Aktualności

Wydarzenia2019 Linia kolejowa E65

Linia kolejowa E65

Pod koniec stycznia z sukcesem zakończyliśmy prace instalacyjno– wdrożeniowe na linii kolejowej E65. Magistrala E65 należy do VI Europejskiego Korytarza Transportowego łączącego państwa nadbałtyckie z krajami położonymi nad Morzem Adriatyckim i na Bałkanach. Na terenie Polski linie kolejowe PKP PLK tworzące ciąg E65 mają przebieg południkowy. W ramach kontraktu z firmą NOKIA, dostarczyliśmy 133 przełączniki sieciowe do transmisji sygnału z ponad 1800 kamer w 102 miastach na odcinku od Warszawy do Gdyni.

Inwestycja zlokalizowana jest w województwach: mazowieckim, kujawsko-pomorskim oraz pomorskim na odcinku linii kolejowej numer 9 oraz na odcinku linii kolejowej numer 202 i obejmuje wyłącznie instalacje wewnętrzne w budynkach i kontenerach. 

Z uwagi na złożoność oraz duży zakres systemu, zwłaszcza jeśli chodzi o transmisję sygnału z kamer do punktów rejestracji oraz podglądu, utworzone zostały dwie dedykowane podsieci transmisyjne, które pracować będą niezależnie od siebie:

  • podsystem transmisyjny LCS służący do przesyłu obrazu z kamer do punktu, gdzie obraz ten będzie rejestrowany oraz udostępniany dla systemów podglądu tj. LCS. 
  • podsystem transmisyjny SOK przesyłający obraz z rejestratorów do punktów podglądu mieszczących się w komendach SOK.