Aktualności

Kabel D-DAC LSZH (ang. Dry-Direct Access Cable) jest rozwiązaniem opracowanym na bazie standardowego kabla typu DAC, ale w wykonaniu w powłoce uniepalnionej LSZH oraz w konstrukcji z tubą bezżelową. Zapewnia to możliwość jego uniwersalnej instalacji – do bezpośredniego zakopania w ziemi, do instalacji zewnętrznych, montażu na fasadach budynków, oraz do zastosowań wewnętrznych, w tym także jako rozwiązanie kabla podwieszanego.

Kabel typy D-DAC LSOH jest bardzo lekkim kablem dielektrycznym, w wykonaniu z centralną bezżelową tubą. Charakteryzuje się małą średnicą zewnętrzną, co ułatwia jego instalację. W swojej budowie posiada zabezpieczenia przed przenikaniem wzdłużnym wody. Jest wytrzymały na zgniatanie oraz rozciąganie. Zastosowany element usztywniający w powłoce zewnętrznej gwarantuje zginanie kabla tylko w jednej płaszczyźnie. Podobnie jak standardowy kabel typu DAC jest szczególnie rekomendowany do rozwiązań FTTH, stanowiąc rozwiązanie idealne pod względem instalacyjnym (szybkość i łatwość instalacji) oraz efektywne kosztowo.

Obecnie dostępny komercyjnie w pojemności 2J, w planach producenta pozostaje rozszerzenie oferty w zakresie do pojemności 12J.