Aktualności

09 sie

Nowości produktowe 2019

VDG Sense 2.6.x
Zakres rewolucyjnych zmian i nowości dostępnych w VDG Sense 2.6.x  uzasadnia czas, jaki należało odczekać do pojawienia się tej wersji. Najnowszą wersję oprogramowania charakteryzuje:

Architektura mikroserwisów - maksymalizacja stabilności i niezawodności. Kompleksowa przebudowa systemu z architektury monolitycznej do rozproszonej mikroserwisów wyspecjalizowanych do wąskiego zakresu działania, zapewnia niespotykaną stabilność i minimalizuje ryzyko wpływu jednego elementu na stabilne działanie systemu. Zapewnia to znacznie większą skalowalność systemu oraz w przyszłości o wiele szybsze wprowadzanie nowych funkcjonalności przez wyspecjalizowane w modułach grupy programistów.

Analiza obrazu VCA  Post Factum 2.0 (Video Miner) rozbudowana o szablony reguł - czyli np. dla jednej kamery możemy zdefiniować dziesiątki różnych szablonów zróżnicowanych pod względem miejsca wystąpienia, typu reguły, wielkości obiektu itp. Dodatkowo zakres analiz, które można wykonać, został rozszerzony o wszystkie dostępne cechy analizy i kalibracji. Ponadto algorytm zapewnia dużo szybsze wyszukanie zdarzeń na nagranym już materiale, który wcześniej nie był wyposażony w analizę obrazu.Zwiększenie bezpieczeństwa danych - szyfrowanie konfiguracji, transmisji danych, autoryzacji do systemu OAuth2 oraz integracja z Active Directory ( LDAP).

Architektura master-slave i serwer redundantny 2.0 – działanie wielu serwerów w trybie clustra powoduje, iż dostępne są rozproszone dane konfiguracyjne. Każdy serwer fizyczny posiada wszystkie kluczowe dane do działania systemu. Nie jest wymagany serwer „zarządzania”, ponieważ klient może zalogować się do dowolnego serwera: 


VDG Sense 2.5


VDG Sense 2.6


Timeline 2.0 – wizualizacja graficzna zdarzeń z możliwością przypisania dowolnego, wybranego przez operatora koloru oraz podgląd na wartość zdarzenia wraz z migawką zapewniają jeszcze szybsze i wygodniejsze odnalezienie zdarzeń w linii czasu odtwarzania materiału video.  


Eksport zdjęć  do formatu JPEG z możliwością zmian jakości oraz wycięciem fragmentu obrazu.Analiza tablic - rozszerzenie biblioteki szablonów o nowe moduły, aktualizacje już istniejących oraz integracja tablic rozpoznawanych przez kamery LPR Tattille.

Nowe API systemu w modelu REST OpenAPI - umożliwia kontrolę nad każdym najdrobniejszym aspektem i parametrem systemu VDG Sense przez systemy zewnętrzne na takim samym poziomie, jak jest to dostępne dla systemów wewnętrznych.  Dzięki temu można tworzyć bardzo głęboko rozbudowane integracje z  systemem SMS iProtect, PSIM+  WinGuard oraz tworzyć nowe usługi i aplikacje raportowe.

Makra Webhook - umożliwiają sterowanie z poziomu interfejsu operatora dowolnym systemem bezpieczeństwa lub IT, np. zestawienie połączenia interkomów SIP, sterowanie automatyką, elementami IT, takimi jak CRM, drukarka itp. porzez moduły HTTP GET/POST.Web GUI - możliwość konfiguracji systemu również z poziomu przeglądarki.

Moduł odczytywania znaków z kontenerów zgodnych z BIC (BIC Container code).

Wprowadzenie języka słowackiego.

05 sie

Wydarzenia 2019

Pasje naszych pracowników sięgają najwyższych szczytów

Wojtek to jedna z naszych sportowych dusz. Wielokrotnie reprezentował firmę, biorąc udział w zawodach biegowych. Uzależnienie od nowych wyzwań i wysokiego poziomu adrenaliny spowodowały, że od ubiegłego roku poświęca dodatkowo wolne chwile wspinaczce wysokogórskiej.

W ubiegłe wakacje wszedł na szczyt Kilimandżaro, a w tym roku za cel obrał sobie góry, na których mógłby nabyć więcej doświadczenia i wypróbować sprzęt przed kolejną wyprawą wysokogórską na Kaukaz.

Wybór padł na stosunkowo łatwy technicznie najwyższy szczyt Austrii (3798 m n.p.m.) – Grossglockner.

Wyprawa była podzielona na dwa etapy i startowała z pensjonatu Lucknerhaus znajdującego się na wysokości 1920 m n.p.m. Pierwszego dnia metą było schronisko Erzh Johann Hutte (3454 m n.p.m.), do którego ekipa dotarła ok. godz.17:00. Początkowo trasa była typowym górskim trekkingiem, jednakże po dotarciu do schroniska Studlhutte (2801 m n.p.m.) czekało podejście szlakiem turystycznym o charakterze wspinaczkowym, a cała wyprawa zaczęła mieć znamiona wysokogórskiej.

