Obiekty sportowe czy kulturalne to miejsca odwiedzane przez dziesiątki tysięcy ludzi. Dlatego zapewnienie bezpieczeństwa w ramach tych obiektów stanowi ogromne wyzwanie.  W czasie imprez masowych, takich jak mecze czy koncerty, wzrasta ryzyko wystąpienia aktów agresji czy wandalizmu, pożarów, a także zamieszek. W takich sytuacjach niezwykle istotne jest efektywne zarządzanie bezpieczeństwem wspomaganym przez systemy zabezpieczeń.

Aby móc podnieść bezpieczeństwo oraz efektywność działania obiektów kulturalnych i sportowych, C&C Partners na bazie wieloletniego doświadczenia dostosowała szereg swoich rozwiązań do specyfiki tych obiektów, biorąc pod uwagę obowiązujące przepisy. Dostarczane systemy wspomagają pracę oraz podnoszą bezpieczeństwo zarówno gości, jak i obsługi technicznej, artystów i sportowców.  Zapewniają ochronę oraz funkcjonalność obiektów kulturalnych i sportowych, przy jednoczesnej optymalizacji kosztów związanych z ich zarządzaniem. Możliwe jest wdrażanie systemów w formie pojedynczych rozwiązań lub jako zintegrowanego systemu zarządzania bezpieczeństwem i komunikacją, gwarantującego modularną rozbudowę oraz otwarte interfejsy dla innych urządzeń działających na terenie tych obiektów. Takie podejście gwarantuje bezpieczeństwo inwestycji oraz możliwość jej rozbudowy w czasie.

 

Oferujemy szeroką gamę technologicznych rozwiązań, które pozwalają sprostać takim wyzwaniom, jak:

  • monitorowanie imprez masowych (zgodnie z wymaganiami rozporządzenia MSWiA)
  • automatyczne wykrywanie aktów wandalizmu, pożaru, zamieszek
  • ograniczenie dostępu do określonych miejsc / stref na terenie obiektu
  • komunikacja i udzielanie pierwszej pomocy
  • zarządzanie procesami bezpieczeństwa

 

Bezpieczeństwo obiektów kulturalnych i sportowych jest realizowane za pomocą:

  • zintegrowanego monitoringu wideo z inteligentną analizą obrazu
  • systemu kontroli dostępu
  • systemu komunikacji interkomowej
  • systemu sygnalizacji włamania i napadu
  • systemu parkingowego

Monitorowanie i zarządzanie tymi systemami, a także systemami wykrywania pożaru zainstalowanymi w budynkach jest niezwykle łatwe i realizowane za pomocą oprogramowania do zarządzania bezpieczeństwem fizycznym PSIM+. Oszczędza to koszty i zmniejsza obciążenie pracą.

Jednym z podstawowych systemów poprawiających bezpieczeństwo w obiektach kulturalnych i sportowych jest system monitoringu wizyjnego obiektu. Jest on wzbogacony o zastosowanie specjalnie skonstruowanych kamer o wysokiej rozdzielczości i swobodzie ruchu modułu optycznego. Pozwala to na monitoring zachowań poszczególnych uczestników wydarzeń sportowych, czy kulturalnych. Wypracowane przez specjalistów C&C Partners zaawansowane rozwiązania dają możliwość pracownikowi służb ochrony obserwację obrazu wysokiej jakości „na żywo”. Wykorzystanie algorytmów analizy obrazu umożliwia rozpoznawanie twarzy, korelowanie numeru biletu z materiałem wideo, na którym znajduje się twarz jego posiadacza, czy wykrycie porzuconego bagażu. Parametry techniczne dostarczanych przez C&C Partners kamer są w pełni zgodne z wymaganiami rozporządzenia MSWiA.

W systemie monitoringu bezpieczeństwo zapisu jest zapewnione poprzez redundancję sprzętową. Nagrania obrazu oraz dźwięku z każdej imprezy są przechowywane przez minimum 60 dni. Dodatkowo system posiada funkcje wspomagające szybkie i intuicyjne kadrowanie zachować tzw. pseudokibiców. Funkcje monitoringu wykorzystuje się również  w ramach ochrony terenu zewnętrznego. Pozwala on na pełny monitoring terenu zewnętrznego obiektu sportowego czy kulturalnego oraz obszaru parkingu. Dodatkowo system umożliwia detekcję przejścia przez płot w miejscu niedozwolonym przy wykorzystaniu kabli sensorycznych, analityki wideo, lub barier podczerwieni.

Kolejnym systemem zapewniającym bezpieczeństwo w budynkach kulturalnych oraz obiektach sportowych jest kontrola dostępu umożliwiająca zarządzanie dostępem do szatni zespołów, loży VIP, pokoju zatrzymań oraz pozostałych pomieszczeń administracyjnych. System umożliwia integrację kontroli dostępu z systemem obsługi biletów instalowanym na wejściach do obiektu. Dodatkowo istnieje możliwość zastosowanie specjalnych funkcji zabezpieczających m.in. anti-passback i śluzy. Rozwiązanie powala na identyfikację widza w oparciu o kartę, pin, lub cechę biometryczną.

Doskonałym uzupełnieniem systemu kontroli dostępu jest opcja kompleksowej obsługi gości poprzez funkcję wcześniejszego przygotowania kart dostępowych dla uczestników konferencji lub szkoleń, rezerwację odpowiedniej ilości miejsc parkingowych oraz monitoring przemieszczania się gości po obiekcie. Dodatkowo system pozwala na otwarcie szlabanu wcześniej zgłoszonego pojazdu.

