Wiedza

System światłowodowy ACE

Bardzo dynamiczny rozwój techniki światłowodowej i sieci FTTH (Fiber to the Home) spowodował, że okablowanie i akcesoria światłowodowe stały się bardzo powszechne. W wielu obszarach są rozwiązaniem najbardziej korzystnym w instalacji i najtańszym w utrzymaniu.

W związku z tym, że dobra praktyka inżynierska i profesjonalne umiejętności instalatora to podstawa, stworzyliśmy miejsce, gdzie otrzymują Państwo dostęp do unikatowej, fachowej wiedzy z dziedziny techniki światłowodowej.

Znajdą tu Państwo filmy instruktażowe prezentujące krok po kroku zalecany sposób instalacji, wskazówki dotyczące montażu oraz uwagi, które pozwolą uniknąć błędów na każdym etapie budowy sieci.

Nasze materiały powstają na bazie wieloletnich doświadczeń i bogatej wiedzy teoretycznej i praktycznej zespołu Działu Rozwiązań Telekomunikacyjnych firmy C&C Partners.

Materiały instruktażowe tworzymy w oparciu o komponenty sprawdzonego na polskim rynku systemu światłowodowego ACE wykorzystywanego do budowy nowoczesnych sieci światłowodowych, na podstawie którego powstało w latach 2010-2015 wiele inwestycji w tym regionalnych, miejskich sieci szerokopasmowych oraz wiele instalacji FTTx.

Spawanie i instalacja włókien w gniazdku ACE OUT
Instalacja zawiesi przelotowych i odciągowych firmy RIBE na kablu ADSS
Wdmuchiwanie kabli metododą strumieniową Procedura i wskazówki instalacyjne
Instalacja panela światłowodowego ACE. Montaż w szafie rack, wprowadzanie kabla, układanie włókien
Przygotowanie i obróbka kabli światłowodowych C&C Partners. Część I – kable abonenckie.
Przygotowanie i obróbka kabli światłowodowych C&C Partners. Część II - kable zewnętrzne.