Aktualności

08 lutWydarzenia2018 C&C Partners zrealizowało dostawę kabla o pojemności 864 fibers!

C&C Partners zrealizowało dostawę kabla o pojemności 864 fibers!

Prawdopodobnie jest to jeden z największych jak nie największa pojemności kabla jaka kiedykolwiek została zainstalowana w Polsce.

Kabel został kupiony przez operatora ISP (Internet Service Provider) i wykorzystany do budowy sieci FTTH. Sieć powstaje w miejscowości Oleśnica(około 30 km od Wrocławia) i zasięgiem obejmuje prawie 14.000 HP. Technologia w jakiej realizowana jest budowa to P2P czyli można by powiedzieć – co do założeń to klasyczny model „holenderski”. Jest to o tyle ciekawe że prawie 100% powstających sieci w Polsce realizowana jest w technologii PON. To co wyróżnia klienta na tle innych w naszym kraju to to, że buduje sieć otwartą – udostępniając w dalszej kolejności wybudowaną infrastrukturę innym operatorom. Dzięki takiemu podejściu to klient końcowy decyduje z usług jakiego operatora będzie korzystał. Otrzymuje tym samym dostęp do nowoczesnych usług ale równocześnie w przystępnych cenach.             

Warto zaznaczyć, że godna uwagi jest również serwerownia w której zostanie zgromadzonych około 17000 włókien z całej sieci. Powoduje to konieczność zastosowania przemyślanych rozwiązań w zakresie przełącznic systemowych, które również mamy przyjemność dostarczać do klienta. Zwieńczeniem całości są oczywiście abonenckie kable DAC które mamy okazję promować na rynku polskim od prawie 10 lat.