Systemem, który stricte odpowiada za bezpieczeństwo danego obiektu jest system sygnalizacji włamania i napadu. Umożliwia on sygnalizację nieautoryzowanego wejścia do pomieszczeń serwerowni oraz centrum operatorów. System pozwala na automatyczne zazbrajanie i rozbrajanie stref bezpieczeństwa w oparciu o zaplanowany harmonogram eksploatacji obiektu. Informacje o alarmie są przesyłane do służb ochrony. Natomiast zarządzanie całym systemem odbywa się z poziomu wizualizacji, klawiatur lub czytników kontroli dostępu.

Efektywne zarządzanie bezpieczeństwem to przede wszystkim zebranie informacji ze wszystkich zdarzeń w jednym miejscu. Do tego służy dedykowane rozwiązanie do monitoringu i zarządzania wszystkim systemami z jednego stanowiska operatorskiego. System pozwala na wspólną wizualizację i zarządzanie z jednego miejsca wszystkimi systemami bezpieczeństwa i komunikacji zainstalowanymi w obiekcie. Dodatkowo dostępna jest opcja automatycznego przeniesienia wszystkich uprawnień na służby ochrony obiektu w trybie pracy poza imprezą masową. Natomiast poszczególne części stadionu lub innego obiektu są prezentowane w czytelny sposób za pomocą mapy synoptycznej.

Komunikacja w trakcie imprez masowych jest niezwykle istotna, dlatego należy postawić na rozwiązania z jednej strony o sprawdzonej jakości, a z drugiej innowacyjne, które skracają czas i ułatwiają wymianę informacji. Inteligentne słupki SOS, dzięki przyciskowi alarmowemu, umożliwiają komunikację głosową gości z operatorem systemu bezpieczeństwa. W efekcie pozwalają na interwencję i udzielanie pierwszej pomocy oraz przekazywanie komunikatów uczestnikom wydarzeń kulturalnych czy sportowych.

Dzięki wbudowanemu urządzeniu AED, słupek jest jednocześnie punktem ratunkowym, a każde użycie AED generuje automatyczny alarm u operatora i widok z miejsca zdarzenia, dzięki integracji z monitoringiem wizyjnym. Jakość połączeń jest kluczowa i odgrywa bardzo ważną rolę w podczas wzywania oraz udzielania pomocy.

W zakresie kompleksowej oferty C&C Partners znajduje się rozwiązanie z obszaru zarządzania parkingiem. Pozwala ono na zarządzanie dostępem do parkingów dla gości i pracowników, oraz zapewnienie odpowiedniej liczby miejsc osobom niepełnosprawnym. Dodatkowo jest możliwe otwieranie bramek parkingowych na podstawie analizy tablic rejestracyjnych. System pozwala także na rezerwację miejsc parkingowych przez Internet, bądź za pomocą aplikacji mobilnej.

Zaawansowane systemy budynkowe dla obiektów kulturalnych oraz sportowych oferowane przez C&C Partners to również monitoring warunków środowiskowych w serwerowniach i pomieszczeniach administracyjnych. Rozwiązanie jest wsparciem dla szerokiej gamy mierników m.in.: temperatury, wilgotności, czy zalania. System umożliwia również generowanie alarmów w przypadku stanów określonych jako krytyczne np. zbyt wysoka temperatura. System pozawala na automatyczne sterowanie elementami innych systemów (np. włączenie wentylatorów).

Oferta C&C Partners obejmuje swoim zakresem także rozwiązania pozwalające na odczyt i wizualizację warunków pogodowych, takich jak: odczyt grubości pokrywy śnieżnej na dachu areny sportowej lub pomiar temperatury i wilgotności w niecce stadionu.

W ramach proponowanych rozwiązań możliwa jest integracja z systemem sterowania windami, systemem sygnalizacji pożarowej, systemem zarządzania kluczami oraz systemem monitorowania warunków środowiskowych. Poprzez szerokie możliwości integracyjne rozwiązań C&C Partners, w sposób efektywny można także rejestrować czas pracy. System rejestracji czasu pracy pracowników umożliwia wsparcie dla specjalnych aktywności np. wyjście prywatne, do lekarza itp. Rozwiązanie posiada zaawansowany system generowania raportów oraz opcję integracji z systemami kadro-płacowymi.

Efektywne zarządzanie bezpieczeństwem to przede wszystkim zebranie informacji ze wszystkich zdarzeń w jednym miejscu. Do tego służy rozwiązanie C&C Partners dedykowane do monitoringu i zarządzania wszystkimi systemami z jednego stanowiska operatorskiego w ramach jednego centrum nadzoru. System WinGuard jest oprogramowaniem klasy PSIM +.

Oprogramowanie PSIM+ umożliwia efektywne monitorowanie i zarządzanie procesami bezpieczeństwa. Integruje różnorodne podsystemy, m.in. kontroli dostępu, sygnalizacji włamania i napadu, monitoringu wizyjnego, interkomowy, parkingowy, rejestracji czasu pracy, czy sygnalizacji pożarowej. Dzięki rozbudowanym interfejsom, możliwa jest integracja dowolnego innego systemu wymaganego przez inwestora

Rozbudowane narzędzia raportujące zdarzenia w oprogramowaniu PSIM+, pozwalają na odpowiednie raportowanie zdarzeń oraz informacji istotnych o zasobach i funkcjonowaniu poszczególnych systemów. Odpowiednie zarządzanie zgromadzoną wiedzą przekłada się na możliwość optymalnego zarządzania wieloma obiektami oraz porządkowanie obowiązujących w określonym obiekcie procedur, co przekłada się na optymalizację kosztów.