Aktualności

09 sie

Nowości produktowe 2019

VDG Sense 2.6.x
Zakres rewolucyjnych zmian i nowości dostępnych w VDG Sense 2.6.x  uzasadnia czas, jaki należało odczekać do pojawienia się tej wersji. Najnowszą wersję oprogramowania charakteryzuje:

Architektura mikroserwisów - maksymalizacja stabilności i niezawodności. Kompleksowa przebudowa systemu z architektury monolitycznej do rozproszonej mikroserwisów wyspecjalizowanych do wąskiego zakresu działania, zapewnia niespotykaną stabilność i minimalizuje ryzyko wpływu jednego elementu na stabilne działanie systemu. Zapewnia to znacznie większą skalowalność systemu oraz w przyszłości o wiele szybsze wprowadzanie nowych funkcjonalności przez wyspecjalizowane w modułach grupy programistów.

Analiza obrazu VCA  Post Factum 2.0 (Video Miner) rozbudowana o szablony reguł - czyli np. dla jednej kamery możemy zdefiniować dziesiątki różnych szablonów zróżnicowanych pod względem miejsca wystąpienia, typu reguły, wielkości obiektu itp. Dodatkowo zakres analiz, które można wykonać, został rozszerzony o wszystkie dostępne cechy analizy i kalibracji. Ponadto algorytm zapewnia dużo szybsze wyszukanie zdarzeń na nagranym już materiale, który wcześniej nie był wyposażony w analizę obrazu.Zwiększenie bezpieczeństwa danych - szyfrowanie konfiguracji, transmisji danych, autoryzacji do systemu OAuth2 oraz integracja z Active Directory ( LDAP).

Architektura master-slave i serwer redundantny 2.0 – działanie wielu serwerów w trybie clustra powoduje, iż dostępne są rozproszone dane konfiguracyjne. Każdy serwer fizyczny posiada wszystkie kluczowe dane do działania systemu. Nie jest wymagany serwer „zarządzania”, ponieważ klient może zalogować się do dowolnego serwera: 


VDG Sense 2.5


VDG Sense 2.6


Timeline 2.0 – wizualizacja graficzna zdarzeń z możliwością przypisania dowolnego, wybranego przez operatora koloru oraz podgląd na wartość zdarzenia wraz z migawką zapewniają jeszcze szybsze i wygodniejsze odnalezienie zdarzeń w linii czasu odtwarzania materiału video.  


Eksport zdjęć  do formatu JPEG z możliwością zmian jakości oraz wycięciem fragmentu obrazu.Analiza tablic - rozszerzenie biblioteki szablonów o nowe moduły, aktualizacje już istniejących oraz integracja tablic rozpoznawanych przez kamery LPR Tattille.

Nowe API systemu w modelu REST OpenAPI - umożliwia kontrolę nad każdym najdrobniejszym aspektem i parametrem systemu VDG Sense przez systemy zewnętrzne na takim samym poziomie, jak jest to dostępne dla systemów wewnętrznych.  Dzięki temu można tworzyć bardzo głęboko rozbudowane integracje z  systemem SMS iProtect, PSIM+  WinGuard oraz tworzyć nowe usługi i aplikacje raportowe.

Makra Webhook - umożliwiają sterowanie z poziomu interfejsu operatora dowolnym systemem bezpieczeństwa lub IT, np. zestawienie połączenia interkomów SIP, sterowanie automatyką, elementami IT, takimi jak CRM, drukarka itp. porzez moduły HTTP GET/POST.Web GUI - możliwość konfiguracji systemu również z poziomu przeglądarki.

Moduł odczytywania znaków z kontenerów zgodnych z BIC (BIC Container code).

Wprowadzenie języka słowackiego.

11 cze

Nowości produktowe 2019

03 kwi

Nowości produktowe 2019

Komunikacja w obszarach zagrożonych wybuchem - seria EX 7000

Wyobraź sobie, że pracujesz w hali załadunkowej zakładu przetwórstwa spożywczego. Ciężarówki surowych produktów, takich jak cukier, mąka i kakao, są codziennie rozładowywane wśród wirujących chmur pyłu. Kolejna sytuacja, kiedy jesteś kierownikiem zmiany zakładu petrochemicznego, powietrza pełnego lotnych, palnych gazów i oparów paliwa. Wymagania bezpieczeństwa w takich środowiskach są - co zrozumiałe - bardzo rygorystyczne. Oprócz oczywistych zakazów palenia lub jakiegokolwiek otwartego płomienia - nawet elektryczność statyczna lub mała iskra z urządzenia elektrycznego może spowodować eksplozję. Konsekwencje mogą być katastrofalne dla pracowników i własności firmy. Ale co z urządzeniami elektrycznymi, które są absolutnie niezbędne do prowadzenia działalności w tych warunkach? Albo z domofonem, który pozwala na utrzymywanie kontaktu ze współpracownikami lub przełożonym i pozwala wezwać natychmiastową pomoc w nagłych wypadkach?