Drugiego dnia regeneracja sił zakończyła się pobudką o godz. 5:00 i rozpoczął się kolejny etap wspinaczki. Do podejścia pod główną grań Wojtek musiał pokonać ok. 150 m przewyższenia po lodowcu, a następnie za pomocą lin do asekuracji wspiął się po wymagającej ścianie. Najtrudniejszą częścią okazało się przejście „przełęczą” między małym, a dużym Grossglocknerem, nazywaną Glocknerscharte. Ostatnim etapem była już prosta droga na szczyt, który został zdobyty o godzinie 8:30. Pogoda na czas zdobycia szczytu była idealna, praktycznie bezwietrzna i bezchmurna, co udało się udokumentować na zdjęciach.

Jak wspomina Wojtek: „Sama Grań nie była trudna technicznie, jedynie momentami wąska, co podnosiło poziom adrenaliny. Na pewno nie da się wejść na tą górę bez wcześniejszego przygotowania i choćby podstawowej wiedzy wspinaczki wysokogórskiej. Niemniej góra okazała się idealna na zdobycie doświadczenia.”

Gratulujemy wytrwałości i czekamy na kolejne relacje z wypraw.11 cze

Nowości produktowe 2019

17 kwi

Wydarzenia 2019

Spotkanie inaugurujące rozpoczęcie sprzedaży SSP DETNOV

W dniach 10-11 kwietnia w siedzibie C&C odbyło się historyczne wydarzenie. W spotkaniu inaugurującym  rozpoczęcie sprzedaży Systemu Sygnalizacji Pożarowej DETNOV uczestniczyło blisko 50 klientów.  

Naszymi gośćmi specjalnymi byli przedstawiciele CNBOP-PIB
, zastępca dyrektora bryg. dr inż. Jacek Zboina oraz mł. bryg. mgr inż. Grzegorz Mroczko. Zasadniczego partnera technologicznego, firmę Detnov reprezentowali Eugeni Mulà oraz Jorge Gómez, natomiast naszego partnera w zakresie detekcji aspiracyjnej reprezentował Hanspeter Luedi z firmy Securiton.

Wszystkie prelekcje cieszyły się dużym zainteresowaniem klientów, co stanowiło podłoże do ciekawych rozmów biznesowych toczących się zarówno na forum jaki w kuluarach. Dwudniowe spotkanie pozwoliło uczestnikom zgłębić wiedzę na temat:

- wybranych zagadnień dotyczących wyrobów stosowanych na rzecz bezpieczeństwa pożarowego
- genezy powstania oraz zakres działalności firmy Detnov
- architektury Systemu Sygnalizacji Pożarowej Detnov
- aplikacji WinGuard jako przykładu integracji PSIM z SSP Detnov 
- efektywnych metod detekcji dymu oraz temperatury 
- wymagań technicznych w zakresie klas CPR dla kabli teleinformatycznych

Część integracyjna odbyła się w kompleksie rekreacyjno-wypoczynkowym Pałacu Brzeźno, gdzie głównym punktem programu była nauka gry w golfa. Wszyscy goście mieli okazję poznać historię golfa, profesjonalny sprzęt oraz podstawowe rodzaje uderzeń. Całość części teoretycznej uczestnicy wprowadzili w życie podczas treningu oraz zorganizowanego turnieju.

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym klientom oraz prelegentom, którzy byli z nami tego dnia za obecność, poświęcony czas oraz duży wkład w wydarzenie, które wspólnie stworzyliśmy.

  

  

03 kwi

Nowości produktowe 2019

Komunikacja w obszarach zagrożonych wybuchem - seria EX 7000

Wyobraź sobie, że pracujesz w hali załadunkowej zakładu przetwórstwa spożywczego. Ciężarówki surowych produktów, takich jak cukier, mąka i kakao, są codziennie rozładowywane wśród wirujących chmur pyłu. Kolejna sytuacja, kiedy jesteś kierownikiem zmiany zakładu petrochemicznego, powietrza pełnego lotnych, palnych gazów i oparów paliwa. Wymagania bezpieczeństwa w takich środowiskach są - co zrozumiałe - bardzo rygorystyczne. Oprócz oczywistych zakazów palenia lub jakiegokolwiek otwartego płomienia - nawet elektryczność statyczna lub mała iskra z urządzenia elektrycznego może spowodować eksplozję. Konsekwencje mogą być katastrofalne dla pracowników i własności firmy. Ale co z urządzeniami elektrycznymi, które są absolutnie niezbędne do prowadzenia działalności w tych warunkach? Albo z domofonem, który pozwala na utrzymywanie kontaktu ze współpracownikami lub przełożonym i pozwala wezwać natychmiastową pomoc w nagłych wypadkach?

