Aktualności

30 kwiWydarzenia2012 Złoty Medal dla kamery

Złoty Medal dla kamery

Podczas tegorocznych targów SECUREX, Złotym Medalem Targów MTP nagrodzona została kamera BC620WDR z modułem EoC firmy Siqura. Po raz kolejny, zgłoszony przez nas produkt jest laureatem tego konkursu.

Siqura jest producentem zaawansowanych rozwiązań monitoringu wideo. W swojej ofercie posiada pełną gamę produktów sieciowych opartych na otwartej platformie technologicznej, która ułatwia ich integrację z innymi rozwiązaniami branżowymi. Tradycyjne sieci analogowe na całym świecie zawierają okablowanie koncentryczne i światłowodowe. Ponieważ na popularności zyskuje cyfrowa transmisja strumieniowa, konieczne stało się albo zastąpienie tych infrastruktur, albo zainstalowanie konwerterów mediów i osobnych zasilaczy. Ponieważ obie opcje są kosztowne, w wielu przypadkach powstrzymują branże transportu i bezpieczeństwa od przejścia na technologię IP.

Nagrodzona Złotym Medalem Targów Securex 2012 kamera BC620WDR jest zdolna do bezpośredniego podłączenia oraz strumieniowego przesyłania sygnałów Ethernet za pomocą kabla koncentrycznego, światłowodu lub kabli UTP. W połączeniu z funkcją kodowania wielostrumieniowego (np. MPEG-2, MPEG-4, MJPEG, H.264) BC620WDR innowacyjnie spełnia zapotrzebowanie branży na ulepszenie dotychczas eksploatowanych systemów. W przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych kamer pracujących z rozdzielczością HD, BC620WDR wykorzystuje sensor obrazu SD, który zaprojektowano specjalnie do przesyłania szczegółowych obrazów w zmiennych warunkach oświetleniowych charakterystycznych dla pracy zewnętrznych punktów kamerowych.

Kamery Siqura wyróżnia także wbudowany monitor jakości obrazu pozwalający w pełni autonomicznie zweryfikować poziom właściwego oświetlenia, ostrości, kontrastu i stosunek sygnału do szumu, a także zapewniający skuteczną detekcję zniekształceń i ruchu. Wszystkie te zaawansowane funkcje są łatwo kontrolowane i monitorowane poprzez interfejs WWW lub SNMP. Dzięki możliwości zaimplementowania takiej formy inteligencji już na poziomie punktu kamerowego możliwe jest zwiększenie efektywności pracy systemu oraz optymalizacja kosztów związanych z jego konserwacja.

Zdjęcie wykonane przez Organizatora Securex2012 - MTP