Aktualności

18 gru

Wydarzenia 2019

Rozwiązania TKH Security zabezpieczają wizjonerski budynek nowej siedziby Danone w Hoofdrorp

Budynek nowej siedziby Danone w Hoofdrorp (Holandia) zainspirowany wizją firmy "One Planet. One Health", podkreśla wzajemne powiązania zdrowia ludzkiego i środowiska.

Duże okna powodują przenikanie większej ilości naturalnego światła. Stwarzają również wrażenie stapiania się budynku ze środowiskiem naturalnym. Wnętrze biurowca jest rozmieszczone wokół dużego atrium znajdującego się tuż obok ogrodu. Atrium to duża, pionowa pustka zalana światłem dziennym przenikającym przez szklany dach i fasadę z 20-metrową ścianą pokrytą w całości roślinami - zielone płuco widoczne z każdego poziomu budynku.

Szerokie schody to drugi ważny element charakteryzujący atrium. Klatka schodowa wyznacza początek pieszej trasy łączącej wszystkie piętra w budynku i jest zaprojektowana tak, aby spełniała szereg różnych funkcji. Duże stopnie sprawiają, że jest to idealne miejsce na niezobowiązującą przerwę lub organizację prezentacji i konferencji. „Społeczna” rola klatki schodowej czyni ją bardziej atrakcyjną, zachęcając pracowników do wyboru schodów, a nie windy.

Aby skutecznie zabezpieczyć budynek, wdrożony został kompletny system zarządzania bezpieczeństwem TKH Security:  iProtect i Sense Video Management System. Zainstalowanych zostało łącznie 70 czytników kart Sirius, 23 kamery oraz 6 wandaloodpornych interkomów Commend i stacji głównych. Ponadto w tym projekcie Danone po raz pierwszy wybrał technologię odczytu MIFARE DesFire, która przenosi bezpieczeństwo na znacznie wyższy poziom.

22 lis

Wydarzenia 2019

GIT Security 2020

Z ogromną przyjemnością możemy ogłosić, że na początku listopada rozwiązania TKH Security (KEYPROCESSOR) oraz ADVANCIS zwyciężyły w konkursie GIT Security, który co roku nagradza i wyróżnia produkty, oferujące najwyższy poziom innowacyjności.

WinGuard X4 firmy Advancis uzyskał pierwsze miejsce w kategorii „Usługi i rozwiązania w zakresie zarządzania bezpieczeństwem”, natomiast kontroler Juno firmy Tkh Security (KEYPROCESSOR) zdobył podium w kategorii „Kontrola dostępu, systemy alarmowe, ochrona obwodowa"

WinGuard to neutralna i otwarta platforma informatyczna, integrująca wiele nie połączonych ze sobą systemów bezpieczeństwa, kontrolując je za pośrednictwem jednolitego interfejsu użytkownika. Aplikację definiujemy jako oprogramowanie PSIM+ co oznacza, że jest to rozwiązanie wykraczające daleko poza ramy standardowych wizualizacji, oferując możliwość zaawansowanej integracji wszystkich technologii systemów bezpieczeństwa, systemów przemysłowych, aplikacji dziedzinowych, automatyki budynkowej czy komunikacji.

 

JUNO to kontroler łączący funkcję kontroli dostępu oraz systemu monitoringu warunków środowiskowych. Rozwiązanie umożliwia sterowanie i weryfikację stanu urządzeń infrastruktury krytycznej takich jak pasywne szafy instalowane w rozproszonych lokalizacjach. Komunikacja między kontrolerem, a system nadrzędnym odbywa się za pośrednictwem połączenia bezprzewodowego. JUNO to rozwiązanie IoT (Internet of Things ) wspierające system komunikacji bezprzewodowej dalekiego zasięgu o małej mocy LoRa, NB-IoT lub LTE-M, który jest zasilany z baterii przemysłowej.

03 paź

Wydarzenia 2019

Integrowaliśmy się!

Z zapasem nowych sił powróciliśmy do pracy po tegorocznym wyjeździe integracyjnym. Tym razem odwiedziliśmy Starą Łomnicę - niewielką miejscowość w województwie dolnośląskim, otoczoną pięknym górzystym terenem.

Pierwszy dzień integracji, jak co roku, rozpoczęła oficjalna część, podczas której Zarząd podsumował ubiegły rok oraz przedstawił cele na najbliższe miesiące. Przywiązując ogromną wagę do dobrej komunikacji, po prelekcjach mieliśmy przyjemność uczestniczenia w szkoleniu prowadzonym przez Panią Renatę Brukiewicz. Szkolenie przybliżyło nam techniki i zasady skutecznej komunikacji w zespole oraz czynniki, które jej sprzyjają. Nauczyliśmy się, w jaki sposób rozpoznawać i unikać błędów oraz jak eliminować bariery komunikacyjne. Po oficjalnej części i posileniu pysznym posiłkiem przyszedł czas na wieczorny występ stand’up, który rozbawił całe towarzystwo do łez. Pierwszy dzień zakończyła całonocna impreza, w której rytmie dotrwaliśmy do wschodu słońca.