W odpowiedzi na te zagrożenia i związane z nimi wymagania powstała seria interkomów Commend EX 7000. Została opracowana z dbałością o specyficzne i rygorystyczne wymagania dla środowisk niebezpiecznych i wybuchowych. Oznacza to na przykład, że: 

 • jest w pełni certyfikowana przez ATEX i IECEx dla atmosfer wybuchowych w strefach 1 i 2 (gazy, opary) oraz strefach 21 i 22 (pył) o najwyższym stopniu ochrony przeciwwybuchowej (IIC / IIIC) i najwyższej klasie temperatury (T6 / T80 ° C)
 • obudowa jest wyposażona w wytrzymałą, lekką obudowę o klasie szczelności IP66, która jest doskonale uszczelniona, aby zapobiec przedostawaniu się kurzu, brudu, a nawet strumieni wody
 • interkom jest w pełni odporny na wstrząsy dzięki wytrzymałej, dwuściennej konstrukcji o klasie ochrony IK 10, wykonanej z wysokiej jakości poliwęglanu

Oprócz wysokiego poziomu ochrony przeciwwybuchowej, stacje interkomowe serii EX 7000 są wyposażone we wszystkie funkcje i zalety, których oczekują ich użytkownicy: 

 • dostarczają pełną gamę sprawdzonych funkcji Interkomu Commend do zarządzania połączeniami i kontrolą, a także wyjątkową jakość dźwięku, wzmocnioną przez 20-watowe wzmacniacze klasy D i IVC (inteligentna regulacja głośności), aby zapewnić najwyższą zrozumiałość głosu, nawet przy ekstremalnych poziomach szumów tła 
 • funkcje: w pełni głośnomówiący lub „naciśnij i mów”, inteligentna regulacja głośności, aby automatycznie dostosować głośność do zmieniającego się poziomu szumów otoczenia, monitorowanie głośnika/mikrofonu i wiele więcej innych przydatnych funkcji… 
 • korzyści finansowe w całym cyklu życia produktu: stacje EX 7000 są szybsze w instalacji i uruchomieniu niż inne produkty; eliminacja drogich dławików kablowych Ex d sprawia, że ​​cykliczne kontrole i konserwacja należą do przeszłości  
- uproszczone, oszczędne okablowanie: Stacje serii EX 7000 wykorzystują tylko połączenia 2-przewodowe, co sprawia, ze są barto konkurencyjne cenowo oraz tańsze w użytkowaniu, szczególnie dzięki możliwości ponownego wykorzystania istniejącej infrastruktury 2-przewodowej. EX 7000 działa jako hub z opcjami połączenia dla zewnętrznego głośnika i beacona (zasilanie dostarczane i sterowane przez EX 7000), nie zapominając o możliwościach I/O do monitorowania i sterowania innymi urządzeniami. Dzięki naszym inteligentnym konwerterom IP, EX 7000 wykorzystuje sieć IP i bezproblemowo integruje się z infrastrukturą IP Intercom. 
- otwarta wszechstronność: szeroki wybór modeli i opcji dodatkowych zapewnia niezawodną komunikację w prawie każdym niebezpiecznym środowisku: trzy różne układy klawiatury (pełna klawiatura, przyciski bezpośredniego wybierania lub stronicowanie), z lub bez słuchawki, z wbudowanym głośnikiem lub bez oraz opcją zasilania 100–240 V AC lub 22–60 V DC. 
- dostosowane do warunków niebezpiecznych środowisk: klawiatury mogą być obsługiwane podczas noszenia rękawic ochronnych, a ich obudowa jest dobrze widoczna, dzięki przyciągającemu wzrok pomarańczowemu kolorowi.

Rozwiązania firmy Commend zostały opracowane specjalnie po to, aby zapewnić ZWIĘKSZONE BEZPIECZEŃSTWO PRZEMYSŁOWE, ulepszyć KOMUNIKACJĘ ZESPOŁOWĄ oraz ZWIĘKSZYĆ WYDAJNOŚĆ.


 

29 mar

Nowości produktowe 2019

Pierwszy w 100% beznarzędziowy moduł


Od początku istnienia,
 firma Mulimedia Connect motywuje inżynierów do kreowania nowych, wyjątkowych i innowacyjnych produktów. Dział R&D dba, aby tworzone wyroby charakteryzowała łatwość instalacji oraz wysoka jakość potwierdzona odpowiednimi certyfikatami.  

