Aktualności

12 mar

Wydarzenia 2020

Wysypiska śmieci chronione przez kamery termowizyjne OPGAL

W ostatnich latach niebezpiecznie nasila się liczba pożarów zarówno składowisk, jak i dzikich wysypisk. Zachodzi obawa, że przyczyną części pożarów są umyślne podpalenia, jednak miejmy na uwadze fakt, że nie wszystkie pożary są prowokowane, a w ich skutek do środowiska dostają się substancje niebezpieczne dla zdrowia.

Wadą ogólnie dostępnych systemów przeciwpożarowych jest to, że zaczynają działać dopiero wtedy, gdy pożar już istnieje. Opgal posiada serię kamer wykrawających niewielkie różnice temperatur, co pozwala na szybką reakcję jeszcze przed wystąpieniem pożaru.

Kamery mogą wykryć niewielki wzrost temperatury, a gdy dany punkt przekroczy ustalony próg temperatury, alarm zostanie wysłany do centrum sterowania. Alarmy mogą być również wysyłane do każdego, kto ma zdalny dostęp i można zaprogramować je tak, aby ostrzegały także lokalną straż pożarną, znacznie skracając czas reakcji i oszczędzając miliony na stratach spowodowanych zniszczeniem mienia. Taka inwestycja znacznie zmniejsza ryzyko poważnych pożarów, stanowiących obecnie największe zagrożenie. Może również obniżyć koszty ubezpieczenia dla właścicieli i zarządców obiektów.

Liczba możliwych zastosowań kamer termowizyjnych obejmuje ochronę m.in. własności prywatnej, miast, zakładów recyklingu, obiektów gospodarki odpadami, magazynów, obszarów leśnych, infrastruktury krytycznej. W rzeczywistości każda branża, w której przechowywane są towary lub materiały, jest narażona na ogromne ryzyko samozapłonu. 

Ponadto, dzięki wykorzystaniu analizy obrazu VDG Sense ObjectR,  kamery Opgal pełnią podwójna funkcję tzn. zapewniają automatyczną detekcję pożaru, a także detekcję intruza zbliżającego się do składowiska. System może być zintegrowany z tubami interkowymi Commend, które po wykryciu intruza przez analizę ObjectR, automatycznie wygeneruje komunikat np. „Uwaga jesteś obserwowany. Proszę się oddalić” .Tym samym otrzymujemy autonomiczny, samo-ochraniający  się system.

 

08 sty

Wydarzenia 2020

Cyberbezpieczeństwo systemów interkomowych

W jaki sposób Commend dba o bezpieczeństwo IT?

Cyberprzestępcy często preferują mniej oczywiste, niepozorne cele ataku. Do tej kategorii mogą również należeć pliki audio, wideo i dane systemów interkomowych. Właśnie dlatego szczególne zaangażowanie w bezpieczeństwo fizyczne i cyfrowe jest nieodłączną częścią procesu rozwoju produktów firmy Commend.

Cel wydaje się prosty: wyeliminować zagrożenia cybernetyczne poprzez zminimalizowanie celu ataku i wykluczenie w jak największym stopniu luk w zabezpieczeniach. Realizacja tego celu jest jednak wyzwaniem. „Oczywiście nie ma prostego rozwiązania jeśli chodzi o bezpieczeństwo cybernetyczne” - mówi Rudi Stockhammer, CTO i szef Commend IT Security Initiative.

Ciągła dbałość o bezpieczeństwo IT i demonstrowanie dobrych praktyk bezpieczeństwa na przykładach, znacznie przyczynia się do zniechęcania do ataków. Chodzi o to, aby atak był tak kosztowny, że cel staje się możliwie nieatrakcyjny. Oznacza to na przykład, że systemy Commend używają bezpiecznych połączeń z silnym szyfrowaniem dla wszystkich strumieni audio, wideo i danych. Inne zabiegi obejmują systematyczne uwierzytelnianie i kontrolowany dostęp do systemu w połączeniu z certyfikatami bezpieczeństwa. Te środki oparte na oprogramowaniu są połączone z mechanizmami stworzonymi, aby chronić sprzęt sieciowy przed atakami. Połączenia Ethernet w zewnętrznych stacjach domofonowych są na przykład chronione przez bezpieczne złącze IP, które w przypadku sabotażu natychmiast przełącza je w tryb offline.