Nie każdy zdążył zmrużyć oko, ale wszyscy w pełnym składzie stawili się przed południem pod Szczelińcem, którego zdobycie było kolejnym punktem programu. Jak się okazuje, 919 m n.p.m. może pokonać niejednego dorosłego, zmęczonego całonocnymi pląsami. Po niewielkiej, ale wystarczającej dawce aktywności zrelaksowaliśmy się w gorących saunach i baliach, a wieczorem przy niepowtarzalnej, polskiej komedii „Chłopaki nie płaczą” i ciepłym grillu zakończyliśmy tegoroczną integrację.

05 sie

Wydarzenia 2019

Pasje naszych pracowników sięgają najwyższych szczytów

Wojtek to jedna z naszych sportowych dusz. Wielokrotnie reprezentował firmę, biorąc udział w zawodach biegowych. Uzależnienie od nowych wyzwań i wysokiego poziomu adrenaliny spowodowały, że od ubiegłego roku poświęca dodatkowo wolne chwile wspinaczce wysokogórskiej.

W ubiegłe wakacje wszedł na szczyt Kilimandżaro, a w tym roku za cel obrał sobie góry, na których mógłby nabyć więcej doświadczenia i wypróbować sprzęt przed kolejną wyprawą wysokogórską na Kaukaz.

Wybór padł na stosunkowo łatwy technicznie najwyższy szczyt Austrii (3798 m n.p.m.) – Grossglockner.

Wyprawa była podzielona na dwa etapy i startowała z pensjonatu Lucknerhaus znajdującego się na wysokości 1920 m n.p.m. Pierwszego dnia metą było schronisko Erzh Johann Hutte (3454 m n.p.m.), do którego ekipa dotarła ok. godz.17:00. Początkowo trasa była typowym górskim trekkingiem, jednakże po dotarciu do schroniska Studlhutte (2801 m n.p.m.) czekało podejście szlakiem turystycznym o charakterze wspinaczkowym, a cała wyprawa zaczęła mieć znamiona wysokogórskiej.

Drugiego dnia regeneracja sił zakończyła się pobudką o godz. 5:00 i rozpoczął się kolejny etap wspinaczki. Do podejścia pod główną grań Wojtek musiał pokonać ok. 150 m przewyższenia po lodowcu, a następnie za pomocą lin do asekuracji wspiął się po wymagającej ścianie. Najtrudniejszą częścią okazało się przejście „przełęczą” między małym, a dużym Grossglocknerem, nazywaną Glocknerscharte. Ostatnim etapem była już prosta droga na szczyt, który został zdobyty o godzinie 8:30. Pogoda na czas zdobycia szczytu była idealna, praktycznie bezwietrzna i bezchmurna, co udało się udokumentować na zdjęciach.

Jak wspomina Wojtek: „Sama Grań nie była trudna technicznie, jedynie momentami wąska, co podnosiło poziom adrenaliny. Na pewno nie da się wejść na tą górę bez wcześniejszego przygotowania i choćby podstawowej wiedzy wspinaczki wysokogórskiej. Niemniej góra okazała się idealna na zdobycie doświadczenia.”

Gratulujemy wytrwałości i czekamy na kolejne relacje z wypraw.17 kwi

Wydarzenia 2019

Spotkanie inaugurujące rozpoczęcie sprzedaży SSP DETNOV

W dniach 10-11 kwietnia w siedzibie C&C odbyło się historyczne wydarzenie. W spotkaniu inaugurującym  rozpoczęcie sprzedaży Systemu Sygnalizacji Pożarowej DETNOV uczestniczyło blisko 50 klientów.  

Naszymi gośćmi specjalnymi byli przedstawiciele CNBOP-PIB
, zastępca dyrektora bryg. dr inż. Jacek Zboina oraz mł. bryg. mgr inż. Grzegorz Mroczko. Zasadniczego partnera technologicznego, firmę Detnov reprezentowali Eugeni Mulà oraz Jorge Gómez, natomiast naszego partnera w zakresie detekcji aspiracyjnej reprezentował Hanspeter Luedi z firmy Securiton.

Wszystkie prelekcje cieszyły się dużym zainteresowaniem klientów, co stanowiło podłoże do ciekawych rozmów biznesowych toczących się zarówno na forum jaki w kuluarach. Dwudniowe spotkanie pozwoliło uczestnikom zgłębić wiedzę na temat:

- wybranych zagadnień dotyczących wyrobów stosowanych na rzecz bezpieczeństwa pożarowego
- genezy powstania oraz zakres działalności firmy Detnov
- architektury Systemu Sygnalizacji Pożarowej Detnov
- aplikacji WinGuard jako przykładu integracji PSIM z SSP Detnov 
- efektywnych metod detekcji dymu oraz temperatury 
- wymagań technicznych w zakresie klas CPR dla kabli teleinformatycznych

Część integracyjna odbyła się w kompleksie rekreacyjno-wypoczynkowym Pałacu Brzeźno, gdzie głównym punktem programu była nauka gry w golfa. Wszyscy goście mieli okazję poznać historię golfa, profesjonalny sprzęt oraz podstawowe rodzaje uderzeń. Całość części teoretycznej uczestnicy wprowadzili w życie podczas treningu oraz zorganizowanego turnieju.

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym klientom oraz prelegentom, którzy byli z nami tego dnia za obecność, poświęcony czas oraz duży wkład w wydarzenie, które wspólnie stworzyliśmy.