Aktualności

Nowości produktowe2016 Nowa rodzina przełączników dostępowych od Edgecore Networks

Nowa rodzina przełączników dostępowych od Edgecore Networkskliknij na zdjęcie aby powiększyć

Edgecore Networks wprowadza do oferty nową rodzinę przełączników dostępowych Gigabit Ethernet z portami typu uplink w standardzie 10G. Modele przeznaczone są głównie dla dostawców usług internetowych (ISP), ale także do sieci klasy Enterprise.

Edgecore Networks, wiodący dostawca tradycyjnych i otwartych rozwiązań sieciowych dla przedsiębiorstw, centrów danych i dostawców usług telekomunikacyjnych odpowiadając na potrzeby rynku, wprowadza do swojej oferty nową rodzinę przełączników dostępowych Gigabit Ethernet o symbolu ECS4120 posiadających funkcjonalność warstwy L2+. Niezależnie od modelu, ilości oraz typu portów GE, każda jednostka wyposażona została w cztery porty 10G SFP +, co pozwala na zastosowanie przełączników we wszystkich rodzajach sieci, w których prognozuje się stale rosnące zapotrzebowanie na konsumpcję pasma. 
 

Seria ECS4120 dedykowana jest szczególnie dla ISP aby zapewnić ich abonentom maksymalny komfort  w trakcie  korzystania z usług triple-play. Niemniej jednak, ze względu na swoją architekturę, przełączniki te z powodzeniem sprostają wymaganiom także innych typów sieci kampusowych czy Enterprise.

Wszystkie modele nowej serii zapewniają możliwość wykorzystania wielu funkcji, które przynoszą wysoką dostępność, kompleksowe zabezpieczenia, wsparcie dla multicast oraz zaawansowane QoS na brzegu sieci, zachowując proste zarządzanie. Przełączniki wspierają  również najbardziej zaawansowane zarządzanie IPv6, bezpieczeństwo IPv6 oraz kontrolę multicast IPv6, co jest zgodne ze wzrostem ilości sieci, w których wykorzystuje się protokół komunikacyjny IPv6. ISP może poszerzyć swoje usługi z domu do użytkowników biznesowych poprzez zapewnienie bardziej niezawodnej topologii sieci (ITU-T G.8032 ERPS), VPN w L2 oraz dostępność zaawansowanych funkcji OAM (eksploatacja, administracja i konserwacja).
W zależności od preferencji, użytkownicy mogą wybrać model z 24 lub 48 portami typu 1000Base-T oraz model z 20 portami typu 1000Base-X i 4 portami GE typu Combo.