18 gru

Wydarzenia 2019

Rozwiązania TKH Security zabezpieczają wizjonerski budynek nowej siedziby Danone w Hoofdrorp

Budynek nowej siedziby Danone w Hoofdrorp (Holandia) zainspirowany wizją firmy "One Planet. One Health", podkreśla wzajemne powiązania zdrowia ludzkiego i środowiska.

Duże okna powodują przenikanie większej ilości naturalnego światła. Stwarzają również wrażenie stapiania się budynku ze środowiskiem naturalnym. Wnętrze biurowca jest rozmieszczone wokół dużego atrium znajdującego się tuż obok ogrodu. Atrium to duża, pionowa pustka zalana światłem dziennym przenikającym przez szklany dach i fasadę z 20-metrową ścianą pokrytą w całości roślinami - zielone płuco widoczne z każdego poziomu budynku.

Szerokie schody to drugi ważny element charakteryzujący atrium. Klatka schodowa wyznacza początek pieszej trasy łączącej wszystkie piętra w budynku i jest zaprojektowana tak, aby spełniała szereg różnych funkcji. Duże stopnie sprawiają, że jest to idealne miejsce na niezobowiązującą przerwę lub organizację prezentacji i konferencji. „Społeczna” rola klatki schodowej czyni ją bardziej atrakcyjną, zachęcając pracowników do wyboru schodów, a nie windy.

Aby skutecznie zabezpieczyć budynek, wdrożony został kompletny system zarządzania bezpieczeństwem TKH Security:  iProtect i Sense Video Management System. Zainstalowanych zostało łącznie 70 czytników kart Sirius, 23 kamery oraz 6 wandaloodpornych interkomów Commend i stacji głównych. Ponadto w tym projekcie Danone po raz pierwszy wybrał technologię odczytu MIFARE DesFire, która przenosi bezpieczeństwo na znacznie wyższy poziom.

22 lis

Wydarzenia 2019

GIT Security 2020

Z ogromną przyjemnością możemy ogłosić, że na początku listopada rozwiązania TKH Security (KEYPROCESSOR) oraz ADVANCIS zwyciężyły w konkursie GIT Security, który co roku nagradza i wyróżnia produkty, oferujące najwyższy poziom innowacyjności.

WinGuard X4 firmy Advancis uzyskał pierwsze miejsce w kategorii „Usługi i rozwiązania w zakresie zarządzania bezpieczeństwem”, natomiast kontroler Juno firmy Tkh Security (KEYPROCESSOR) zdobył podium w kategorii „Kontrola dostępu, systemy alarmowe, ochrona obwodowa"

WinGuard to neutralna i otwarta platforma informatyczna, integrująca wiele nie połączonych ze sobą systemów bezpieczeństwa, kontrolując je za pośrednictwem jednolitego interfejsu użytkownika. Aplikację definiujemy jako oprogramowanie PSIM+ co oznacza, że jest to rozwiązanie wykraczające daleko poza ramy standardowych wizualizacji, oferując możliwość zaawansowanej integracji wszystkich technologii systemów bezpieczeństwa, systemów przemysłowych, aplikacji dziedzinowych, automatyki budynkowej czy komunikacji.

 

JUNO to kontroler łączący funkcję kontroli dostępu oraz systemu monitoringu warunków środowiskowych. Rozwiązanie umożliwia sterowanie i weryfikację stanu urządzeń infrastruktury krytycznej takich jak pasywne szafy instalowane w rozproszonych lokalizacjach. Komunikacja między kontrolerem, a system nadrzędnym odbywa się za pośrednictwem połączenia bezprzewodowego. JUNO to rozwiązanie IoT (Internet of Things ) wspierające system komunikacji bezprzewodowej dalekiego zasięgu o małej mocy LoRa, NB-IoT lub LTE-M, który jest zasilany z baterii przemysłowej.

03 paź

Wydarzenia 2019

Integrowaliśmy się!

Z zapasem nowych sił powróciliśmy do pracy po tegorocznym wyjeździe integracyjnym. Tym razem odwiedziliśmy Starą Łomnicę - niewielką miejscowość w województwie dolnośląskim, otoczoną pięknym górzystym terenem.

