Aktualności

25 lutWydarzenia2013 Studenci w C&C

Studenci w C&C

W dniu 22 lutego w siedzibie naszej firmy odbyły się pierwsze zajęcia dla studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. W ramach programu realizowanego dla studentów kierunku mechatronika, w Centrum Rozwiązań zostały przeprowadzone laboratoria z zakresu systemów okablowania strukturalnego: miedzianego i światłowodowego. Podczas zajęć prowadzonych przez kierownika ds. produktu - Dominika Mikołajczaka, studenci mieli okazję zapoznać się z wiedzą teoretyczną z zakresu norm oraz parametrów technicznych systemu Multimedia Connect.

Zdobytą wiedzę teoretyczną uczestnicy wykorzystali w trakcie ćwiczeń praktycznych, podczas których wyznaczone grupy przygotowywały przykładowy projekt sieci okablowania. Kolejne zadanie polegało na przygotowaniu wzorcowych torów transmisyjnych (zakończenie modułów na kablu kategorii 5e, 6, 6a), a następnie zweryfikowaniu parametrów za pomocą urządzenia FLUKE DTX-1800. Każdy z uczestników miał możliwość zakończenia kabla na odpowiednim module RJ45 oraz dokonania pomiaru zbudowanego toru transmisyjnego.

Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem studentów, zatem mamy nadzieję, iż kolejne będą równie ciekawe.

Na kolejnych zajęciach studenci będą mogli zapoznać się ze specyfiką systemów zabezpieczeń znajdujących się w ofercie C&C Partners.