 Z wielką przyjemnością przedstawiamy serię produktów, która bez dwóch zdań sprosta postawionym wymaganiom: Seria IV (InnoVation). Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy serii IV:
Unikatowy moduł keystone  IV6AFS gotowy na transmisję szybszą niż 10 Gb/s
- Pierwszy w 100% beznarzędziowy moduł, dzięki zastosowaniu specjalnych ceramicznych ostrzy w konstrukcji produktu.
- Świetna kompensacja zakłóceń i ekranowanie 360 stopni.
- Parametry techniczne ponad wymagania kategorii 6A (10 Gb/s) potwierdzone testami (szczególnie dobre wyniki parametru NEXT).
- Zgodność ze standardem PoE+ – potwierdzona badaniami w niezależnym laboratorium (zgodność z normą IEC 60512-99-001) oraz  nowym standardem 4pPoE (zgodność z normą IEC 60512-99-002).
- Zastosowanie ceramiki wewnątrz powoduje, doskonałe właściwości „elektryczne” modułu. Brak zjawiska anteny i bardzo skuteczne tłumienie zakłóceń.
- Szybki i intuicyjny sposób montażu.
- Czterowarstwowa płytka PCB – zaawansowana elektronika, która jest sercem modułu. Gwarantuje to ponadnormatywne parametry oraz pełną zgodność ze standardami PoE+ i 4pPoE – nawet przy wielokrotnym połaczeniu/rozłączeniu.
- Ergonomiczna budowa i niewielka głębokość, pozwala umieścić moduł w standardowych adapterach i puszkach.

Przyjazny użytkownikom i instalatorom panel -  IVPAN1U
- Pozwala na beznarzędziowy montaż (montaż do rack z wykorzystaniem systemu zatrzasków).
- Łatwe i bezpieczne zarządzanie kablami (3 kierunki wprowadzania kabli, nowoczesny system zarządzania umieszczony w tyle panela).
- Szybka instalacja kabli, bez wykorzystania opasek zaciskowych.
- Łatwa identyfikacja portów (zgodna ze standardem TIA606A).

Adapter do montażu modułu IV
- Dostępny również w powłoce antybakteryjnej.
- Blokada wypięcia patchcordu.
- Kompaktowa budowa.

22 sty

Nowości produktowe 2019

Zewnętrzna szafka dystrybucyjna do podłączenia 144 abonentów (144 x SC Simplex)

Zewnętrzna szafka dystrybucyjna o konstrukcji modułowej przeznaczona do budowy sieci FTTH w zabudowie jednorodzinnej rozproszonej. Wykonana została z materiału termoutwardzalnego również w wersji odpornej na promieniowanie UV (wersja Lakier). Opracowana pojemność zapewnia podłączenie do 144 abonentów (144 porty SC Simpex) z wykorzystaniem dodatkowych 12 portów linowych dedykowanych dla spliterów ACE (wersja Black Box). Taka konfiguracja umożliwia operatorom dowolne kształtowanie pasma abonenckiego poprzez instalacje spliterów z podziałem od 1:2 do 1:16. Wyjmowany panel światłowodowy montowany w części naziemnej słupka wyposażony jest z peszle do ochrony tub abonenckich i linowych kabli światłowodowych. Panel ten został opracowany z miejscami na tacki spawów i komutację zapewniającej wygodę uzbrajania w odległości od 3 do 5 metrów od miejsca montażu szafki. Dodatkowo wyjmowany przedni element słupka części nadziemnej fundamentu umożliwia dostęp do wnętrza szafki. W wnętrzu szafki również przewidzi ono miejsce w wersji grzebienia do mocowania kabli światłowodowych. Zapewnienie najbardziej optymalnych warunków eksploatacji zapewnia podłoga oddzielająca wnętrze szafki od podłoża z możliwością instalacji gumowego przepustu dla 14 kabli, mikrorur o maksymalnej średnicy 7,0mm. (możliwość montażu większej ilości przepustów). W podłodze tej zapewniono możliwość instalacji większej ilości przepustów. W części nadziemnej fundamentu, dla kabli zasilających, przewidziano miejsce do instalacji mikrorurek uszczelnieniem kabla. Instalacja odbywa się poprzez montaż zewnętrzny wkopując go w ziemię na głębokość 590mm. Szafka wyposażona w 3 punktowy zamek i wkładkę o niepowtarzalnym kodzie klucza. Wymiary jej to: 1700 x 400 x 250 mm(wys./szer./gł.), oraz całkowita  wysokość szafy po osadzeniu postumentu wynosi 1110mm. W trakcie opracowywania są również wersje pośrednie na 48 czy 72 abonentów. O szczegółach tych rozwiązań dowiecie się wkrótce.

