Wydarzenia

15 paź Budowa sieci światłowodowej w Kosakowie

Budowa sieci światłowodowej w Kosakowie

6 października delegacja z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego odwiedziła gminę Kosakowo aby zapoznać się ze stanem realizacji budowy sieci światłowodowej, realizowanej przez naszego klienta – firmę Pro-Internet.

C&C Partners w roku 2010 przekonało firmę Pro-Internet do budowy sieci FTTH w oparciu o rozwiązania ACE.

Takie podejście zapewnia wykorzystanie sprawdzonej w Europie technologii oraz trwałość zastosowanych produktów, co potwierdza 15 letnia systemowa gwarancja niezawodności, której nasza firma udzieliła.

Bardzo duże zainteresowanie Ministra Andrzeja Halickiego i Wojewody Ryszarda Stachurskiego wzbudziła technologia FTTH Point to Point. Jest to największa tego typu inwestycja w Polsce. Odmiana sieci FTTH (fiber to the home - światłowód do domu), którą wdrożono w Kosakowie, to światłowód łączący abonenta bezpośrednio z głównym węzłem dostępowym Operatora (prędkość 1GB/s). Zaletą tego połączenia bez wątpienia jest fakt, iż nie potrzeba do tego żadnych rozdzielaczy pasywnych lub innych punktów pośrednich. To w sposób zdecydowany ogranicza czas podłączenia abonentów, a tym samym koszty OPEX. Dzięki tej innowacji wybudowana sieć jest uniwersalna platformą umożliwiającą świadczenie usług szerokopasmowych, niezależnie od zastosowanych technologii.