Wydarzenia

19 wrz Kolejna edycja warsztatów pt. Sposób na okablowanie już za nami

Kolejna edycja warsztatów pt. Sposób na okablowanie już za nami

17 września mieliśmy ogromną przyjemność gościć blisko 90 osób w Hotelu Novotel Warszawa Airport, gdzie odbyły się Warsztaty pt. Sposób na okablowanie strukturalne.

Gościem specjalnym wydarzenia był Iain Ballingall – Ekspert Międzynarodowej Oragnizacji Standaryzującej Okablowanie ISO/IEC, który wyjaśnił między innymi temat standardów okablowania strukturalnego ISO/IEC 11801 i nowej kategorii 8. Doktor nauk prawnych – Włodzimierz Dzierżanowski w niezwykle ciekawy i obrazowy sposób wykładał na temat przetargów publicznych. Uczestnicy konferencji w praktyczny sposób dowiedzieli się np. jak skonstruować przetarg zgodnie z PZP, jak obronić rozwiązania techniczne wyższej jakości, kiedy można wskazać konkretnego producenta, jak odwołać się od odrzucenia oferty, jakie dokumenty należy złożyć do przetargu, jak obronić swoją ofertę w stosunku do oferty niższej cenowo, nie spełniającej wymagań SIWZ oraz co to jest PFU, SIWZ i STWIOR.

W ostatniej części warsztatów Dominik Mikołajczak – kierownik ds. produktu w firmie C&C Partners wraz z kolegami z francuskiej firmy MMC Rachidem Ben Ali oraz Massinissa Hamma przedstawili tematykę nowoczesnej infrastruktury sieci teleinformatycznej, nakreślili kierunek rozwoju okablowania strukturalnego oraz miedzianego i światłowodowego dla transmisji 10/40/100 Gb/s.