Pierwszy dzień integracji, jak co roku, rozpoczęła oficjalna część, podczas której Zarząd podsumował ubiegły rok oraz przedstawił cele na najbliższe miesiące. Przywiązując ogromną wagę do dobrej komunikacji, po prelekcjach mieliśmy przyjemność uczestniczenia w szkoleniu prowadzonym przez Panią Renatę Brukiewicz. Szkolenie przybliżyło nam techniki i zasady skutecznej komunikacji w zespole oraz czynniki, które jej sprzyjają. Nauczyliśmy się, w jaki sposób rozpoznawać i unikać błędów oraz jak eliminować bariery komunikacyjne. Po oficjalnej części i posileniu pysznym posiłkiem przyszedł czas na wieczorny występ stand’up, który rozbawił całe towarzystwo do łez. Pierwszy dzień zakończyła całonocna impreza, w której rytmie dotrwaliśmy do wschodu słońca.

Nie każdy zdążył zmrużyć oko, ale wszyscy w pełnym składzie stawili się przed południem pod Szczelińcem, którego zdobycie było kolejnym punktem programu. Jak się okazuje, 919 m n.p.m. może pokonać niejednego dorosłego, zmęczonego całonocnymi pląsami. Po niewielkiej, ale wystarczającej dawce aktywności zrelaksowaliśmy się w gorących saunach i baliach, a wieczorem przy niepowtarzalnej, polskiej komedii „Chłopaki nie płaczą” i ciepłym grillu zakończyliśmy tegoroczną integrację.

05 sie

Wydarzenia 2019

Pasje naszych pracowników sięgają najwyższych szczytów

Wojtek to jedna z naszych sportowych dusz. Wielokrotnie reprezentował firmę, biorąc udział w zawodach biegowych. Uzależnienie od nowych wyzwań i wysokiego poziomu adrenaliny spowodowały, że od ubiegłego roku poświęca dodatkowo wolne chwile wspinaczce wysokogórskiej.

W ubiegłe wakacje wszedł na szczyt Kilimandżaro, a w tym roku za cel obrał sobie góry, na których mógłby nabyć więcej doświadczenia i wypróbować sprzęt przed kolejną wyprawą wysokogórską na Kaukaz.

Wybór padł na stosunkowo łatwy technicznie najwyższy szczyt Austrii (3798 m n.p.m.) – Grossglockner.

Wyprawa była podzielona na dwa etapy i startowała z pensjonatu Lucknerhaus znajdującego się na wysokości 1920 m n.p.m. Pierwszego dnia metą było schronisko Erzh Johann Hutte (3454 m n.p.m.), do którego ekipa dotarła ok. godz.17:00. Początkowo trasa była typowym górskim trekkingiem, jednakże po dotarciu do schroniska Studlhutte (2801 m n.p.m.) czekało podejście szlakiem turystycznym o charakterze wspinaczkowym, a cała wyprawa zaczęła mieć znamiona wysokogórskiej.

Drugiego dnia regeneracja sił zakończyła się pobudką o godz. 5:00 i rozpoczął się kolejny etap wspinaczki. Do podejścia pod główną grań Wojtek musiał pokonać ok. 150 m przewyższenia po lodowcu, a następnie za pomocą lin do asekuracji wspiął się po wymagającej ścianie. Najtrudniejszą częścią okazało się przejście „przełęczą” między małym, a dużym Grossglocknerem, nazywaną Glocknerscharte. Ostatnim etapem była już prosta droga na szczyt, który został zdobyty o godzinie 8:30. Pogoda na czas zdobycia szczytu była idealna, praktycznie bezwietrzna i bezchmurna, co udało się udokumentować na zdjęciach.

Jak wspomina Wojtek: „Sama Grań nie była trudna technicznie, jedynie momentami wąska, co podnosiło poziom adrenaliny. Na pewno nie da się wejść na tą górę bez wcześniejszego przygotowania i choćby podstawowej wiedzy wspinaczki wysokogórskiej. Niemniej góra okazała się idealna na zdobycie doświadczenia.”

Gratulujemy wytrwałości i czekamy na kolejne relacje z wypraw.17 kwi

Wydarzenia 2019

Spotkanie inaugurujące rozpoczęcie sprzedaży SSP DETNOV

W dniach 10-11 kwietnia w siedzibie C&C odbyło się historyczne wydarzenie. W spotkaniu inaugurującym  rozpoczęcie sprzedaży Systemu Sygnalizacji Pożarowej DETNOV uczestniczyło blisko 50 klientów.  