22 sty

Nowości produktowe 2019

Zewnętrzna szafka dystrybucyjna dla 24 abonentów (24 x DAC)

Zewnętrzna szafka dystrybucyjna wykonana jest w wersji modułowej, przeznaczona do budowy sieci FTTH w zabudowie rozproszonej. Jej pojemność to 24 abonentów (podłączenie 24 abonentów przy pomocy kabli DAC (spawanie) lub mikrorur ACEmikro DB 7 mm DB, w których zainstalowane zostaną abonenckie mikrokable CTAC 2J. Wyjmowana taca z kasetą światłowodową ( ochrona maksymalnie 24 spawy) wyposażona jest dodatkowo w uchwyty do kabli DAC lub CTAC 2J. Organizacja zapasów kabli z wyjmowaną tacą zapewnia wygodę jej uzbrajania w odległości od 2 do 5 metrów od miejsca montażu szafki. Dodatkowo wyjmowany przedni panel, w części nadziemnej fundamentu  słupka, zapewnia dostęp do wnętrza szafki. Celem zapewnienia najbardziej optymalnych warunków eksploatacji w szafce zaprojektowano podłogę oddzielającą wnętrze szafki od gruntu z możliwością instalacji kablowego przelotu w wersji gumowego przepustu dla 14 kabli (mikrorur) o maksymalnej średnicy 7,0mm. W podłodze tej zapewniono możliwość instalacji większej ilości przepustów. W części nadziemnej fundamentu, dla kabli „zasilających”, zaplanowano miejsce do instalacji mikrorurek uszczelnieniem kabla. Montaż jej dobywa się poprzez wkopanie w ziemię na głębokość 590mm. Szafka wykonana z materiału termoutwardzalnego włókna szklanego, również może być pokryta lakierem odpornym na promieniowanie UV. Wyposażona jest w 3 punktowy zamek i wkładkę o niepowtarzalnym kodzie klucza. Wymiary jej to 1280 x 400 x 250 mm(wys./szer./gł.), natomiast całkowita wysokość szafy po osadzeniu postumentu wynosi 690mm.

09 paź

Wydarzenia 2018

Shopping Center Forum 2018 CEE

Śmiało możemy powiedzieć, że jesteśmy liderem na rynku rozwiązań parkingowych m.in. dostarczając nowoczesne technologie do branży retail. Dlatego też nie mogło nas zabraknąć na Shopping Center Forum 2018 CEE w Warszawie. SCF 2018 CEE to nie tylko przestrzeń targowa, ale również cześć konferencyjna, która zbiera szerokie grono osób decydujących o kształcie rynku centrów handlowych zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Podczas imprezy zaprezentowaliśmy aplikację Find My Car, która w trybie online pobierała dane z parkingu Galerii Północnej – umożliwiając w sprawny sposób odszukanie samochodu na parkingu. Dodatkowo przedstawiliśmy innowacyjny system oświetlenia BBLightpipe w połączeniu z sensorami Park Assist serii L4. System tub oświetleniowych umożliwia efektywne oświetlenie powierzchni parkingu, a zastosowane oprawy rozpraszają równomiernie światło nie powodując oślepienia kierowcy. Dzięki zastosowanej technologii DALI system umożliwia również regulację oświetlenia w zależności od natężenia ruchu w danym obszarze. Ta innowacyjna technologia posiada potencjał, który bez wątpienia wyznaczy nowe kierunku myślenia o źródłach światła i dotychczasowych stereotypach montażu wielu elementów systemów zabezpieczeń. Już dziś BBL jest jedyną na świecie technologią z branży oświetleniowej, która posiada certyfikat Cradle-to-Cradle, przyłączając się tym samym do ochrony zasobów środowiska naturalnego.

 

 

25 wrz

Wydarzenia 2018

Integrowaliśmy się!

W ubiegłym tygodniu 80 pracowników naszej firmy wzięło udział w tegorocznym wyjeździe integracyjnym. Za nasz cel obraliśmy w tym roku niewielką miejscowość Nowe Worowo na Pojezierzu Drawskim. Już od pierwszych chwil miejsce to ujęło nas swoim pięknem i kameralnym folwarkowym klimatem.

Wyjazd integracyjny rozpoczął się wystąpieniami zarządu podsumowującymi dotychczasowe osiągnięcia oraz najbliższe firmowe plany. Po oficjalnej części programu mieliśmy przyjemność uczestniczyć w wykładzie na temat cyberbezpieczeństwa, który zobrazował nam realne zagrożenia mogące napotkać nas w sieci. Pierwszy dzień został zwieńczony imprezą taneczną, a wszyscy uczestnicy w rytmie muzyki dotańczyli wczesnych godzin porannych.

Mimo tego, iż nie każdy miał wystarczająco czasu na regenerację, większość dzielnie stawiła się o poranku na rozgrzewce przed spływem kajakowym. W tym miejscu należy się ogromne podziękowanie i gratulacje dla osób, które przetrwały ponad cztery godziny ciężkiego wiosłowania. Warunki pogodowe jak się okazało wcale nas nie oszczędziły, co przyczyniło się do tego, iż właśnie ten punkt programu wymagał największego zaangażowania i współpracy między uczestnikami.

Po sporej dawce emocji oraz posileniu się pysznym obiadem czekała na nas ostatnia atrakcja- występ iluzjonisty. Zaangażowanie naszych kolegów i koleżanek do pokazu oraz iluzja z bliska przeprowadzona z większością uczestników wywołała na wszystkich twarzach bardzo dużo uśmiechu i zaskoczenia.

