Aktualności

05 czeWydarzenia2014 Konferencja dot. nowości i trendów w światłowodach

Konferencja dot. nowości i trendów w światłowodach

Na spotkaniu poruszono tematy takie jak:

  • zasady transmisji światłowodowej,

  • właściwości włókien światłowodowych,

  • proces produkcji,

  • standardy międzynarodowe ITU, IEC, i ISO,

  • dobór włókna do sieci FTTx.

Bardzo istotnym punktem podczas dyskusji okazały się standardy i nowe trendy G.657.

Nasza produkcja obejmuje szeroką gamę włókien klas G.652-G.657, włókien wielodomowych, kabli ADSS, OPWG, uniwersalnych, zewnętrznych, dedykowanych do instalacji FTTH

oraz przeznaczonych do specjalnych zastosowań. Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na włókna o zredukowanym promieniu gięcia, w 2006 roku wprowadzone zostały do oferty włókna klas G.657. Poza kablami i włóknami, THK ma również bogate doświadczenie w zakresie budowy sieci FTTH w oparciu o system ACE.

Zapleczem technologicznym dla firmy C&C Partners jest fabryka Twentsche Fibre Optics (TFO), również należąca do Holdingu TKH. TFO jest producentem włókien światłowodowych wykorzystywanych do produkcji wysokiej jakości kabli światłowodowych przez zakład TKF. Produkty te są obecne na wielu rynkach europejskich, a strategicznym posunięciem było stworzenie joint-venture z Shin-Etsu Chemical (Japonia). Do tej pory był głównym dostawcą preform dla TFO. Dzięki temu firma C&C Partners jako jeden z niewielu na świecie producentów kontroluje cały proces produkcji światłowodowej od pre-form, przez włókno po kabel światłowodowy.