Naszymi gośćmi specjalnymi byli przedstawiciele CNBOP-PIB
, zastępca dyrektora bryg. dr inż. Jacek Zboina oraz mł. bryg. mgr inż. Grzegorz Mroczko. Zasadniczego partnera technologicznego, firmę Detnov reprezentowali Eugeni Mulà oraz Jorge Gómez, natomiast naszego partnera w zakresie detekcji aspiracyjnej reprezentował Hanspeter Luedi z firmy Securiton.

Wszystkie prelekcje cieszyły się dużym zainteresowaniem klientów, co stanowiło podłoże do ciekawych rozmów biznesowych toczących się zarówno na forum jaki w kuluarach. Dwudniowe spotkanie pozwoliło uczestnikom zgłębić wiedzę na temat:

- wybranych zagadnień dotyczących wyrobów stosowanych na rzecz bezpieczeństwa pożarowego
- genezy powstania oraz zakres działalności firmy Detnov
- architektury Systemu Sygnalizacji Pożarowej Detnov
- aplikacji WinGuard jako przykładu integracji PSIM z SSP Detnov 
- efektywnych metod detekcji dymu oraz temperatury 
- wymagań technicznych w zakresie klas CPR dla kabli teleinformatycznych

Część integracyjna odbyła się w kompleksie rekreacyjno-wypoczynkowym Pałacu Brzeźno, gdzie głównym punktem programu była nauka gry w golfa. Wszyscy goście mieli okazję poznać historię golfa, profesjonalny sprzęt oraz podstawowe rodzaje uderzeń. Całość części teoretycznej uczestnicy wprowadzili w życie podczas treningu oraz zorganizowanego turnieju.

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym klientom oraz prelegentom, którzy byli z nami tego dnia za obecność, poświęcony czas oraz duży wkład w wydarzenie, które wspólnie stworzyliśmy.

  

  

09 paź

Wydarzenia 2018

Shopping Center Forum 2018 CEE

Śmiało możemy powiedzieć, że jesteśmy liderem na rynku rozwiązań parkingowych m.in. dostarczając nowoczesne technologie do branży retail. Dlatego też nie mogło nas zabraknąć na Shopping Center Forum 2018 CEE w Warszawie. SCF 2018 CEE to nie tylko przestrzeń targowa, ale również cześć konferencyjna, która zbiera szerokie grono osób decydujących o kształcie rynku centrów handlowych zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Podczas imprezy zaprezentowaliśmy aplikację Find My Car, która w trybie online pobierała dane z parkingu Galerii Północnej – umożliwiając w sprawny sposób odszukanie samochodu na parkingu. Dodatkowo przedstawiliśmy innowacyjny system oświetlenia BBLightpipe w połączeniu z sensorami Park Assist serii L4. System tub oświetleniowych umożliwia efektywne oświetlenie powierzchni parkingu, a zastosowane oprawy rozpraszają równomiernie światło nie powodując oślepienia kierowcy. Dzięki zastosowanej technologii DALI system umożliwia również regulację oświetlenia w zależności od natężenia ruchu w danym obszarze. Ta innowacyjna technologia posiada potencjał, który bez wątpienia wyznaczy nowe kierunku myślenia o źródłach światła i dotychczasowych stereotypach montażu wielu elementów systemów zabezpieczeń. Już dziś BBL jest jedyną na świecie technologią z branży oświetleniowej, która posiada certyfikat Cradle-to-Cradle, przyłączając się tym samym do ochrony zasobów środowiska naturalnego.

 

 

25 wrz

Wydarzenia 2018

Integrowaliśmy się!

W ubiegłym tygodniu 80 pracowników naszej firmy wzięło udział w tegorocznym wyjeździe integracyjnym. Za nasz cel obraliśmy w tym roku niewielką miejscowość Nowe Worowo na Pojezierzu Drawskim. Już od pierwszych chwil miejsce to ujęło nas swoim pięknem i kameralnym folwarkowym klimatem.

Wyjazd integracyjny rozpoczął się wystąpieniami zarządu podsumowującymi dotychczasowe osiągnięcia oraz najbliższe firmowe plany. Po oficjalnej części programu mieliśmy przyjemność uczestniczyć w wykładzie na temat cyberbezpieczeństwa, który zobrazował nam realne zagrożenia mogące napotkać nas w sieci. Pierwszy dzień został zwieńczony imprezą taneczną, a wszyscy uczestnicy w rytmie muzyki dotańczyli wczesnych godzin porannych.

