Aktualności

Wydarzenia2019 Rozwiązania TKH Security zabezpieczają wizjonerski budynek nowej siedziby Danone w Hoofdrorp

Rozwiązania TKH Security zabezpieczają wizjonerski budynek nowej siedziby Danone w Hoofdrorpkliknij na zdjęcie aby powiększyć

Budynek nowej siedziby Danone w Hoofdrorp (Holandia) zainspirowany wizją firmy "One Planet. One Health", podkreśla wzajemne powiązania zdrowia ludzkiego i środowiska.

Duże okna powodują przenikanie większej ilości naturalnego światła. Stwarzają również wrażenie stapiania się budynku ze środowiskiem naturalnym. Wnętrze biurowca jest rozmieszczone wokół dużego atrium znajdującego się tuż obok ogrodu. Atrium to duża, pionowa pustka zalana światłem dziennym przenikającym przez szklany dach i fasadę z 20-metrową ścianą pokrytą w całości roślinami - zielone płuco widoczne z każdego poziomu budynku.

Szerokie schody to drugi ważny element charakteryzujący atrium. Klatka schodowa wyznacza początek pieszej trasy łączącej wszystkie piętra w budynku i jest zaprojektowana tak, aby spełniała szereg różnych funkcji. Duże stopnie sprawiają, że jest to idealne miejsce na niezobowiązującą przerwę lub organizację prezentacji i konferencji. „Społeczna” rola klatki schodowej czyni ją bardziej atrakcyjną, zachęcając pracowników do wyboru schodów, a nie windy.

Aby skutecznie zabezpieczyć budynek, wdrożony został kompletny system zarządzania bezpieczeństwem TKH Security:  iProtect i Sense Video Management System. Zainstalowanych zostało łącznie 70 czytników kart Sirius, 23 kamery oraz 6 wandaloodpornych interkomów Commend i stacji głównych. Ponadto w tym projekcie Danone po raz pierwszy wybrał technologię odczytu MIFARE DesFire, która przenosi bezpieczeństwo na znacznie wyższy poziom.