W odpowiedzi na te zagrożenia i związane z nimi wymagania powstała seria interkomów Commend EX 7000. Została opracowana z dbałością o specyficzne i rygorystyczne wymagania dla środowisk niebezpiecznych i wybuchowych. Oznacza to na przykład, że: 

  • jest w pełni certyfikowana przez ATEX i IECEx dla atmosfer wybuchowych w strefach 1 i 2 (gazy, opary) oraz strefach 21 i 22 (pył) o najwyższym stopniu ochrony przeciwwybuchowej (IIC / IIIC) i najwyższej klasie temperatury (T6 / T80 ° C)
  • obudowa jest wyposażona w wytrzymałą, lekką obudowę o klasie szczelności IP66, która jest doskonale uszczelniona, aby zapobiec przedostawaniu się kurzu, brudu, a nawet strumieni wody
  • interkom jest w pełni odporny na wstrząsy dzięki wytrzymałej, dwuściennej konstrukcji o klasie ochrony IK 10, wykonanej z wysokiej jakości poliwęglanu

Oprócz wysokiego poziomu ochrony przeciwwybuchowej, stacje interkomowe serii EX 7000 są wyposażone we wszystkie funkcje i zalety, których oczekują ich użytkownicy: 

  • dostarczają pełną gamę sprawdzonych funkcji Interkomu Commend do zarządzania połączeniami i kontrolą, a także wyjątkową jakość dźwięku, wzmocnioną przez 20-watowe wzmacniacze klasy D i IVC (inteligentna regulacja głośności), aby zapewnić najwyższą zrozumiałość głosu, nawet przy ekstremalnych poziomach szumów tła 
  • funkcje: w pełni głośnomówiący lub „naciśnij i mów”, inteligentna regulacja głośności, aby automatycznie dostosować głośność do zmieniającego się poziomu szumów otoczenia, monitorowanie głośnika/mikrofonu i wiele więcej innych przydatnych funkcji… 
  • korzyści finansowe w całym cyklu życia produktu: stacje EX 7000 są szybsze w instalacji i uruchomieniu niż inne produkty; eliminacja drogich dławików kablowych Ex d sprawia, że ​​cykliczne kontrole i konserwacja należą do przeszłości  
- uproszczone, oszczędne okablowanie: Stacje serii EX 7000 wykorzystują tylko połączenia 2-przewodowe, co sprawia, ze są barto konkurencyjne cenowo oraz tańsze w użytkowaniu, szczególnie dzięki możliwości ponownego wykorzystania istniejącej infrastruktury 2-przewodowej. EX 7000 działa jako hub z opcjami połączenia dla zewnętrznego głośnika i beacona (zasilanie dostarczane i sterowane przez EX 7000), nie zapominając o możliwościach I/O do monitorowania i sterowania innymi urządzeniami. Dzięki naszym inteligentnym konwerterom IP, EX 7000 wykorzystuje sieć IP i bezproblemowo integruje się z infrastrukturą IP Intercom. 
- otwarta wszechstronność: szeroki wybór modeli i opcji dodatkowych zapewnia niezawodną komunikację w prawie każdym niebezpiecznym środowisku: trzy różne układy klawiatury (pełna klawiatura, przyciski bezpośredniego wybierania lub stronicowanie), z lub bez słuchawki, z wbudowanym głośnikiem lub bez oraz opcją zasilania 100–240 V AC lub 22–60 V DC. 
- dostosowane do warunków niebezpiecznych środowisk: klawiatury mogą być obsługiwane podczas noszenia rękawic ochronnych, a ich obudowa jest dobrze widoczna, dzięki przyciągającemu wzrok pomarańczowemu kolorowi.

Rozwiązania firmy Commend zostały opracowane specjalnie po to, aby zapewnić ZWIĘKSZONE BEZPIECZEŃSTWO PRZEMYSŁOWE, ulepszyć KOMUNIKACJĘ ZESPOŁOWĄ oraz ZWIĘKSZYĆ WYDAJNOŚĆ.


 

29 mar

Nowości produktowe 2019

Pierwszy w 100% beznarzędziowy moduł


Od początku istnienia,
 firma Mulimedia Connect motywuje inżynierów do kreowania nowych, wyjątkowych i innowacyjnych produktów. Dział R&D dba, aby tworzone wyroby charakteryzowała łatwość instalacji oraz wysoka jakość potwierdzona odpowiednimi certyfikatami.  