Mimo tego, iż nie każdy miał wystarczająco czasu na regenerację, większość dzielnie stawiła się o poranku na rozgrzewce przed spływem kajakowym. W tym miejscu należy się ogromne podziękowanie i gratulacje dla osób, które przetrwały ponad cztery godziny ciężkiego wiosłowania. Warunki pogodowe jak się okazało wcale nas nie oszczędziły, co przyczyniło się do tego, iż właśnie ten punkt programu wymagał największego zaangażowania i współpracy między uczestnikami.

Po sporej dawce emocji oraz posileniu się pysznym obiadem czekała na nas ostatnia atrakcja- występ iluzjonisty. Zaangażowanie naszych kolegów i koleżanek do pokazu oraz iluzja z bliska przeprowadzona z większością uczestników wywołała na wszystkich twarzach bardzo dużo uśmiechu i zaskoczenia.

Tegoroczny wyjazd integracyjny bez wątpienia możemy zaliczyć do udanych. Wszyscy uczestnicy wrócili cali i zdrowi z niemałym bagażem wspomnień i wrażeń oraz z nowymi siłami do dalszej pracy.

14 cze

Wydarzenia 2018

Forum Rynku Nieruchomości

 „Forum Rynku Nieruchomości” to konferencja skupiająca każdego roku blisko 600 przedstawicieli top management rynku nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych. Dnia 7 i 8 czerwca odbyła się jej 8. edycja, podczas której gościnnie udział wziął Damian Dopiera, dyrektor ds. inwestycji i parkingów.

Damian Dopiera pierwszego dnia uczestniczył w panelu dyskusyjnym pt. „Future proof shopping centre - czyli jak budować i zarządzać centrami handlowymi, aby były atrakcyjne dziś i jutro?” w trakcie którego przybliżył zakres funkcjonalny i specyfikę działania systemu Park Assist. Podczas rozmowy przedstawił łatwość i intuicyjność systemu oraz to jak szybko i wygodnie dzięki aplikacji mobilnej lub infokiosku klient może znaleźć wolne miejsce czy też odnaleźć zaparkowane auto.

Nie mniej ważny okazał się aspekt projektowy dotyczący tego- kiedy i jak należy zaprojektować systemy parkingowe, aby były nowoczesne i odpowiadały obecnym wymaganiom? Dyrektor poruszając ten temat podkreślił, iż jako producent i dostawca- systemów bezpieczeństwa i systemu parkingowego przykładamy ogromną wagę do tego, aby na wczesnym etapie projektowym powyższe rozwiązania były omówione z inwestorem bardzo dokładnie, a w konsekwencji tego były odpowiednio zaprojektowane. Korelacja i integracja między tymi systemami pozwoli na uzyskanie lepszej funkcjonalności, a w konsekwencji przełoży się na bezpieczniejszy budynek oraz możliwość lepszego zarządzania np. parkingiem.

14 cze

Wydarzenia 2018

KONFERENCJA pt. „Projektuj zgodnie z najnowszymi trendami i normami w okablowaniu strukturalnym”

W dniach 7-8 czerwca zorganizowaliśmy dla projektantów sieci systemów teleinformatycznych konferencję pt. „Projektuj zgodnie z najnowszymi trendami i normami w okablowaniu strukturalnym”.

Zarówno treści merytoryczne konferencji, jak i jej ogólny charakter spotkały się z bardzo pozytywnym oddźwiękiem ze strony uczestników. Po raz pierwszy zorganizowana została konferencja, w której uczestniczyli nie tylko sami zainteresowani, ale również ich najbliżsi.

Podczas dwóch dni, uczestnicy konferencji poznali wiedzę teoretyczną oraz praktyczną z zakresu:

- najnowszych norm i wytycznych dotyczących okablowania strukturalnego,

- nowej- 8 kategorii okablowania,

- norm CPR,

- analizy pomiarów i podstawowych błędów pomiarowych z wykorzystaniem nowoczesnego urządzenia FLUKE,

- dynamicznego rozwoju POE pozwalającego wykorzystać zalety kabla skrętkowego,

- spawania światłowodów.

