Aktualności

Nowości produktowe2020 Kamery termowizyjne – mierzenie temperatury osób

Kamery termowizyjne – mierzenie temperatury osóbkliknij na zdjęcie aby powiększyć
Kamery termowizyjne, których instalacja wymagana jest w miejscach gdzie występują duże skupiska ludzi, to jeden z elementów rozwiązania koniecznego do tego, żeby skutecznie przeciwdziałać zagrożeniu rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Przedstawiamy rozwiązanie, które ma na celu nie tylko wykrycie chorej osoby przy wejściu do budynku, ale umożliwia również wprowadzenie i zarządzanie określonymi procedurami mającymi na celu zapewnienie bezpieczeństwa.

Kamery termowizyjne

Rozwiązanie, w zależności od potrzeb użytkownika, może być stosowane zarówno w mniejszych obiektach, jak również tych, które charakteryzują się przepływem dużej ilości osób:

 • Opgal ThermAPP  - mobilny, niezależny zestaw „stand alone” stosowany w mniejszych systemach autonomicznych – wejścia do biurowców, szpitali, budynków – nie wymaga wsparcia oraz integracji z innymi systemami • TKH Fusion - produkt zaawansowany, przeznaczony do średnich i dużych systemów z dużymi potokami ludzkimi. Umożliwia pomiar do 16 osób jednocześnie. Idealnie nadaje się do stosowania w takich miejscach, jak:  centra handlowe, hotele, urzędy, lotniska, zakłady przemysłowe, szpitale, itp.
Zalety rozwiązania:

 • 2 rodzaje kamer termowizyjnych: dzienna i nocna;
 • Rozpoznanie twarzy, sylwetki do 16 osób jednocześnie - przypisanie temperatury do sylwetki osoby w obrazie termowizyjnym i wizyjnym;
 • Przekazywanie obrazu video i zdarzeń bezpośrednio do system VMS np VDG Sense oraz do oprogramowania klasy PSIM WinGuard;
 • Moduł „black body” do automatycznej kalibracji temperatur (temperatura wzorcowa, referencyjna);
 • Szeroki zakres temp pracy - 30 °C do +60 °C i szczelność IP66;
 • Pomiar temperatury z odległości 3-5 metrów;.
 • Duża czułość i precyzja termiczna: 0.3 °C;
 • Bardzo szybki czas pomiaru: <30 ms;
 • Możliwość montażu ściennego;
 • Możliwość montażu w miejscu istniejącej kamer (posiada moduł wizyjny);

Zarzadząnie wykrytą informacją

System może funkcjonować w wersji autonomicznej („stand alone”) lub być zintegrowany z istniejącą platformą wizyjną VMS lub platformą PSIM.

System zarządzania video VDG Sense umożliwi w bardzo szybki sposób wskazać informację video o przekroczonej temperaturze na stanowisku ochrony znajdującym się przy wejściu w celu dokonania dodatkowej weryfikacji osoby zagrożonej,  a także przekazać tę informację każdemu pracownikowi obiektu posiadającemu odpowiednie uprawnienia.

Z punktu widzenia zarządcy infrastruktury ważne jest, aby w szybki sposób oraz zgodnie z wdrożonymi procedurami bezpieczeństwa działać w momencie identyfikacji zagrożenia. 


Co zrobić jak taki sygnał się pojawi? Jakie działania należy podjąć?

Poszczególne kroki opisują procedury bezpieczeństwa. Ale aby szybko je przeprowadzić, niezbędne jest narządzie, które zbierze sygnały z wielu systemów i w skoordynowany sposób pozwoli na przejście przez daną procedurę, dając operatorowi zarządzającemu bezpieczeństwem dostęp do danych niezbędnych do podejmowania kluczowych decyzji. Takie możliwości zapewnia platforma PSIM.Liczenie osób - gromadzenie się skupisk ludzi

Systemy monitoringu wizyjnego z inteligentną analizą obrazu wspierają operatora w nadzorowaniu miejsc publicznych. W związku z wymaganiami GIS oraz zaleceniami Rządu należy weryfikować i liczyć osoby znajdujące się w budynkach lub wchodzące do galerii handlowych, sklepów, kościołów i innych miejsc użyteczności publicznej. Z pomocą przychodzą algorytmy analizy obrazu. 
Od lat dostarczamy i wdrażamy systemy wyposażone w analizę obrazu VDG SENSE. Nasze rozwiązania spełniają wiele standardów i wymagań rynkowych, jak chociażby instrukcję IPI-4 PKP PLK dla systemów analizy na peronach. Z powodzeniem stosowane są na lotniskach, dworcach, parkingach, w monitoringu miejskim czy różnego rodzaju budynkach.