 Z wielką przyjemnością przedstawiamy serię produktów, która bez dwóch zdań sprosta postawionym wymaganiom: Seria IV (InnoVation). Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy serii IV:
Unikatowy moduł keystone  IV6AFS gotowy na transmisję szybszą niż 10 Gb/s
- Pierwszy w 100% beznarzędziowy moduł, dzięki zastosowaniu specjalnych ceramicznych ostrzy w konstrukcji produktu.
- Świetna kompensacja zakłóceń i ekranowanie 360 stopni.
- Parametry techniczne ponad wymagania kategorii 6A (10 Gb/s) potwierdzone testami (szczególnie dobre wyniki parametru NEXT).
- Zgodność ze standardem PoE+ – potwierdzona badaniami w niezależnym laboratorium (zgodność z normą IEC 60512-99-001) oraz  nowym standardem 4pPoE (zgodność z normą IEC 60512-99-002).
- Zastosowanie ceramiki wewnątrz powoduje, doskonałe właściwości „elektryczne” modułu. Brak zjawiska anteny i bardzo skuteczne tłumienie zakłóceń.
- Szybki i intuicyjny sposób montażu.
- Czterowarstwowa płytka PCB – zaawansowana elektronika, która jest sercem modułu. Gwarantuje to ponadnormatywne parametry oraz pełną zgodność ze standardami PoE+ i 4pPoE – nawet przy wielokrotnym połaczeniu/rozłączeniu.
- Ergonomiczna budowa i niewielka głębokość, pozwala umieścić moduł w standardowych adapterach i puszkach.

Przyjazny użytkownikom i instalatorom panel -  IVPAN1U
- Pozwala na beznarzędziowy montaż (montaż do rack z wykorzystaniem systemu zatrzasków).
- Łatwe i bezpieczne zarządzanie kablami (3 kierunki wprowadzania kabli, nowoczesny system zarządzania umieszczony w tyle panela).
- Szybka instalacja kabli, bez wykorzystania opasek zaciskowych.
- Łatwa identyfikacja portów (zgodna ze standardem TIA606A).

Adapter do montażu modułu IV
- Dostępny również w powłoce antybakteryjnej.
- Blokada wypięcia patchcordu.
- Kompaktowa budowa.

22 sty

Nowości produktowe 2019

Zewnętrzna szafka dystrybucyjna do podłączenia 144 abonentów (144 x SC Simplex)

Zewnętrzna szafka dystrybucyjna o konstrukcji modułowej przeznaczona do budowy sieci FTTH w zabudowie jednorodzinnej rozproszonej. Wykonana została z materiału termoutwardzalnego również w wersji odpornej na promieniowanie UV (wersja Lakier). Opracowana pojemność zapewnia podłączenie do 144 abonentów (144 porty SC Simpex) z wykorzystaniem dodatkowych 12 portów linowych dedykowanych dla spliterów ACE (wersja Black Box). Taka konfiguracja umożliwia operatorom dowolne kształtowanie pasma abonenckiego poprzez instalacje spliterów z podziałem od 1:2 do 1:16. Wyjmowany panel światłowodowy montowany w części naziemnej słupka wyposażony jest z peszle do ochrony tub abonenckich i linowych kabli światłowodowych. Panel ten został opracowany z miejscami na tacki spawów i komutację zapewniającej wygodę uzbrajania w odległości od 3 do 5 metrów od miejsca montażu szafki. Dodatkowo wyjmowany przedni element słupka części nadziemnej fundamentu umożliwia dostęp do wnętrza szafki. W wnętrzu szafki również przewidzi ono miejsce w wersji grzebienia do mocowania kabli światłowodowych. Zapewnienie najbardziej optymalnych warunków eksploatacji zapewnia podłoga oddzielająca wnętrze szafki od podłoża z możliwością instalacji gumowego przepustu dla 14 kabli, mikrorur o maksymalnej średnicy 7,0mm. (możliwość montażu większej ilości przepustów). W podłodze tej zapewniono możliwość instalacji większej ilości przepustów. W części nadziemnej fundamentu, dla kabli zasilających, przewidziano miejsce do instalacji mikrorurek uszczelnieniem kabla. Instalacja odbywa się poprzez montaż zewnętrzny wkopując go w ziemię na głębokość 590mm. Szafka wyposażona w 3 punktowy zamek i wkładkę o niepowtarzalnym kodzie klucza. Wymiary jej to: 1700 x 400 x 250 mm(wys./szer./gł.), oraz całkowita  wysokość szafy po osadzeniu postumentu wynosi 1110mm. W trakcie opracowywania są również wersje pośrednie na 48 czy 72 abonentów. O szczegółach tych rozwiązań dowiecie się wkrótce.