Poza prelegentami z Naszej firmy, wystąpienie poprowadził również przedstawiciel firmy MMC Pan Massinissa Hamma, który przedstawił wszystkim obecnym trendy i nowości w okablowaniu strukturalnym. Pierwszego dnia po konferencji wszyscy zaproszeni mogli aktywnie wypocząć na świeżym powietrzu podczas zorganizowanego spływu kajakowego. Całodniowy dzień konferencji i atrakcji został uświetniony uroczystą kolacją, po której najwięksi śmiałkowie mogli spróbować swoich sił grając w mobilnym kasynie.

24 maj

Wydarzenia 2018

W zgodzie z RODO

Dnia 25 maja 2018 roku wchodzi w życie „ROZPORZĄDZENIE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)."

Dyrektywa europejska dotyczy wszystkich firm i organizacji, które rejestrują dane osobowe klientów, personelu lub innych osób w UE. Niniejszy dokument zawiera dodatkowe informacje na temat systemów kontroli dostępu iProtect oraz zaawansowanej analityki obrazu VDG Sense w kontekście RODO.

Wszystkie dane osobowe rejestrowane przez systemy iProtect oraz VDG Sense w bazie danych klientów są przetwarzane zgodnie z zasadami ochrony prywatności. Przetwarzanie danych osobowych odbywa się zgodnie z RODO. IProtect jest zgodny z zasadami "Prywatność przez projekt" i "Prywatność domyślnie". Na przykład podczas konfigurowania ról użytkownika należy dokonać konkretnych wyborów w odniesieniu do wszelkich praw do weryfikowania i zmiany danych wrażliwych. Żaden użytkownik nie ma automatycznego dostępu do tych informacji.

Oprócz ról użytkowników korzystających z iProtect, zaleca się dokładne zapoznanie z koniecznymi uprawnieniami „systemów trzecich”, na przykład w celu uzyskania połączenia bazy danych iProtect z innymi systemami. Tutaj również iProtect dostarcza rozbudowaną strukturę uprawnień w zakresie zapewnienia dostosowanego dostępu za pośrednictwem tego łącza.

Dla każdej transakcji i/lub typu danych osobowych można również podać automatyczny okres przechowywania, po którym dane zostaną usunięte. Po zgłoszeniu prośby o usunięcie danych osobowych można to również łatwo zrobić w iProtect.

W przypadku systemu VDG Sense kontrolowany dostęp do systemu możliwy jest za pomocą usługi LDA/Active Directory. Prawo do bycia zapomnianym oraz ograniczony czas przechowywanego materiału przez okres niezbędny, regulowany jest przez funkcjonalność  wyznaczenia przetrzymywanego materiału video indywidualnie dla danej kamery. Zakres ważności danych pozyskiwanych przez analizę obrazu (rozpoznanie numerów tablic rejestracyjnych, rozpoznanie twarzy osób) skorelowanych z identyfikatorem (ID) osoby w bazie danych również podlega prawom do zapomnienia. Wskazywanie zakresu ważności przetrzymywania danych oraz autoryzowanie dostępu jest przeznaczone tylko dla osób posiadających odpowiednie uprawnienia operatorów, administratorów.

 

*Aby zapewnić zgodność systemów z RODO, zalecamy posiadanie tych systemów minimum w wersjach dostępnych na dzień 01.05.2018r.: iProtect 8.04 oraz VDG Sense 2.5

W razie konieczności Dział Wsparcia Technicznego może pomóc w prawidłowym skonfigurowaniu systemu iProtect oraz VDG Sense w celu zapewnienia zgodności z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych (RODO).

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres mailowy support@ccpartners.pl

08 lut

Wydarzenia 2018

18 lis

Wydarzenia 2016

C&C Partners ERASMUS+ Business Project Week

W dzisiejszym globalnym świecie wszystkie strategiczne przedsięwzięcia realizowane są w formie projektów.  Wychodząc na przeciw tym oczekiwaniom wraz z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie oraz SAXION Enschede (Holandia) przygotowaliśmy dla studentów innowacyjny

i unikatowy w skali polskiego rynku edukacyjnego projekt tygodnia biznesowego łączącego wiele zadań.

Holding TKH Group, do którego należymy, ma swoją siedzibę w Haaksbergen - mieście oddalonym zaledwie o 10 kilometrów od Enschede. Co warte podkreślenia, TKH Group od wielu lat współpracuje z uczelnią z Enschede realizując wiele projektów badawczych i biznesowych. Natomiast C&C Partners jest ważnym partnerem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie w zakresie studiów dualnych, łączących studia z realną pracą w przedsiębiorstwie.

