Aktualności

16 lipNowości produktowe2014 Zarządzanie systemem alarmowym AlphaVision z dowolnego miejsca na świecie

Zarządzanie systemem alarmowym AlphaVision z dowolnego miejsca na świeciekliknij na zdjęcie aby powiększyć

Każdy użytkownik systemu SSWiN AlphaVision może zarządzać swoim systemem alarmowym z dowolnej lokalizacji za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej. Nowa aplikacja jest dostępna na urządzenia mobilne z zainstalowanymi systemami operacyjnymi: Android lub iOS. Każdy może ją bezpłatnie pobrać w sklepach: Play [MF1] (Android) i App Store [MF2] (iOS).

Aplikacja umożliwia zarządzanie centralami AlphaVision XL (wersja firmware: 2.30 i wyższe) i AlphaVision ML. W przypadku pierwszej centrali, użytkownik ma możliwość zazbrajania /rozbrajania strefy alarmowej, weryfikacji stanu systemu i zmiany ustawień użytkowników systemu. W przypadku drugiej centrali istnieje dodatkowo możliwość pełnej zdalnej konfiguracji ustawień systemu (m.in. detektorów, stref itp.). Dzięki temu użytkownik ma możliwość zarządzania systemem w identycznym zakresie jak z poziomu zainstalowanego lokalnie na obiekcie manipulatora.

Aplikacja mobilna umożliwia obsługę do czterech różnych central AlphaVision jednocześnie. Dzięki temu użytkownik ma możliwość zarządzania systemami SSWiN zainstalowanymi w kilku rozproszonych lokalizacjach. Weryfikacja użytkownika jest realizowana przez podanie kodu autoryzacji, przypisanego do poszczególnej centrali.

Duży udział w tworzeniu nowej aplikacji miała firma C&C Technology, specjalizująca się w tworzeniu dedykowanych rozwiązań w zakresie systemów bezpieczeństwa i teleinformatyki. Nowa aplikacja mobilna w jeszcze większym stopniu ułatwia użytkownikom obsługę systemu SSWiN AlphaVision. Dodatkowo umożliwia monitorowanie chronionego obiektu i weryfikację sytuacji alarmowej w każdym lokalizacji.