Zestaw monitoringu wizyjnego IP – najwyższy poziom w monitorowaniu i bezpieczeństwie

To co w szczególności charakteryzuje zestawy monitoringu wizyjnego IP to możliwość monitorowania i zarządzania z dowolnego miejsca w czasie rzeczywistym. Dodatkowo w łatwy sposób można dokonywać dalszej rozbudowy zestawu monitoringu. Warto wspomnieć, iż monitoring IP to najwyższy poziom w zakresie monitorowania przestrzeni wewnętrznej, jak i zewnętrznej obiektów. Ich cechą jest nieograniczony zasięg i wysokiej jakości obraz, odporny na zakłócenia.

Kolejną zaletą jest zastosowane rozwiązanie z użyciem filtra mechanicznego ICR dzień/noc oraz z wbudowanym promiennikiem podczerwieni. Dzięki temu monitoring wizyjny IP zapewnia doskonałą widoczność nawet nocą, rejestrując obraz w zupełnej ciemności.

Zestaw monitoringu wizyjnego IP to zazwyczaj kilka kamer. Rejestracja obrazu odbywa się w sposób ciągły, co daje nam poczucie stałego bezpieczeństwa chronionego obszaru czy obiektu.

Zestaw monitoringu IP powinien być każdorazowo wyposażony w dysk twardy, na którym będą zapisywane pliki z kamer. Kwestie archiwizacyjne w zestawie monitoringu wizyjnego IP zależą więc w dużej mierze od pojemności dysku twardego.

Na co zwrócić uwagę wybierając dobry jakościowo zestaw do monitoringu wizyjnego IP?

W skład kompletnego zestawu monitoringu wizyjnego IP wchodzą przewodowe kamery Full HD lub bezprzewodowe kamery Wi-Fi oraz rejestrator – jako serce zestawu, wspomniany dysk twardy do zapisu i archiwizacji oraz pozostałe akcesoria montażowe.

Wybierając zestaw należy wziąć pod uwagę następujące parametry:

  • jakość obrazu , czyli szczegółowość odwzorowania detali. Standardowa kamera posiada standard Full HD i nagrywa obraz w jakości 2 MPX, wystarcza to do relatywnie szczegółowej analizy nagranego materiału;
  • oświetlacz IR - specjalny układ emitujący promieniowanie podczerwone, o zasięgu od 20 do 30 metrów;
  • ilość kamer;
  • łączność – konieczność dopasowania urządzeń dedykowanych do pracy w sieci przewodowej LAN czy bezprzewodowej Wi-Fi;
  • obsługa zdalna – oprogramowanie PC, aplikacje w urządzeniach mobilnych, działanie w tzw. ”chmurze”;
  • detekcja ruchu, czyli czujnik wykrywania poruszających się osób i jednoczesnego powiadamiania o tym zdarzeniu.

Zobacz także:

Przykłady produktów: