Nowości produktowe

10 lip Kable LTMC PA z powłoką poliamidową

Kable LTMC PA z powłoką poliamidową

W oparciu o standardowe konstrukcje kabli LTMC opracowana została i wprowadzona do oferty C&C Partners nowa rodzina kabli stosowanych w mikrokanalizacji - kable LTMC PA z powłoka poliamidową.

Zasadniczym wyróżnikiem tej grupy mikrokabli jest materiał, z którego wykonana jest powłoka zewnętrzna – poliamid (PA), w odróżnieniu od powłoki z polietylenu dużej gęstości jak w przypadku standardowych kabli LTMC (HDPE). Poliamid stanowi materiał o niskim współczynniku tarcia, co jest bardzo ważne w procesie wdmuchiwania. Dotyczy to zarówno zakresu wydłużenia samego dystansu, jak i prędkości wdmuchiwania.

Testy instalacyjne przeprowadzone w oparciu o mikrokable pojemności 72J dla mikrorur 12/10 przy wykorzystaniu wdmuchiwarki MiniJet firmy Plumett oraz kompresora Keaser 15bar wykazały, iż w przypadku wersji LTMC PA osiągnięto dystans o 46% dłuższy niż w przypadku standardowego mikrokabla LTMC (1900m wobec 1300m – na danym odcinku testowym). Dodatkowo czas wdmuchiwania uległ skróceniu o około 15%. Wyniki testów jednoznacznie wskazują, iż zmiana materiału powłoki zewnętrznej kabla zapewnia skrócenie czasu instalacji mikrokabla, co z kolei przekłada się na obniżenie kosztów procesu wdmuchiwania i całości prac instalacyjnych.

Kable w ramach grupy LTMC PA posiadają wszelkie cechy mikrokabli typu LTMC, czyli są w pełni dielektryczne o lekkiej konstrukcji luźnej tuby. Każda z tub wypełniona jest włóknami typu G.657.A1 w układzie po 12 bądź 24 włókien w tubie. Włókna pozostają zgodne z międzynarodowym standardem ITU-T G.657.A1. Dostawca pracuje także nad mikrokablami LTMC PA w oparciu o włókna 200µm.

W ramach portfolio LTMC PA znajdują się kable o pojemności od 12 do 288 włókien, w konstrukcji 12 włókien w tubie dla kabli pojemności 24-144J, oraz 24 włókien w tubie w zakresie pojemności 144J-288J.

Kable LTMC PA znajdą zastosowanie w miejscach, gdzie wymagane jest osiąganie ponadprzeciętnych zasięgów wdmuchiwania. Wymierne korzyści finansowe zapewnia zwiększenie dystansu pomiędzy punktami węzłowymi oraz skrócenie czasu i kosztów instalacji. Co przynosi wymierne oszczędności środków finansowych realizowanych projektów.