W wydarzeniu C&C Partners ERASMUS+ Business Project wzięło udział 18 studentów (9 z Enschede, 9 z Leszna), którzy zostali podzieleni na 3 zespoły. 

Najważniejsze cele C&C Partners ERASMUS+ Business Project Week:

  • rozwój kompetencji miękkich ze szczególnym uwzględnieniem pracy zespołowej w międzynarodowym środowisku, czy umiejętności autoprezentacji,
  • propagowanie kształcenia praktycznego opartego na analizie realnych modeli biznesowych - każdy z zespołów musiał przygotować opracowanie i prezentację dotyczącą wprowadzenia na rynek przez C&C Partenrs nowej grupy produktów i usług,
  • podnoszenie umiejętności komunikacyjnych i językowych wśród studentów i wykładowców,
  • budowanie pozytywnego wizerunku Polski wśród studentów i wykładowców przyjeżdżających do naszego kraju,
  • promocja mobilności studenckiej (wyjazdy na studia, praktykę) w ramach Programu Erasmus+,
Jesteśmy przekonani, iż działając nie tylko w oparciu o zasady CSR (z ang. Corporate Social Responsibility - społeczna odpowiedzialność biznesu), ale również poprzez zaangażowannie w wielopłaszczyznowy rozwój społeczności lokalnej otrzymujemy szansę pozyskania wyróżniających się studentów dla swoich potrzeb kadrowych.

11 mar

Wydarzenia 2016

Czysty kod

C&C Technology zaprasza na cykl trzech szkoleń wszystkich, którzy interesują się zagadnieniami programowania oraz chcą wzbogacić swój warsztat pracy przyszłego programisty. Pierwsze warsztaty odbędą się już 19 marca. 
Zachęcamy do wypełnienia formularza rejestracyjnego jeszcze dziś: 
https://www.cctechnology.pl/czysty-kod.html
Zapisy trwają do 15 marca, udział w szkoleniach jest darmowy. 
Z pewnością będzie to doskonała okazja do zaznajomienia się lub utrwalenia wiedzy na temat dynamicznie rozwijającej się technologii używanej przez Instagram i Facebooka, a także jezyka JavaScript.

Tematyka spotkań:
19.03.2016 Czysty kod
II cykl spotkania Programowanie bez kodu
III cykl spotkania Polowanie na bugi

08 maj

Wydarzenia 2015

Zero tolerancji dla wad – inspekcja hamulców tarczowych w Knorr – Bremse
Przy udziale specjalistów firmy Allied Vision, został zbudowany system inspekcji defektów dla klocków hamulcowych firmy Knorr
-Bremese.
System wizji maszynowej sprawdza prawidłowość i kompletność złożenia hamulców.
Aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom wszystkich 1200 typów hamulców, w procesie inspekcji 64 różnych cech obiektów podlega kontroli, a system jest wyposażony w inteligentne oprogramowanie dostępu do bazy danych.
Inspekcja wizyjna wykonywana jest za pomocą trzech kamer Allied Vision  i dwóch laserów liniowych. Wykorzystanie dwóch kamer 5Mpx - Manta G-504C oraz jednej 1,4 Mpx – Manta G-146C, a także inteligentnego oprogramowania umożliwia przeprowadzenie inspekcji w ciągu milisekund i podjęcie decyzji, czy hamulec został zmontowany prawidłowo (uwzględniając 64 cechy inspekcji). Dodatkowo oprogramowanie oraz baza danych umożliwia podejmowanie decyzji o ewentualnej możliwości wyeliminowania defektu w kolejnych taktach produkcji.
Wyżej przedstawiony przykład pokazuje, iż  tworzenie bardzo elastycznych systemów wizyjnych umożliwiających ada-ptację szerokiej gamy typów produkowanych elementów wraz z wyselekcjonowanymi unikalnymi cechami, nie sprawia trudności przy wykorzystaniu odpowiednio dobranych komponentów. W naszym przypadku dużą wartością dodaną stanowią wysokiej jakości obrazy uzyskiwane za pomocą kamer Allied Vision. Dodatkowo w tego typu aplikacjach oraz wdrożeniach jesteśmy w stanie zapewnić integratorowi dostęp do środowiska Adaptive Vision, umożliwiającego wykorzystanie ponad 1000 filtrów i narzędzi programistycznych przeznaczonych dla integratorów wizji maszynowej.

01 sty

Wydarzenia 2015