowych - każdy z zespołów musiał przygotować opracowanie i prezentację dotyczącą wprowadzenia na rynek przez C&C Partenrs nowej grupy produktów i usług,
 • podnoszenie umiejętności komunikacyjnych i językowych wśród studentów i wykładowców,
 • budowanie pozytywnego wizerunku Polski wśród studentów i wykładowców przyjeżdżających do naszego kraju,
 • promocja mobilności studenckiej (wyjazdy na studia, praktykę) w ramach Programu Erasmus+,
Jesteśmy przekonani, iż działając nie tylko w oparciu o zasady CSR (z ang. Corporate Social Responsibility - społeczna odpowiedzialność biznesu), ale również poprzez zaangażowannie w wielopłaszczyznowy rozwój społeczności lokalnej otrzymujemy szansę pozyskania wyróżniających się studentów dla swoich potrzeb kadrowych.

11 mar

Wydarzenia 2016

Czysty kod

C&C Technology zaprasza na cykl trzech szkoleń wszystkich, którzy interesują się zagadnieniami programowania oraz chcą wzbogacić swój warsztat pracy przyszłego programisty. Pierwsze warsztaty odbędą się już 19 marca. 
Zachęcamy do wypełnienia formularza rejestracyjnego jeszcze dziś: 
https://www.cctechnology.pl/czysty-kod.html
Zapisy trwają do 15 marca, udział w szkoleniach jest darmowy. 
Z pewnością będzie to doskonała okazja do zaznajomienia się lub utrwalenia wiedzy na temat dynamicznie rozwijającej się technologii używanej przez Instagram i Facebooka, a także jezyka JavaScript.

Tematyka spotkań:
19.03.2016 Czysty kod
II cykl spotkania Programowanie bez kodu
III cykl spotkania Polowanie na bugi

08 maj

Wydarzenia 2015

Zero tolerancji dla wad – inspekcja hamulców tarczowych w Knorr – Bremse
Przy udziale specjalistów firmy Allied Vision, został zbudowany system inspekcji defektów dla klocków hamulcowych firmy Knorr
-Bremese.
System wizji maszynowej sprawdza prawidłowość i kompletność złożenia hamulców.
Aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom wszystkich 1200 typów hamulców, w procesie inspekcji 64 różnych cech obiektów podlega kontroli, a system jest wyposażony w inteligentne oprogramowanie dostępu do bazy danych.
Inspekcja wizyjna wykonywana jest za pomocą trzech kamer Allied Vision  i dwóch laserów liniowych. Wykorzystanie dwóch kamer 5Mpx - Manta G-504C oraz jednej 1,4 Mpx – Manta G-146C, a także inteligentnego oprogramowania umożliwia przeprowadzenie inspekcji w ciągu milisekund i podjęcie decyzji, czy hamulec został zmontowany prawidłowo (uwzględniając 64 cechy inspekcji). Dodatkowo oprogramowanie oraz baza danych umożliwia podejmowanie decyzji o ewentualnej możliwości wyeliminowania defektu w kolejnych taktach produkcji.
Wyżej przedstawiony przykład pokazuje, iż  tworzenie bardzo elastycznych systemów wizyjnych umożliwiających ada-ptację szerokiej gamy typów produkowanych elementów wraz z wyselekcjonowanymi unikalnymi cechami, nie sprawia trudności przy wykorzystaniu odpowiednio dobranych komponentów. W naszym przypadku dużą wartością dodaną stanowią wysokiej jakości obrazy uzyskiwane za pomocą kamer Allied Vision. Dodatkowo w tego typu aplikacjach oraz wdrożeniach jesteśmy w stanie zapewnić integratorowi dostęp do środowiska Adaptive Vision, umożliwiającego wykorzystanie ponad 1000 filtrów i narzędzi programistycznych przeznaczonych dla integratorów wizji maszynowej.