Tegoroczny wyjazd integracyjny bez wątpienia możemy zaliczyć do udanych. Wszyscy uczestnicy wrócili cali i zdrowi z niemałym bagażem wspomnień i wrażeń oraz z nowymi siłami do dalszej pracy.

14 cze

Wydarzenia 2018

Forum Rynku Nieruchomości

 „Forum Rynku Nieruchomości” to konferencja skupiająca każdego roku blisko 600 przedstawicieli top management rynku nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych. Dnia 7 i 8 czerwca odbyła się jej 8. edycja, podczas której gościnnie udział wziął Damian Dopiera, dyrektor ds. inwestycji i parkingów.

Damian Dopiera pierwszego dnia uczestniczył w panelu dyskusyjnym pt. „Future proof shopping centre - czyli jak budować i zarządzać centrami handlowymi, aby były atrakcyjne dziś i jutro?” w trakcie którego przybliżył zakres funkcjonalny i specyfikę działania systemu Park Assist. Podczas rozmowy przedstawił łatwość i intuicyjność systemu oraz to jak szybko i wygodnie dzięki aplikacji mobilnej lub infokiosku klient może znaleźć wolne miejsce czy też odnaleźć zaparkowane auto.

Nie mniej ważny okazał się aspekt projektowy dotyczący tego- kiedy i jak należy zaprojektować systemy parkingowe, aby były nowoczesne i odpowiadały obecnym wymaganiom? Dyrektor poruszając ten temat podkreślił, iż jako producent i dostawca- systemów bezpieczeństwa i systemu parkingowego przykładamy ogromną wagę do tego, aby na wczesnym etapie projektowym powyższe rozwiązania były omówione z inwestorem bardzo dokładnie, a w konsekwencji tego były odpowiednio zaprojektowane. Korelacja i integracja między tymi systemami pozwoli na uzyskanie lepszej funkcjonalności, a w konsekwencji przełoży się na bezpieczniejszy budynek oraz możliwość lepszego zarządzania np. parkingiem.

14 cze

Wydarzenia 2018

KONFERENCJA pt. „Projektuj zgodnie z najnowszymi trendami i normami w okablowaniu strukturalnym”

W dniach 7-8 czerwca zorganizowaliśmy dla projektantów sieci systemów teleinformatycznych konferencję pt. „Projektuj zgodnie z najnowszymi trendami i normami w okablowaniu strukturalnym”.

Zarówno treści merytoryczne konferencji, jak i jej ogólny charakter spotkały się z bardzo pozytywnym oddźwiękiem ze strony uczestników. Po raz pierwszy zorganizowana została konferencja, w której uczestniczyli nie tylko sami zainteresowani, ale również ich najbliżsi.

Podczas dwóch dni, uczestnicy konferencji poznali wiedzę teoretyczną oraz praktyczną z zakresu:

- najnowszych norm i wytycznych dotyczących okablowania strukturalnego,

- nowej- 8 kategorii okablowania,

- norm CPR,

- analizy pomiarów i podstawowych błędów pomiarowych z wykorzystaniem nowoczesnego urządzenia FLUKE,

- dynamicznego rozwoju POE pozwalającego wykorzystać zalety kabla skrętkowego,

- spawania światłowodów.

Poza prelegentami z Naszej firmy, wystąpienie poprowadził również przedstawiciel firmy MMC Pan Massinissa Hamma, który przedstawił wszystkim obecnym trendy i nowości w okablowaniu strukturalnym. Pierwszego dnia po konferencji wszyscy zaproszeni mogli aktywnie wypocząć na świeżym powietrzu podczas zorganizowanego spływu kajakowego. Całodniowy dzień konferencji i atrakcji został uświetniony uroczystą kolacją, po której najwięksi śmiałkowie mogli spróbować swoich sił grając w mobilnym kasynie.

24 maj

Wydarzenia 2018

W zgodzie z RODO

Dnia 25 maja 2018 roku wchodzi w życie „ROZPORZĄDZENIE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)."

Dyrektywa europejska dotyczy wszystkich firm i organizacji, które rejestrują dane osobowe klientów, personelu lub innych osób w UE. Niniejszy dokument zawiera dodatkowe informacje na temat systemów kontroli dostępu iProtect oraz zaawansowanej analityki obrazu VDG Sense w kontekście RODO.

Wszystkie dane osobowe rejestrowane przez systemy iProtect oraz VDG Sense w bazie danych klientów są przetwarzane zgodnie z zasadami ochrony prywatności. Przetwarzanie danych osobowych odbywa się zgodnie z RODO. IProtect jest zgodny z zasadami "Prywatność przez projekt" i "Prywatność domyślnie". Na przykład podczas konfigurowania ról użytkownika należy dokonać konkretnych wyborów w odniesieniu do wszelkich praw do weryfikowania i zmiany danych wrażliwych. Żaden użytkownik nie ma automatycznego dostępu do tych informacji.