22 sty

Nowości produktowe 2019

Zewnętrzna szafka dystrybucyjna dla 24 abonentów (24 x DAC)

Zewnętrzna szafka dystrybucyjna wykonana jest w wersji modułowej, przeznaczona do budowy sieci FTTH w zabudowie rozproszonej. Jej pojemność to 24 abonentów (podłączenie 24 abonentów przy pomocy kabli DAC (spawanie) lub mikrorur ACEmikro DB 7 mm DB, w których zainstalowane zostaną abonenckie mikrokable CTAC 2J. Wyjmowana taca z kasetą światłowodową ( ochrona maksymalnie 24 spawy) wyposażona jest dodatkowo w uchwyty do kabli DAC lub CTAC 2J. Organizacja zapasów kabli z wyjmowaną tacą zapewnia wygodę jej uzbrajania w odległości od 2 do 5 metrów od miejsca montażu szafki. Dodatkowo wyjmowany przedni panel, w części nadziemnej fundamentu  słupka, zapewnia dostęp do wnętrza szafki. Celem zapewnienia najbardziej optymalnych warunków eksploatacji w szafce zaprojektowano podłogę oddzielającą wnętrze szafki od gruntu z możliwością instalacji kablowego przelotu w wersji gumowego przepustu dla 14 kabli (mikrorur) o maksymalnej średnicy 7,0mm. W podłodze tej zapewniono możliwość instalacji większej ilości przepustów. W części nadziemnej fundamentu, dla kabli „zasilających”, zaplanowano miejsce do instalacji mikrorurek uszczelnieniem kabla. Montaż jej dobywa się poprzez wkopanie w ziemię na głębokość 590mm. Szafka wykonana z materiału termoutwardzalnego włókna szklanego, również może być pokryta lakierem odpornym na promieniowanie UV. Wyposażona jest w 3 punktowy zamek i wkładkę o niepowtarzalnym kodzie klucza. Wymiary jej to 1280 x 400 x 250 mm(wys./szer./gł.), natomiast całkowita wysokość szafy po osadzeniu postumentu wynosi 690mm.

07 lut

Nowości produktowe 2018

BB Lightpipe

Wykorzystując szansę rynkową jaką stała się dotychczasowa obecność C&C w gronie firm oferujących technologie parkingowe oraz stale rosnąca liczbę projektów realizowanych w sektorze transportu publicznego, poszerzamy naszą bazę produktową o innowacyjny system oświetlenia produkowany przez firmę BB Lightpipe z Holandii należącą do Grupy TKH.  

Bazująca na koncepcji tuby świetlnej oprawa oświetleniowa gwarantuje inwestorom oraz użytkownikom szereg korzyści, jedną z nich jest bardzo duża efektywność świetlna przy jednoczesnym braku negatywnego wpływu obserwacji źródeł światła. Pojedyncza oprawa zbudowana jest z poliwęglanowej tuby zakończonej aluminiowymi korpusami, które skutecznie odprowadzają energię cieplną wytwarzaną przez moduły LED zwiększając ich żywotność do ponad 10 lat. Kształt profilu nośnego opraw firmy BBL stał się podstawą do osiągniętego efektu synergii, dzięki któremu montaż systemu nawigacji parkingowej Park Assist odbywa się bezpośrednio na profilach nośnych systemu BBL tym samym redukując koszty jak również zapewniając bardzo estetyczny wygląd obu instalacji.  Innymi parametrami cechującymi produkty BBL jest wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne (IK10+) oraz możliwość pracy w ujemnych temperaturach bez konieczności stosowania dodatkowych obudów czy zadaszeń ( IP66 ), co sprawia, że świetnie nadają się do stosowania w szeroko pojętej przestrzeni publicznej wliczając w to perony stacji kolejowych, przejścia podziemne. Dopełnieniem całości  jest inteligencja pracy realizowana za pomocą sterowania DALI, zapewniając tym samym możliwość eksploatacji również w bardzo rygorystycznym środowisku jakim są tunele drogowe.

Ta innowacyjna technologia posiada potencjał, który bez wątpienia wyznaczy nowe kierunku myślenia o źródłach światła i dotychczasowych stereotypach montażu wielu elementów systemów zabezpieczeń. Już dziś BBL jest jedyną na świecie technologią z branży oświetleniowej , która posiada certyfikat Cradle-to-Cradle, przyłączając się tym samym do ochrony zasobów środowiska naturalnego.

Nowości produktowe