Aktualności

Nowości produktowe2016 Przełącznik Edge-Core Networks w gronie 20 najlepszych produktów roku 2015!

Przełącznik Edge-Core Networks w gronie 20 najlepszych produktów roku 2015!kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Model AS5712-54X będący przełącznikiem typu white-box został uznany przez NetworkWorld -  jeden z najlepszych magazynów branży IT w USA -  za jeden z 20 najlepszych produktów 2015 roku.

„Główni gracze rynku technologii white-box, firmy Accton (właściciel marki Edge-Core Networks)  i Cumulus Linux stanowią zagrożenie dla zasiedziałych sprzedawców sprzętu sieciowego dedykowanego do eksploatacji w środowisku centrum danych. Apel jest prosty: uruchom aplikację open-source na sprzęcie i zarządzaj całością tak, jak to robisz w przypadku swoich serwerów. Jest to dokładnie ten sam scenariusz, który lata temu pokonał serwery prawnie zastrzeżone przez producentów. Istnieją powody aby sądzić, że przynajmniej w obszarze centrum danych przełączniki white-box ponownie zatriumfują, tym razem nad patentami zastrzeżonymi przez dostawców urządzeń sieciowych.” – mówi David Newman, redaktor NetworkWorld.

Czy przełączniki typu white-box są przyszłością sieci ?

Czy można zarządzać przełącznikami i routerami w centrach danych w taki sam sposób jak serwerami i na dodatek obniżyć koszty wydatków inwestycyjnych?
To jest skok do sieci wdrażanych w oparciu o przełączniki white-box, ruch w kierunku open-sourcowych sieciowych systemów operacyjnych działających na sprzęcie. Aby dowiedzieć się jak wygląda rzeczywistość eksploatacji przełączników white-box, przetestowaliśmy system operacyjny Cumulus Linux firmy Cumulus Networks, który pracuje na zasobach sprzętowych przełącznika AS5712-54X firmy Edge-Core Networks.

AS5712 ma te same wnętrzności jak wiele innych przełączników top-of-rack i Cumulus Linux. Obsługuje większość właściwych dla centrum danych poleceń: tunelowanie VxLAN, routing oparty o wybór jednej z tras o jednakowym koszcie (ECMP), grupa agregacji łączy typu MLAG. Cumulus ogłasza, że jeszcze w tym roku będzie wspierać przełączanie etykiet z wykorzystaniem techniki MPLS, Virtual Routing oraz przekazywanie VRF Lite.

Mimo, że prowadziliśmy szeroki zakres testów wydajności, naszym głównym celem było uzyskanie informacji na temat tego, czym sieci budowane w oparciu o przełączniki white-box różnią się od dotychczasowych doświadczeń z operatorami centrów danych, takich jak Arista, Brocade, Cisco, Juniper i HP.

Odkryliśmy duże różnice cen, metod konfiguracji, zarządzania i użyteczności. Systemy oparte na środowisku Linux oferują więcej mocy i kontroli niż alternatywy własnościowe, ale krzywa uczenia się sieci w środowisku Linux może być stroma. Nie uważamy, że koncepcja przełączników white-box jest gotowa do eksploatacji w sieciach kampusowych,  ale z pewnością ze względu na znaczną oszczędność kosztów, niebawem znacznie wzrośnie liczba inżynierów sieciowych centrum danych wykorzystujących przełączniki white-box.

Zródło: http://www.networkworld.com/article/2988442/lan-wan/review-is-white-box-switching-the-future-of-networking.html