Oprócz ról użytkowników korzystających z iProtect, zaleca się dokładne zapoznanie z koniecznymi uprawnieniami „systemów trzecich”, na przykład w celu uzyskania połączenia bazy danych iProtect z innymi systemami. Tutaj również iProtect dostarcza rozbudowaną strukturę uprawnień w zakresie zapewnienia dostosowanego dostępu za pośrednictwem tego łącza.

Dla każdej transakcji i/lub typu danych osobowych można również podać automatyczny okres przechowywania, po którym dane zostaną usunięte. Po zgłoszeniu prośby o usunięcie danych osobowych można to również łatwo zrobić w iProtect.

W przypadku systemu VDG Sense kontrolowany dostęp do systemu możliwy jest za pomocą usługi LDA/Active Directory. Prawo do bycia zapomnianym oraz ograniczony czas przechowywanego materiału przez okres niezbędny, regulowany jest przez funkcjonalność  wyznaczenia przetrzymywanego materiału video indywidualnie dla danej kamery. Zakres ważności danych pozyskiwanych przez analizę obrazu (rozpoznanie numerów tablic rejestracyjnych, rozpoznanie twarzy osób) skorelowanych z identyfikatorem (ID) osoby w bazie danych również podlega prawom do zapomnienia. Wskazywanie zakresu ważności przetrzymywania danych oraz autoryzowanie dostępu jest przeznaczone tylko dla osób posiadających odpowiednie uprawnienia operatorów, administratorów.

 

*Aby zapewnić zgodność systemów z RODO, zalecamy posiadanie tych systemów minimum w wersjach dostępnych na dzień 01.05.2018r.: iProtect 8.04 oraz VDG Sense 2.5

W razie konieczności Dział Wsparcia Technicznego może pomóc w prawidłowym skonfigurowaniu systemu iProtect oraz VDG Sense w celu zapewnienia zgodności z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych (RODO).

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres mailowy support@ccpartners.pl

08 lut

Wydarzenia 2018

07 lut

Nowości produktowe 2018

BB Lightpipe

Wykorzystując szansę rynkową jaką stała się dotychczasowa obecność C&C w gronie firm oferujących technologie parkingowe oraz stale rosnąca liczbę projektów realizowanych w sektorze transportu publicznego, poszerzamy naszą bazę produktową o innowacyjny system oświetlenia produkowany przez firmę BB Lightpipe z Holandii należącą do Grupy TKH.  

Bazująca na koncepcji tuby świetlnej oprawa oświetleniowa gwarantuje inwestorom oraz użytkownikom szereg korzyści, jedną z nich jest bardzo duża efektywność świetlna przy jednoczesnym braku negatywnego wpływu obserwacji źródeł światła. Pojedyncza oprawa zbudowana jest z poliwęglanowej tuby zakończonej aluminiowymi korpusami, które skutecznie odprowadzają energię cieplną wytwarzaną przez moduły LED zwiększając ich żywotność do ponad 10 lat. Kształt profilu nośnego opraw firmy BBL stał się podstawą do osiągniętego efektu synergii, dzięki któremu montaż systemu nawigacji parkingowej Park Assist odbywa się bezpośrednio na profilach nośnych systemu BBL tym samym redukując koszty jak również zapewniając bardzo estetyczny wygląd obu instalacji.  Innymi parametrami cechującymi produkty BBL jest wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne (IK10+) oraz możliwość pracy w ujemnych temperaturach bez konieczności stosowania dodatkowych obudów czy zadaszeń ( IP66 ), co sprawia, że świetnie nadają się do stosowania w szeroko pojętej przestrzeni publicznej wliczając w to perony stacji kolejowych, przejścia podziemne. Dopełnieniem całości  jest inteligencja pracy realizowana za pomocą sterowania DALI, zapewniając tym samym możliwość eksploatacji również w bardzo rygorystycznym środowisku jakim są tunele drogowe.

Ta innowacyjna technologia posiada potencjał, który bez wątpienia wyznaczy nowe kierunku myślenia o źródłach światła i dotychczasowych stereotypach montażu wielu elementów systemów zabezpieczeń. Już dziś BBL jest jedyną na świecie technologią z branży oświetleniowej , która posiada certyfikat Cradle-to-Cradle, przyłączając się tym samym do ochrony zasobów środowiska naturalnego.

18 lis

Wydarzenia 2016

C&C Partners ERASMUS+ Business Project Week

W dzisiejszym globalnym świecie wszystkie strategiczne przedsięwzięcia realizowane są w formie projektów.  Wychodząc na przeciw tym oczekiwaniom wraz z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie oraz SAXION Enschede (Holandia) przygotowaliśmy dla studentów innowacyjny

i unikatowy w skali polskiego rynku edukacyjnego projekt tygodnia biznesowego łączącego wiele zadań.

