Aktualności

01 gruWydarzenia2014 Grupa TKH przejmuje firmę Commend

Grupa TKH przejmuje firmę Commend

Grupa TKH przejmuje firmę Commend – technologicznego lidera w produkcji zaawansowanych systemów interkomowych

Commend International Gmbh (“Commend”) wraz z Grupą TKH ("TKH") osiągnęły porozumienie w sprawie akwizycji. Grupa TKH przejęła kontrolę nad spółką, której główna siedziba nadal będzie ulokowana w Salzburgu (Austria). Commend jest wiodącą firmą w zakresie rozwoju i produkcji systemów zabezpieczeń oraz komunikacji. Jest również jednym z największych światowych dostawców wysokiej klasy systemów interkomowych. TKH oraz Commend od ponad 15 lat współpracowały ze sobą – TKH reprezentuje firmę Commend w krajach Beneluksu, Niemczech, Polsce oraz w Południowo-Wschodniej Azji.

Z ponad 300-osobowym zespołem pracowników, rodzinna firma Commend realizuje roczny obrót w wysokości ok. 45 mln euro. Dalsza działalność firmy Commend wzmocni podsegment Grupy TKH, jakim jest wizja i zabezpieczenia oraz przyczyni się do podniesienia rentowności segmentu Rozwiązań Budynkowych.

Commend jest technologicznym liderem na światowym rynku zaawansowanych systemów interkomowych. Systemy zabezpieczeń i komunikacji firmy Commend są szeroko stosowane wewnątrz oraz na wewnątrz budynków w przypadku projektów dotyczących kluczowych infrastruktur. Systemy oferują wydajną i bezpieczną komunikację, która ma ogromne znaczenie szczególnie w krytycznych sytuacjach.

TKH opublikowała prezentacje na temat akwizycji, która jest dostępna pod adresem: www.tkhgroup.com.

W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji, prosimy o kontakt: e.dembinska@ccpartners.pl

Profil TKH

Początki Grupy TKH sięgają roku 1930, kiedy swoją działalność rozpoczęła firma TKF specjalizująca się w produkcji kabli, które w latach pięćdziesiątych zaczęła eksportować do wielu krajów ościennych. Przejęcie kilku holenderskich i niemieckich producentów sprzętu elektrotechnicznego przyspieszyło rozwój firmy i pozwoliło przekształcić się w holding Twentsche Kabel Holding NV.

Firma technologiczna TKH Group NV (TKH) jest międzynarodową grupą firm specjalizujących się w kreowaniu oraz dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań telekomunikacyjnych, budynkowych oraz przemysłowych. TKH działa w 20 krajach, gdzie posiada 70 filli. Na całym świecie zatrudnia 4802 pracowników. Główna siedziba mieści się w Haaksbergen (Holandia).

Przychód w roku 2013 wynosił 1 198 mln €. Liczba pracowników – 4 802.

Profil Commend

Firma Commend International GmbH została założona w 1971 roku. Jest jednym z największych światowych dostawców systemów komunikacji.

Obecnie w siedzibie głównej w Salzburgu pracuje 155 osób. Commend posiada międzynarodową sieć partnerów, gdzie zatrudnionych jest kolejnych 300 pracowników. W 2013 roku obrót firmy wynosił 45 mln euro. Eksport produktów wynosił 95%.

Projektowane i produkowane przez firmę Commend interkomy nabiurkowe oraz naścienne stacje interkomowe integrują mowę, obraz, dane oraz urządzenia zewnętrzne. Systemy Commend przeznaczone są do komunikacji i ochrony bezpieczeństwa w takich miejscach, jak: szpitale, domy opieki społecznej, parkingi, windy, więzienia, posterunki policji, hale przemysłowe, lotniska, infrastruktura drogowa, wojsko, itd.