Nowości produktowe

14 maj Efektywne zarządzanie systemami zabezpieczeń i monitoringu środowiskowego

Efektywne zarządzanie systemami zabezpieczeń i monitoringu środowiskowego

Firma Keyprocessor, która tak jak C&C należy do holdingu TKH, wprowadziła na rynek innowacyjny sterownik sieciowy Apollo umożliwiający efektywne zarządzanie elementami systemów zabezpieczeń i monitoringu środowiskowego zlokalizowanymi w newralgicznych obiektach infrastrukturalnych.

Apollo gwarantuje pełne bezpieczeństwo scentralizowanych i rozproszonych obiektów m.in. infrastruktury sieciowej (centra danych), telekomunikacyjnej, energetycznej czy wodnej. Sterownik umożliwia pełne zarządzanie dostępem do obiektu (szafy), dzięki obsłudze dwóch czytników kontroli dostępu oraz 8 elementów wykonawczych (zwory, elektrozaczepy, przyciski wyjścia itp.). Posiada również wbudowany moduł 8 wejść i 8 wyjść umożliwiający podłączenie elementów detekcyjnych i sygnalizacyjnych: systemu sygnalizacji włamania i napadu (detektory ruchu, kontaktrony, sygnalizatory optyczno-akustyczne), systemu sygnalizacji pożarowej (detektory dymu/ciepła, ręczne ostrzegacze pożarowe), systemu monitoringu środowiskowego i automatyki (detektory zalania, mierniki parametrów zasilania, UPS). Apollo jest także wyposażony w dwa wbudowane wejścia analogowe umożliwiające pomiar wartości parametrów środowiskowych – temperatury i wilgotności. Sterownik posiada wbudowany interfejs TCP/IP i komunikuje się z centrum nadzoru za pomocą standardowej sieci Ethernet. Urządzenie może być zarządzane centralnie z poziomu platformy SMS iProtect. Dodatkowo ma możliwość komunikacji z innymi systemami nadzorczymi za pomocą popularnego protokołu SNMP.

W momencie utraty połączenia z systemem nadzorczym, Apollo kontynuuje pracę całkowicie niezależnie, zapisując w pamięci wszystkie zdarzeniamające miejsce w obiekcie. Sterownik jest dostępny w wersji dostosowanej do montażu w szafach rack dowolnego typu, a dzięki kompaktowym wymiarom (wysokość - 1U, głębokość - 22,5 cm) gwarantuje wysoką gęstość instalacji.

Sterownik Apollo jest przełomowym rozwiązaniem dedykowanym do zarządzania elementami systemów zabezpieczeń i monitoringu środowiskowego w ramach jednej platformy sprzętowej. Dzięki obsłudze szerokiej gamy urządzeń, może być z powodzeniem stosowany zarówno w ramach pojedynczych szaf serwerowych, jak i rozbudowanych centrów obsługi danych.