Holding TKH Group, do którego należymy, ma swoją siedzibę w Haaksbergen - mieście oddalonym zaledwie o 10 kilometrów od Enschede. Co warte podkreślenia, TKH Group od wielu lat współpracuje z uczelnią z Enschede realizując wiele projektów badawczych i biznesowych. Natomiast C&C Partners jest ważnym partnerem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie w zakresie studiów dualnych, łączących studia z realną pracą w przedsiębiorstwie.

W wydarzeniu C&C Partners ERASMUS+ Business Project wzięło udział 18 studentów (9 z Enschede, 9 z Leszna), którzy zostali podzieleni na 3 zespoły. 

Najważniejsze cele C&C Partners ERASMUS+ Business Project Week:

 • rozwój kompetencji miękkich ze szczególnym uwzględnieniem pracy zespołowej w międzynarodowym środowisku, czy umiejętności autoprezentacji,
 • propagowanie kształcenia praktycznego opartego na analizie realnych modeli biznesowych - każdy z zespołów musiał przygotować opracowanie i prezentację dotyczącą wprowadzenia na rynek przez C&C Partenrs nowej grupy produktów i usług,
 • podnoszenie umiejętności komunikacyjnych i językowych wśród studentów i wykładowców,
 • budowanie pozytywnego wizerunku Polski wśród studentów i wykładowców przyjeżdżających do naszego kraju,
 • promocja mobilności studenckiej (wyjazdy na studia, praktykę) w ramach Programu Erasmus+,
Jesteśmy przekonani, iż działając nie tylko w oparciu o zasady CSR (z ang. Corporate Social Responsibility - społeczna odpowiedzialność biznesu), ale również poprzez zaangażowannie w wielopłaszczyznowy rozwój społeczności lokalnej otrzymujemy szansę pozyskania wyróżniających się studentów dla swoich potrzeb kadrowych.

11 mar

Wydarzenia 2016

Czysty kod

C&C Technology zaprasza na cykl trzech szkoleń wszystkich, którzy interesują się zagadnieniami programowania oraz chcą wzbogacić swój warsztat pracy przyszłego programisty. Pierwsze warsztaty odbędą się już 19 marca. 
Zachęcamy do wypełnienia formularza rejestracyjnego jeszcze dziś: 
https://www.cctechnology.pl/czysty-kod.html
Zapisy trwają do 15 marca, udział w szkoleniach jest darmowy. 
Z pewnością będzie to doskonała okazja do zaznajomienia się lub utrwalenia wiedzy na temat dynamicznie rozwijającej się technologii używanej przez Instagram i Facebooka, a także jezyka JavaScript.

Tematyka spotkań:
19.03.2016 Czysty kod
II cykl spotkania Programowanie bez kodu
III cykl spotkania Polowanie na bugi

08 maj

Wydarzenia 2015

Zero tolerancji dla wad – inspekcja hamulców tarczowych w Knorr – Bremse
Przy udziale specjalistów firmy Allied Vision, został zbudowany system inspekcji defektów dla klocków hamulcowych firmy Knorr
-Bremese.
System wizji maszynowej sprawdza prawidłowość i kompletność złożenia hamulców.
Aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom wszystkich 1200 typów hamulców, w procesie inspekcji 64 różnych cech obiektów podlega kontroli, a system jest wyposażony w inteligentne oprogramowanie dostępu do bazy danych.
Inspekcja wizyjna wykonywana jest za pomocą trzech kamer Allied Vision  i dwóch laserów liniowych. Wykorzystanie dwóch kamer 5Mpx - Manta G-504C oraz jednej 1,4 Mpx – Manta G-146C, a także inteligentnego oprogramowania umożliwia przeprowadzenie inspekcji w ciągu milisekund i podjęcie decyzji, czy hamulec został zmontowany prawidłowo (uwzględniając 64 cechy inspekcji). Dodatkowo oprogramowanie oraz baza danych umożliwia podejmowanie decyzji o ewentualnej możliwości wyeliminowania defektu w kolejnych taktach produkcji.
Wyżej przedstawiony przykład pokazuje, iż  tworzenie bardzo elastycznych systemów wizyjnych umożliwiających ada-ptację szerokiej gamy typów produkowanych elementów wraz z wyselekcjonowanymi unikalnymi cechami, nie sprawia trudności przy wykorzystaniu odpowiednio dobranych komponentów. W naszym przypadku dużą wartością dodaną stanowią wysokiej jakości obrazy uzyskiwane za pomocą kamer Allied Vision. Dodatkowo w tego typu aplikacjach oraz wdrożeniach jesteśmy w stanie zapewnić integratorowi dostęp do środowiska Adaptive Vision, umożliwiającego wykorzystanie ponad 1000 filtrów i narzędzi programistycznych przeznaczonych dla integratorów wizji maszynowej.